Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

pa da,skroz me razumes :haha:

sad bez zajebancije.super je to sve ljudi ali evo ima forumasa koji su bili prosle godine na vecini metal koncerata i neka vam kazu koliko je ljudi bilo.u vecini slucajeva broj nigde neprelazi preko 500,a i to je ogromno,a 500 ljudi organizatoru i ne znaci mnogo..narocito ako je vec stavio povoljniju cenu karte(tj jeftiniju).

Edited by dimmu1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam koliko je bilo, jer sam prisustvovao nekim od njih. A sto se tice toga kako nabavljam pare za koncert... nisi ni svestan na koliko sve nacina moram da skupim kintu, tipa ... ne jedem da bi ustedeo .... e to je true fan :)

Znaci po tebi ne treba da se organiziju koncerti u Srbiji? Reci tako da te razumemo..... I niko ti nije kriv sto zivis 300km od BG-a!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,ti me jos bolje razumes.ne trebaju koncerti da se organizuju u srbiji ni u beogradu nego u somboru./ironyoff.sta je vama ljudi,jeste vi slepi? lepo je receno da sam protiv CESTOG ORGANIZOVANJA KONCERATA.3-4 koncerta na godinu i dovidjenja-laku noc.trebaju se koncerti organizovati ali ne u tolikoj meri koliko su se pre organizovali.ovo pisem vec treci put,valjda ce neko procitati post,a ne da mi izvrce reci.

Edited by dimmu1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,ti me jos bolje razumes.ne trebaju koncerti da se organizuju u srbiji ni u beogradu nego u somboru./ironyoff.sta je vama ljudi,jeste vi slepi? lepo je receno da sam protiv CESTOG ORGANIZOVANJA KONCERATA.3-4 koncerta na godinu i dovidjenja-laku noc.trebaju se koncerti organizovati ali ne u tolikoj meri koliko su se pre organizovali.ovo pisem vec treci put,valjda ce neko procitati post,a ne da mi izvrce reci.

 

3-4 koncerta na godinu? Koje pravce muzike bi ti izabrao? Jedan power, jedan trash, jedan heavy, jedan hard rok ili neki drugaciji raspored?    Posle toga vise nema mesta za koncerte na tvom rasporedu... I znaci po tebi ja treba da odem na jedan power metal koncert godisnje u mojoj zemlji, a da idem na 10 dodatnih u Madjarsku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo je receno da sam protiv CESTOG ORGANIZOVANJA KONCERATA.3-4 koncerta na godinu i dovidjenja-laku noc.

 

Pa da, ali poenta je da se ništa ne bi promenilo, jer je publika i dalje jedna te ista. Bilo deset ili dva koncerta godišnje, na bendove tog i tog žanra dolaze ti i ti ljudi. Uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,ti me jos bolje razumes.ne trebaju koncerti da se organizuju u srbiji ni u beogradu nego u somboru./ironyoff.sta je vama ljudi,jeste vi slepi? lepo je receno da sam protiv CESTOG ORGANIZOVANJA KONCERATA.3-4 koncerta na godinu i dovidjenja-laku noc.trebaju se koncerti organizovati ali ne u tolikoj meri koliko su se pre organizovali.ovo pisem vec treci put,valjda ce neko procitati post,a ne da mi izvrce reci.

Ako već pišeš po ko zna koji put, pokušaj da sam pročitaš kakve gluposti pišeš. Možda ćeš se zamisliti nad svojom imbecilnom logikom.

 

Koliko ima podžanrova u rock i metal muzici? Šta da se organizuje samo četiri koncerta godišnje, a dobrom delu metal publike (koliko god malobrojna trenutno bila) to ne odgovara zbog žanrovskog usmerenja? Kao što reče charlie, pokrije se par (relativno srodnih) pravaca i šta onda? Ja bih prvi hteo da vidim gomilu doom bendova ovde, ali ti bendovi nemaju publiku koju imaju Blind Guardian, Mayhem, pa ni Nile. Na kraju, hipotetički, dobiješ četiri doom koncerta koji su ukupno imali 1000 posetioca, ako i toliko.

