Jump to content

Audio oprema


dimmu1

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 year later...

e
jedna preporuka za dobar USB DAC za slušalice

https://www.aliexpress.com/item/32868505086.html
 


recenziju je uradio čovek iz Sveta kompjutera
ja sam hteo da kupim Dragonfly Black za 100e, ali sam onda naleteo na njegovu recenziju na SK forumu i pročitao sve što je pisao o ovom uređaju, pa kupio njega sa linka gore, dok je poštarina još bila normalna (stigao mi je kad je već počelo vanredno stanje, kapiram da je prošao poslednjeg dana pred stopiranje u Singapuru, gde mi jedan paket stoji nepokretan već dva meseca)

mnogo dobra stvarčica
ubode se u USB, a sa druge strane ima ulaz za slušalice, odabere se kao playback device i to je to
nema drajvera, softvera, ničega
dodaje na punoći i čistoći zvuka, upadaju razni detalji koji ne mogu da se čuju sa integrušom

otprilike, kao da se podigne neka mrena sa zvuka i sve zvuči bolje
super stvar za slušanje muzike na računaru preko slušalica

naravno, može da se koristi i sa zvučnicima, al' to još nisam probao

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta fali podići mrenu ponekad?

Ja dadoh plus, koristan savet a jeftino. Jedino me brinu toksična isparenja od materijala pošto Kinezi krs' nemaju, olovo, živa, kadmijum, PCB, BPA i još par desetina govana iz recikliranog i neregulisanog metala i plastike. Vredi dati pare za sertifikovani kvalitet izrade!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam planirao da uzmem DF, mada mi realno ne treba 🙂 (muziku uglavnom slusam na telefonu, kod kuce imam schiit stack)

Uzeo bih ovo malo cudo  cisto da uporedim razliku u zvuku kada se pusta sa laptopa, ali ne vredi sada, postarina je ludacki skupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Zadnji sistem:
Pojačalo: Atoll In-50
CD player: Arcam Alpha 8
Gramofon: Edwards Audio TT1 MK2 (zvučcnica Goldring E-3)  https://audioconnection.com.au/products/edwards-audio-tt1mk2-turntable
Preamp za gramofon: NAD PP-1
Zvučnici: Klipsch RF-62 (zvučnički kablovi: van den hul  CS 122 hybrid)
Interkonekti: Klotz, Cordial

spacer.png

spacer.png

  • Like 1
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Moze da sljaka naravno ali je vise za filmove nego za muziku. Za muziku trebas veci precnik zvucnika bar malo.

Ja sam uzeo ovako nesto https://stereokod.rs/edifier-r2000db/

Ima i bluetooth i opticki kabl, bukvalno nema nista da fali.

 

Imas i ovaj sa vuferom na primer i sada je na akciji https://gigatron.rs/zvucnici-za-racunar/edifier-zvucnici-za-racunar-s350db-403070

Meni licno pored onih gornjih vufer i ne treba, ali ko voli da krca kamenje u bubregu na taj nacin onda svakako neka izvoli.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi sto kaze Kuruz su dobri i dosta jeftiniji svakako. Vidim da je cena ovih tvojih 130 evrica pa mozda ti je to budzet. Koliko para toliko muzike bilo uvek. Samo gledaj da kutije budu drvene a ne plasticne jer plastika zveci kada se pojaca, a i akustika je neuporediva.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, Phallusifer said:

Ili za taj budzet pogledaj ako ima na kp polovan Microlab a da je dobro ocuvan, neki od Solo modela

Ima Microlab 7C par komada na K/P u tom budzetu.
Stvar sa njima je sto ako hoces neki maksimum iz njih moraju biti na odredjenoj visini. Ne mozes da ih samo nabacis na sto, pod ili sta vec.
Ja imam iste 3 godine, napravio mi je jedan covek custom stalke da su mi tweeter-i u visini usiju dok sedim za racunarom i ja sam se posle 2.1 sistema slicnom tom Logitech-u Z623 preporodio.
Najbolji izbor bi bio nesto slicno kao sto je Hefest kacio, tj te Edifier zvucnike. Neki manji bookshelf zvucnici su definitivno bolji izbor od plastikaner 2.1 sistema.

