Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Neverovatno da neki ljudi ovde zive u ubedjenju i snovima kako Testamentu nije uopste bilo tesko da bas dodju u Srbiju i kako se bendovi ovde dovode specijalno, a ne zato sto su u blizini ili putuju kroz nasu drzavu 🤣
Pa normalno da sve sto se kod nas organizuje, organizuje se vecinom po nekom takvom pravilu. Scena nam je mizerno mala, publika nekad iznenadi sa posecenoscu, a veoma cesto samo zavrnu nosom i odu negde da ispijaju dvolitre, a o prostorima, manjku istih i kvalitetu zvuka ne znam koliko je i potrebno pricati. To je tek posebna prica za sebe.
Kada (ako i ikada) se nesto bude promenilo na bolje, mozda i bude nesto cesce koncerata u Srbiji. Do tog nekog boljeg vremena treba pomeriti guzicu iz svog grada pa otici negde malo dalje.
Ko nece, ima blek metal senzacija djuskanje na splavu i Partiboj69, prava poslastica za sve ljubitelje metal muzike 😆

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 hours ago, bradilko said:

koliki je faktor non-eu, ata karneti i privremeni uvoz opreme?

nije toliki. ima varijanta da se izbegne ako mora 😄 

ja mislim da politika nije faktor, jednostavno pare. 

mada ovde smo pricali o tome hiljadu puta. 

vecina drzava/gradova/klubova daju neke pare organizatorima. kod nas sve pada na organizatore.

verujem da bi svi hteli vise da rizikuju kad ne bi morali sve iz svog dzepa da plate.  

mislim da sam vec pricao da sam cuo da u ZGu ima neki EU fund koji ti da fazon 800 eura za bilo koji koncert ako bend postoji manje od 7-8 godina, tako nesto. 

a to je samo jedan primer/izvor. 

ne verujem da dom omladine ima neki budzet za koncerte, mozda ima, ali ne verujem da je velik ako postoji. 

mozda su u NSu dobili neke pare za grad kulture 2022 ili sta vec je bio, ali ne verujem da su velike.

i ako mora bend da bira izmedju BG i ZG/BP/SO, ide tamo gde ce bolji dil da dobije (ne BG) 

iz moje perspektive, jedina nada je da rusi/hrvati puste muda i krenu sve i svasta da dovode ako im bude dobro krenulo.

ili da drzava krene da ulaze u kulturu ili bar da usmeri neke EU pare (nece se desiti)

ili da neki srpski metalac (ja) dobije na lutriji.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.rollandbluesfest.com/lineup-2023/main-stage-lineup-2023/

 

26.jul - 30.jul Roll and Blues festival u Aranđelovcu. Ko voli nek izvoli. Odlicno mesto za koncerte, a ko voli ima odlican smestaj u okviru kompleksa kao i konjicki klub pa mogu i konji da se jasu. https://selo.rs/o/eko-hostel-branch

Ulaznice se mogu naruciti ovde: https://tickets.rs/venue/b_ranch_arandelovac_110

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jesu, bilo prošarano nove stvari i dosta Zoli (čak i pre-Zoli) materijala, super su bili

jedino ih je ujebalo što su se preklapali sa Prodigy pa je ostala samo posvećena ekipa a metalci otišli na fajastata, ali baš je bila fina žurkica

ovakva je neka lista bila, + A Place Called Home

https://www.setlist.fm/setlist/ignite/2023/cafe-central-weinheim-germany-43a7b7c7.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

27 minutes ago, Kumodraski Vo said:

Inace odakle iznicu ovoliki festivali?

Ovaj festival je osnovan pre dve godine ja mislim i odrzavace se svake godine u julu. Prosle godine su napravili i halu pa se odrzavaju koncerti i preko zime i po losem vremenu. Hala je fenomenalna i cak je Nigrutin bio iznenadjen kada je gostovao sa Mardeljanom. Prokomentarisao je da nije bio odavno u boljem prostoru. Prosle godine kazu da je bila ludnica i da je bilo dosta ljudi. Ja na zalost nisam bio jer sam ladio jajca u Grckoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove godine bice i cirkuzanti.

11698640_939396989432636_870471305057747

Takodje bice i Hip Hop radionica sa Iskazom pa ko voli da repuje moze da se oproba. Bice tu i Tatoo majstor Mila Kulic pa ce da vas zvrlja i skrnavi bozjih ruku delo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"...Kada je Igor Volkov sa prijateljima iz benda septembra 2022. seo u auto i iz Moskve, preko Kavkaza i Male Azije, krenuo put Srbije, verovatno nije ni slutio da će uskoro prisustvovati, ali i učestvovati u nastupajućim promenama na muzičkoj sceni Beograda.

Cilj je isprva bio vrlo jednostavan - doći i zasvirati pred srpskom publikom na Changeover (Čejndžover) festivalu koji je održan narednog meseca.

„Omi (The OMY) su uzdrmali scenu u beogradskom klubu Dragstor, nastao je potpuni haos.

„I znate šta? Svi smo odlučili da ostanemo!", govori Volkov, pevač ove moskovske grupe..."

 

Lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...