Jump to content

Petnica


kuruz

Recommended Posts

Научно истраживачка станица код Ваљева, похађају је основци (само седмаци) и средњошколци.

Мрзи ме да пишем даље, ко је био зна о чему се ради, ко не зна нек се не јавља.

Био сам у седмом разреду (2002. године) и у првом средње, после ме је мрзело да пишем радове како бих поново био позван. Сад ми је жао због тога...

 

Има ли још некога ко је био?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Нисам био, али ови с мог факса што су били, мисле да су сву памет света попили. Најгори су од све деце. Знам само једног кул лика који је ишао у Петницу, али и он има лоше мишљење о Петничарима.

Мада, Петница је добра, јер су Петничари у предности у односу на остале студенте на мом факсу. Имају више искуства у професији и више контаката с људима из професије, што је драгоцено.

Јбг, ја сам ишао у електро школу. Тад нисам знао за Петницу а не сећам се да нас је неко о томе информисао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, heh, mafija, one-up, one-down, two-up, two-down, razbi su kult. I mene su nervirali mnogi ljudi, pa sam pravio incidente kad sam bio po drugi put i malo je falilo da nas nekoliko vrate kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam čuo da se u Petnici ne zna ko koga jebe. U stvari, zna se - ko koga stigne. Vlada opšti promiskuitet, ali ne običan - to je naučni promiskuitet. Mladi intelektualci jebu mlade intelektualke. Ja sam, eto, propustio taj cirkus.

 

 

Pa ne znam bash za to opshte jebanje u Petnici. A znam puno ljudi koji su ishli tamo. I niko se nije jebao ni sa kim. Znam ljude koji su se smuvali sa nekim, ali za jebanje, narochito u tolikoj meri kako ti prichash, nisam chula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bio u prvoj srednje iz arheologije i skroz sam se extra proveo, u najmanju ruku vredi otici videti sve to. predavanja drze najveca imena iz profesije iz nase zemlje, a i samo mesto je do jaja pogotovo petnicka pecina. smestaj polaznika su greskom napravili iznad srednjevekovnog groblja. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek sam imao odlične ocene iz kompjuteraško-programerskih predmeta, kao i odličan uspeh na kraju svake godine u srednjoj, al mi niko nikad nije spomenuo Petnicu tamo, tj znao sam da to postoji negde i da neki idu, al ništa dalje od toga. Tako da sam zbog toga izgradio sliku da je to neka zajebancija od institucije, jer su mi pojmovi "istraživački rad" i "adolescenti" nepovezivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvishe sam Petnici zahvalna za to shto sam nauchila da igram "mafiju" :D

mafija je keva i glavni krivac za dosta neprospavanih noci

 

Devojke su bile mnogo agresivnije od momaka, čisto da pomenem...

:da:

kul je sve to bilo...

 

smestaj polaznika su greskom napravili iznad srednjevekovnog groblja. :huh:

:) :) joj jeste.

 

ja sam na geologiji bio inace, i kad smo imali seminar iz geofizike radili smo skeniranje tla i samo smo grobove neke nalazili

 

 

 

 

a ono dosta ljudi je bilo nabedjenih, fizicari pogotovo

 

 

 

PS> e a jel imao neko od vas petnicara bliskih susreta sa savanom? on mu dodje kao neki lektor ili stagod za onaj zbornik a i jedan je od vocecih na seminaru iz astronomije. lik je kvlt zivi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Видео сам га кад сам био прво пут, у седмом разреду (2002.). :)

 

Други пут (2004.) је мало фалило да ме пошаљу кући. :)

Нека девојка писала рад целе ноћи, а једна девојка и ја чекали да оде из рачунарског центра до 4 ујутру. Кад је отишла на спавање, провалимо шифру документа и променимо је. Ујутру било срања, ал' нас нису избацили пошто се то десило два дана пред полазак кући... :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Šta pričaš?! Kakvo separatisanje. Ako ćemo tako onda i fakulteti separatišu ljude po intelektu - koji će nam onda?! Ako hoćeš u Petnicu moraš popuniti prijavu, napisati esej i sl. - sve po PS-u. Uostalom Petnica je za one koji hoće da se bave naukom pored škole i tu je bitnija želja od intelekta (mada u Kini glupi ljudi ne mogu na fakultet - zakon tako kaže). Svako se bavi onime što voli i što može da radi - neko uči, neko svira, neko leži na plaži. ISP je jedina ustanova u kojoj učenici mogu da osete kako izgleda rad u laboratoriji i pisanje naučnog rada, pošto je u školama još uvek rasulo. A i ljudi na seminarima se razlikuju i uvek ima nešto zanimljivo (previous page)

 

P.S.

Mančester, Orlando, i sve to što separatiše ljude po fizičkim sposobnostima mi je toliko njesra da je to užas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...