Ako gledas cesto filmove sa Z906 ces biti veoma zadovoljan. Samo za njega treba malo veca soba i dobar raspored zvucnika da se dobije najbolji efekat.
Za muziku mogu da posluze ali su meni licno kao priguseni/muljavi. Ma koliko cackao EQ.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih lično izbegao te 2.1 plastikanere u svakom slučaju....

Ako ti je budžet oko 130 EUR, onda ovako nešto: https://stereokod.rs/edifier-r1280dbs/

Imaš skoro sve sa ovim modelom: 2 RCA ulaza (za povezivanje sa kompom ili mobilnim koji ima izlaz za slušalice - trebaće ti takozvani Y RCA kabl), bluetooth 5.0 (da ne pominjem kakve su sve prednosti ako imaš i ovu opciju na raspolaganju), ako ti kasnije zafali basa ima izlaz za povezivanje sa aktivnim subwooferom + optički i koaksijalni ulazi ako ti zatreba (recimo ako imaš TV pa povezeš preko optičkog kabla i imaš daleko bolji zvuk nego preko uglavnom slabašnih/loših zvučnika koji skoro pa svaki TV ima).

Ja sam za sada imao samo pozitivna iskustva sa proizvodima ove kompanije, na vikendici imam Edifier S1000MKII i to je fantazija koliko su dobri, iako sam prilično konzervativan kada je audio u pitanju - pojačalo i pasivni zvučnici i ništa drugo! 😄 skoro me ubedili da i aktivni zvučnici mogu diti dobar izbor za slušanje muzike ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledacu jos, mislio sam da uzmem onaj sto je hefest kacio S350DB, ima smisla za plastiku a sto se tice budzeta moze i do 250e ako uzimam na KP nije problem..

Samo necu da uzimam nesto sto mi nece ni koristiti, rekli su mi da mi 5.1 za muziku ne trebaju. Treba mi da stavim na sto da slusam muziku samo dok radim i blejim u sobi i da se pusti ono kad dodju gosti ponekad..

Ako se dovoljno dobro cuje moze i bez subwoofera nije kraj sveta, opcija za blutut mi je ok ako postoji ali nije presudno jer necu pomerati to iz sobe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Edifier R1280DB, uzeo preko KP nove iz Madjarske za 105e, mada cena im varira. Moj neki licni utisak je da su ok zvucnici. Zvuk je korektan, najveca mana je sto se kod visokih tonova bas cuju "nepravilnosti", tipa ako prsti visoki zvuk na snimku, to se bas cuje, Zvucnici su ispravni, ne probija zvuk, nego je to "prstanje" bas naglaseno. Daljinski je smesan, mada ja ga nisam ni planirao da koristim. Potenciometar za jacinu, visoke i bas je retardiran, imas osecaj da se nista ne menja do ga stelujes. Kvalitet izrade je sasvim korektan za te pare. Sve u svemu zvucnici su solidni, nista epohalno, ali kao sto je vec receno, koliko para toliko i muzike. U klasi od 100 do 130e tesko da se moze dobiti nesto vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 hours ago, Kumodraski Vo said:

Pogledacu jos, mislio sam da uzmem onaj sto je hefest kacio S350DB, ima smisla za plastiku a sto se tice budzeta moze i do 250e ako uzimam na KP nije problem..

Samo necu da uzimam nesto sto mi nece ni koristiti, rekli su mi da mi 5.1 za muziku ne trebaju. Treba mi da stavim na sto da slusam muziku samo dok radim i blejim u sobi i da se pusti ono kad dodju gosti ponekad..

Ako se dovoljno dobro cuje moze i bez subwoofera nije kraj sveta, opcija za blutut mi je ok ako postoji ali nije presudno jer necu pomerati to iz sobe..

S350DB je 43K RSD
R2000DB je 30K RSD u Stereokodu

Bez obzira na cenu ja bih pre uzeo R2000DB a još ako je i 13 kila dinara razlike, ja mislim da nema šta da se misliš.

Jedino ako želiš biti 100% siguran i da poslušaš oba modela i uporediš koji ti više leži...mada realno ako imaš sobu oko 10ak kvadrata nema šta da se zezaš sa wooferom, stereo zvučnici su sasvim dovoljni ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...