 

Koristi malo glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ moje misljenje je da ako se cesce organizuju koncerti da ce se neko nakaniti i kupiti kartu i otici na isti,a sto je veca guzva oko koncerata to se ljudi vise dele u grupe i sama posecenost je manja i na koncertima je vecinom standard 150-200 ljudi(jedino ako je neka veca sala i kultan bend u pitanju onda je situacija drugacija) jer neko nema para za koncert sledeceg meseca ili za neki drugi.uzmite npr legasi festival.znam mnogo ljudi koji su rekli e samo da nije bilo kestla ja bi bio na legasiju i vec su uveliko kupili karte za kestl,a nisu mogli da uzmu i za legasi.o tome pricam i licno mislim da bi bilo mnogo vise ljudi da nisu bila dva velika festivala te godine.tako je i za koncerte.koliko je koncerata bilo nakrkano pre dve godine i neke sam propustio ne bi li sacuvao pare za druge koji su otkazani i naravno neke nisam ni mogao da posetim bas zbog kolicine koncerata koji su bili te godine.

2000 za koncert + oko 1000-1500 dinara povratna za voz iz Sombora do Beograda. Radi pa zaradi

radim i zaradim ali imam vaznijih stvari u zivotu sem odlazaka na koncerte.radije cu biti sit i da nemam love da odem na koncert,da se najedem i idem ko covek nego da sam gladan i da jedem pavlake i leba ne bi li pogledao neki bend.barem je to neko moje misljenje,a vi tru metalci me sad pljujte i izvikajte kako sam prodao metal,a vama krce stomaci i cepate se od gladi ne bi li gledali denija iz krejdla ili atilu iz mejhema.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ moje misljenje je da ako se cesce organizuju koncerti da ce se neko nakaniti i kupiti kartu i otici na isti,a sto je veca guzva oko koncerata to se ljudi vise dele u grupe i sama posecenost je manja i na koncertima je vecinom standard 150-200 ljudi(jedino ako je neka veca sala i kultan bend u pitanju onda je situacija drugacija)

Znači, što je manje koncerata, to je i veća posećenost istih, jer ljudi nemaju da idu na nešto drugo? :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, što je manje koncerata, to je i veća posećenost istih, jer ljudi nemaju da idu na nešto drugo? :no:

tako nesto.vremenom mislim da bi se situacija popravila i bilo bi sigurno bolje nego sad.jer npr pogle da sad frubi uzme i dovede six feet under kao sto je ksibir trazio,pa sledeci mesec kenibale,pa sledeci mesec dajing fetus,pa posle toga deicide itd itd.vecina postova na ovom forumu bi bilo,a jebem ti sto sad toliko koncerata nemam para za sve jer sumnjam da bi karte bile jeftine.treba biti umeren u svemu,a tako i u koncertima.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije da tu nema istine, na Rootu je onomad bilo 300-400 ljudi, a tad je to bio hepening godine.

Root je loš primer zbog žanra i vremena u kome se to dogodilo.

 

tako nesto.vremenom mislim da bi se situacija popravila i bilo bi sigurno bolje nego sad.jer npr pogle da sad frubi uzme i dovede six feet under kao sto je ksibir trazio,pa sledeci mesec kenibale,pa sledeci mesec dajing fetus,pa posle toga deicide itd itd.vecina postova na ovom forumu bi bilo,a jebem ti sto sad toliko koncerata nemam para za sve jer sumnjam da bi karte bile jeftine.treba biti umeren u svemu,a tako i u koncertima.

A recimo da dovede ovog tromesečja power metal bend, sledećeg heavy, trećeg neki gej progressive (ovo ne znači da je žanr gej, nego da bi taj bend, za potrebe primera, bio takav) i za kraj speed/thrash. Ja te godine neću videti ništa, osim ako ovo poslednje nisu neke legende žanra.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada, realno, imali smo jesenas primer ovoga o čemu dimmu priča - jesu li bili nabijeni Negura Bunget, Watain, Belphegor i Taake u mesec i nešto jače? I videli smo kako se to završilo.

 

Ja sam ubeđen da bi bilo približno isto publike na Neguri i Taake sve i da su bili odvojeni 6 meseci. Nema ovde publike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je to bio prvi metal koncert posle koliko godina.

 

Nije, bio je pre Savatage, Motorhead, Holy moses + desaster...

 

Svi kažu da je bio super koncert.

 

Jeste bio, ali je Root bio jedini cert u ko zna koliko pa su svi nagrnuli a da je Root dosao 2008 kad je bilo po 2 certa mesecno bilo bi 50 ljudi.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada, realno, imali smo jesenas primer ovoga o čemu dimmu priča - jesu li bili nabijeni Negura Bunget, Watain, Belphegor i Taake u mesec i nešto jače? I videli smo kako se to završilo.

 

Zar nisu Watain i Belphegor otkazani jer nisu imali gde da sviraju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...