Jump to content

Slipknot


Guest kArLo

Recommended Posts

Korn 2003 odradio poslednji album u svojoj prvoj postavi, linkin park svoj drugi album, Static-X svoj treci (mozda i jedini kompletno slushljiv). Pun kurac spotova po svim televizijama i muzike po filmovima.

 

Onda je Slipknot izbacio Vol.3 2004. da bi krajem godine nastala histerija i slushanje agresivnije trve muzike zbog rahmetli Dajmbega. Otvorio se prostor za Machine Head i gomilu melodeatha koji su sa sobom povukli metalcore, a za dalje znamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam gledao nijedan ali vidim gde ciljaš :D Nightwish je relevantan i veliki bend i danas kao i pre 15 godina, nu metalci svi mrtvi sem Slipknota koji mi baš i nije neki nu.

 

 

Limp Bizkit је продао 40 милиона албума, колико је продао Nightwish од како је отишла Тарја? Па јеботе, она је наступала у Србији, на Бајкеријади у ДЕБЕЉАЧИ! Чуј, "релевантан" бенд. Слажем се да је ну-метал спектакуларно пропао, али питам се шта је "инфатилније" - ну-метал, тј. метал-алт. рок или "power" метал, змајеви, чаробњаци и остале глупости?

 

Такође, док Дефтонс ради како ради, ну-метал ће да живи. Иако то одавно није ну-метал као 1999, ипак јесте еволуција истога.

 

Такође, зна се да "power" метал слушају највећи слепци и млакоње.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Limp Bizkit је продао 40 милиона албума, колико је продао Nightwish од како је отишла Тарја? Па јеботе, она је наступала у Србији, на Бајкеријади у ДЕБЕЉАЧИ! Чуј, "релевантан" бенд. Слажем се да је ну-метал спектакуларно пропао, али питам се шта је "инфатилније" - ну-метал, тј. метал-алт. рок или "power" метал, змајеви, чаробњаци и остале глупости?

 

Такође, док Дефтонс ради како ради, ну-метал ће да живи. Иако то одавно није ну-метал као 1999, ипак јесте еволуција истога.

 

Такође, зна се да "power" метал слушају највећи слепци и млакоње.

 

Tacno sam znao da ces se ti javiti. Ma idi begaj, ludilo mozga. Kad si ti tako opasan sto ne slusas Bolzer? Jebao te Limp Bizkit sa sve Britni Spirs...

 

Drugo, nu metala vise nema, prosao trend, i Knot vise vuce sad na neki melodic metalcore/groove sa elektronikom (doduse ni upola energije kao na prva dva albuma, al jbg, ostarili momci). Sasvim solidan ovaj novi, mada smesno je to porediti sa prva dva.

 

Ja sAm video da bi ubrzo jos jedan da izbace, totalno sam za to, samo da bude vise zakivacina kao Custer i Lech.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Custer i Lech su totalne zakivačine, ova druga je posebno grower i nisam je kapirao duže vreme. :rockdevil:

 

Šta ja znam, i dalje se na novijim albumima oseća deo one Slipknot i Iowa energije (sećam se kad je izašao The Negative one koliko me je podsetila na oldschool radove), ali kad se slegnu stvari i sluša pažljivo, ovaj bend svakako ne svira jednu istu preižvakanu priču od pre 15 godina. Totalno drugi, zreliji i odrasliji bend, iako i dalje uživo sa istom energijom prže i one stare stvari. :da:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to da, mada posle i u Vol 3,All Hope Is Gone i Petici ima agresije u nekim pesmama, ili u delovima, pa su pesme dinamicne, opet mi nekako fali mrak Iowe, potpuno ludilo i haoticnost, mislim ne razmisljaju oni sad kao tad, al nekako bi bilo dobro da odrade nesto na drugaciji nacin agresije a da bude to slicno Iowi. Bio bi pravi FUCK YOU MUSIC INDUSTRY!

 

Jer kad cujem Killpop i The Devil In I, previse mi to sladunjavo.

 

Ne znam za vas, ali najbolje pesme koje mi pokazuju njihovo sazrevanje na novom albumu su The Burden i Override.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Refren na toj pesmi je mnogo dobar, svidja mi se sto se onako vuče pesma, pa gradi...

 

Nomadic je isto jedna od boljih, uspeli su u dosta pesama da uklope melodicne refrene sa kidaj/gruvaj rifovima.

 

A If The Rain Is What You Want me malo podseti na Gently, i nekako na pola pesme kad sam slusao prvi put samo sam se nadao nekom haosu, al nije se ispunilo, no isto jedna od boljih pesama.

 

Lech i Sceptic treba da sviraju uzivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno sam znao da ces se ti javiti. Ma idi begaj, ludilo mozga. Kad si ti tako opasan sto ne slusas Bolzer? Jebao te Limp Bizkit sa sve Britni Spirs...

 

Drugo, nu metala vise nema, prosao trend, i Knot vise vuce sad na neki melodic metalcore/groove sa elektronikom (doduse ni upola energije kao na prva dva albuma, al jbg, ostarili momci). Sasvim solidan ovaj novi, mada smesno je to porediti sa prva dva.

