Jump to content

Umemo li da govorimo srpski jezik?


Recommended Posts

To je onda obmana, taj se posao ne zove konobarica nego malo eksplicitnije. Takve, samo odjeb.

 

 

Ne znam po kom osnovu imaš predrasude takve vrste o Bataji i Surčinu. U tim prigradskim obično su deset puta bolje i domaćinskije kafane nego ovaj fenseraj u centru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je onda obmana, taj se posao ne zove konobarica nego malo eksplicitnije. Takve, samo odjeb.

 

 

Ne znam po kom osnovu imaš predrasude takve vrste o Bataji i Surčinu. U tim prigradskim obično su deset puta bolje i domaćinskije kafane nego ovaj fenseraj u centru.

 

Imam predrasude o svim beogradskim prigradskim naseljima, naročito od formiranja mafijaških klanova nazvanih po njima. Treba da svratiš kod mojih na jug da vidiš šta su pitoma sela. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato sto je to skracenica za smajli... zasto rockdevil? ili meshuggah? zasto : ) ?

 

Nije samo skraćenica, već zaista postoji u engleskom slengu, npr.

 

 

*term used to express your sexual feeling to someone; can also be used to let someone know you like them:

 

I wub pyro but god do I wub Nomad

 

 

*another cutesy way to say love. the sweet feeling in ones heart that is felt between two people. this feeling incompasses trust, communication, openness, friendship, attraction, forevers, dreams, miracles, tears, laughs, hugs & kisses, wishes, the uglies,beauties, unconditional, one and only, fears, humility, glory, sharing, loosing, learning, teaching, understanding, promises never lie, snuggles, just is, yeah!!!

 

"I wub u Kelly!!!" simply means "I love you kelly!!!" just a little personalized way to say love. makes the connection more intimate & snugglie.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Wizard je miiiiica, nema potrebe da se nerviras, Ajlin. On samo zeli spoznaju osecaja dok klizi niz neomascen kolac.

 

 

 

Ja sam jednom cula drugaricu kako kaze decku "vubim te", pretpostavljam da se pise sa w, pa sam i ja mislila da wub potice od toga.

A zanimljivi su mi oni koji koriste reci koje ne razumeju, jedan decko je rekao "moram da se konstatujem s njim". Cenim da je mislio na konsultovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije samo skraćenica, već zaista postoji u engleskom slengu, npr.

Pa znam, ali je ona pitala na temi o srpskom jeziku, pa sam joj odgovorio direktno na temu.. a u englekom je prijatno za videti, koliko kod nas "OMG, Wubym!" :D

 

edit: mada sam ja u engleskom sam cesce vidjao "wuv" kao pregadni preteen oblik "love", nego "wub"

Edited by niking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam predrasude o svim beogradskim prigradskim naseljima, naročito od formiranja mafijaških klanova nazvanih po njima.

 

Veću glupost davno nisam čula, čak ni od tebe... :no:

Da li tako imaš loše mišljenje i o Japanu, s obzirom na ozloglašenu japansku mafiju?

 

 

 

On topic:

Baš danas nabasah na: http://www.urbandictionary.com/

Može da se nađe interesantnih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...