 

 

Типично српско поимање метала - чим није тотално "ургх" одмах је "комерцијала" и Бритни Спирс.. То као да замериш неком реперу што не прича о томе како је пуцао по гету, него римује тамо неке глупости. Друго, Слипнот су издавачи ставили у ну-метал, а они су више сличности имали са Сепултуром него са Корном. По мојем схватању ствари, ну-метал је логичан наставак гранџ приче и он је и замишљен као "пријемчив" и не толико екстреман. Али то је код нас све било "МТВ", бољи је Ајрон Мејден и сличне будалаштине. Мало тога се и дан-данас променило, уосталом број бендова најбоље говори у прилог томе. Да ли је било укупно 10 гранџ и ну-метал домаћих бендова, али зато металкора је било 200. То прија нашем сензибилитету, не дај Боже да си металац и напишеш, нпр, љубавну песму. Не може. Код нас љубаве песме пише Атлантида и слични згубидани.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

не дај Боже да си металац и напишеш, нпр, љубавну песму.

 

Cirilica i bog velikim slovom u jednoj recenici.Napusti forum.

A ako hoces ljubavnu pesmu idi slusaj Amadeus bend za bolje nisi,METAL ljudi vole bas zato sto nema temu za koju se hvata svaki jebeni entitet koji pokusa da se bavi muzikom.Ljubavna pesma 1 do 2 u diskografiji puna kapa,ne vidim zasto bi to bila inspirativnija tema od nekog masovnog zrtvovanja ili nekog tumaranja po skandinavskim sumama...

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cirilica i bog velikim slovom u jednoj recenici.Napusti forum.

A ako hoces ljubavnu pesmu idi slusaj Amadeus bend za bolje nisi,METAL ljudi vole bas zato sto nema temu za koju se hvata svaki jebeni entitet koji pokusa da se bavi muzikom.Ljubavna pesma 1 do 2 u diskografiji puna kapa,ne vidim zasto bi to bila inspirativnija tema od nekog masovnog zrtvovanja ili nekog tumaranja po skandinavskim sumama...

 

Наравно да не видиш када о психологији стваралаштва не знаш баш ништа. И за разлику од тебе, ја познајем и те примере које си навео, које НЕ ТРЕБА схватити озбиљно. Али то је проблем са металцима - они су увек аутсајдери и лузери. Изем ти бендове које слушају само мушкарци, геј парти 100%. Иначе сам слушао и Амадеус Бенд једно време (јер је Милан врхунски гитариста) док нису почели овај патриотски циклус. Такође, пишем ћирилицом, својим писмом, и пишем Бог са великим "Б" јер се трудим да поштујем правила правописа, ни то ти не ваља? Али зато мислиш да си компетентан по било којем питању? Проблем метала је, већ дуже, комплекс ниже вредности. Наставите да пијете пиво у парку, за боље и нисте.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje koje se samo postavlja je šta ćeš u tom slučaju, kog Đavola, ti na Yumetal forumu???

 

Овде се информишем о новим издањима, линковима итд. Такође, нису сви металци задрте пивопије као у Србији, и треба се борити да неке следеће генерације не направе исту грешку у смислу "поштовања старијих" и слично, што је моја генерација имала. У ери док је Корн био вест број 1, металци причају о квалитету трећег албума Ајрон Мејдена, то је као јако добро, све остало је "комерцијала". Нема наслеђа и сличних срања, неко једноставно мора да почне од нуле.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно да не видиш када о психологији стваралаштва не знаш баш ништа. И за разлику од тебе, ја познајем и те примере које си навео, које НЕ ТРЕБА схватити озбиљно. Али то је проблем са металцима - они су увек аутсајдери и лузери. Изем ти бендове које слушају само мушкарци, геј парти 100%. Иначе сам слушао и Амадеус Бенд једно време (јер је Милан врхунски гитариста) док нису почели овај патриотски циклус. Такође, пишем ћирилицом, својим писмом, и пишем Бог са великим "Б" јер се трудим да поштујем правила правописа, ни то ти не ваља? Али зато мислиш да си компетентан по било којем питању? Проблем метала је, већ дуже, комплекс ниже вредности. Наставите да пијете пиво у парку, за боље и нисте.

Hahahahahahahahhahahahah koliko pricas napamet i koliko si izgubljen u vremenu i prosotoru :).Kontam da si ti taj koji jos uvek pije u parku pivo kao klinac nu metalac,YUMETALCI su se jos davno uzdigli i presli na sledece levele a to sto ti dolazis ovde da pokusavas da lecis komplekse je totalno druga spika.Ziveo YUMETAL.

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mena: Znam da ili troluješ ili si jednostavno lud ali ne mogu da odolim: Korn je bio vest broj jedan pre 20 godina, zašto ti onda tupiš i dalje o njima i "poštuješ starije"?

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Овде се информишем о новим издањима, линковима итд. Такође, нису сви металци задрте пивопије као у Србији, и треба се борити да неке следеће генерације не направе исту грешку у смислу "поштовања старијих" и слично, што је моја генерација имала. У ери док је Корн био вест број 1, металци причају о квалитету трећег албума Ајрон Мејдена, то је као јако добро, све остало је "комерцијала". Нема наслеђа и сличних срања, неко једноставно мора да почне од нуле.

Ja ne pijem alkohol?I sta cemo sad?

Gluplji online entitet sa toliko retardiranim misljenjem o SVEMU nisam upoznao skoro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Овде се информишем о новим издањима, линковима итд. Такође, нису сви металци задрте пивопије као у Србији, и треба се борити да неке следеће генерације не направе исту грешку у смислу "поштовања старијих" и слично, што је моја генерација имала. У ери док је Корн био вест број 1, металци причају о квалитету трећег албума Ајрон Мејдена, то је као јако добро, све остало је "комерцијала". Нема наслеђа и сличних срања, неко једноставно мора да почне од нуле.

Ti stvarno imaš neke ozbiljne predrasude. Za informisanje imaš Blabbermouth, za tvoje mišljenje nas zabole - prema tome GTFO :violent:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...