Jump to content

Onaj lik sto je mlatnuo profesorku zbog dnevnika...


LazaGNR

Svadja/tuca izmedju profesorke i ucenika  

174 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Da te vidim junace kako bi ti to uzivo izveo :bigblue:

Mozda bi stigao rukom da zama'nes...ali ne bi daleko dogurao...

Ne radi se tu o meni, ili bilo kom drugom.

Radi se o principu i o životu.

Nekad se mora istrpeti nepravda i sačuvati ponos. Moguće je i to.

Šta sad? Meni i svima nama se dešavalo da nam ćale ili keva ponekad nepravedno udare ćušku, je l' to znači da smo trebali da uzmemo nož i da kidišemo na roditelje? I ja sam imao baksuze profesore, dobijao kečeve, čak me matematičar u četvrtoj godini oborio u avgustu (a ja već našo posao). Lepo sam ušao u njegovu kancelariju i rekao mu da me ne zajebava i da me ne koči, jer ne umem da bubam (pogotovo matematiku), a i nikada time neću da se bavim.

Opet pitam. Šta on koji kurac traži kod profesorske katedre, što nije u klupi? Da je profesorka prišla njegovoj klupi, da mu je opalila šamar, onda bi imao prava da se žali.

Ovako je samo jedan majmun koji je na najprimitivniji način probao da obori nečiji autoritet, kidišući na nejaku ženu koja može da mu bude baba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kontam cemu je bio report za blizu familiju?

 

 

 

btw. kad sam vec na temi: u stara dobra vremena si lepo dobio sibom i cutao si. Ako nisi pravio sranja, nisi dobijao batine (uglavnom). Danas se svaki musavi usranac kurci, jer ga stiti tata-mama-drzava-ministar-predsednik. Teraj se u kurac mali razmazeni balavce. Jebo mater ako na takvima svet (drzava) ostaje. Oldskool samo. :tehkista:

 

Ja bih tog lika stavio na stolicu, doveo bih Stivija da gleda i ovako bi išla terapija:

- PLJAS (šamar)

- Je l' pravedno što sam ti opalio šamar majmune?

- Nije

- E pa život nije pravedan

- Pljas

- Je l' pravedno što sam ti opalio šamar majmune?

- Nije

- E pa jebiga, nauči se da nije pravedan

- Pljas

...

:rockdevil: :rockdevil:

 

 

p.s. po protokolu je da imas pravo da pitas za ocenu, i da nastavnik mora da ti kaze. Ali ne smes da pipas, gledas, lickas i stipkas dnevnik.

 

I ono sto su nastavnici/profesori imali obicaj da uvale redaru da nosi dnevnik na cas, je protiv svih mogucih propisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da vidimo i to cudo

Ja bi profesorima i nastavnicima dao status sluzbenog lica-pa kada neko krene ubuduce da samara lepo da odgovara i krivicno pa da se sledeci put misli da li ce da uradi isto!

A ovako kojekavi drkosi postaju prakticno nedodirljivi

I treba vec jednom da uvedu kazneno drustveno koristan rad za takve kao sto to rade u USA npr-plevljenje pored autoputa,gradska cistoca i neka njiva-pa da vidimo posle gde ce da prazne visak energije :pivopije:

 

Prvi deo: taj status službenog lica je, da tako kažem, štaka-rešenje. Prosto pooštriti kazne za fizički napad, i sudstvo da radi svoj posao. Inače džaba i status sl. lica, ako će mamini tatini sinovi da dobijaju packe i budu puštani. Tako ćeš onda da najebeš podjednako ako si napao-mlatio nastavnika, pandura, novinara, pedera, nekog ko je navijao za pogrešan tim, imao pogrešnu dužinu kose ili te gledao popreko. Taj fazon.

 

S drugim delom sa prinudnim, to jes društveno korisnim radom se slažem 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci lik te napadne, maltretira, lomi kosti u tvojoj rodjenoj kuci. Ti potegnes pistolj i odes na robiju. Jebem ti drzavu i zakone!

 

PAzi, ako ti dođe s utokom, i ti ga roknes svojom, i dalje odgovaraš. Eventualno ako si uspeo da ga zakolješ čačkalicom, onda te puste.

 

 

Probaj u Teksasu nekom da upadneš na gajbu, pa sve i da si naoružan samo čačkalicom...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hah koja rasprava. :D

 

Realno oboje su krivi.

 

1. Ucenik ima pravo da vidi svoju ocenu.

Ja sam najvise na svetu mrzeo kada mi u srednjoj profan nesto nazvrlja u dnevnik i nece da mi kaze, pa ja cekam razredni da vidim ocenu. Debilizam..

 

2. ako je vec krenuo da se otima red je da ga odstrani sa casa, pa ce razredni i direktor da utvrde kaznene mere.

Sta ima da ga klepece?

Boli me k..c i da je bila profesor i u doba hitlera, DJACI NE SMEJU FIZICKI DA SE NAPADAJU, pa makar bili najgori olosi.

 

3. e a i on je klipan, pa nasao da joj vraca. Tu se pokazalo neposotvanje prema starijoj osobi, pa cak i da mu nije profesorka.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo, lik je hteo da prepravi svoju ocenu u dnevniku.....

 

A, kad imaš 60 i kusur godina i 30 kilograma, onda idi u penziju. Profesor treba da ima autoritet, a ne da bude neka zanesena suklata koju može da bije svaki 14ogodišnji kreten

 

 

To je tačno da su zakoni takvi da je staž za penziju produžen preko svake mere... E sad, jel neko kriv što je fizički slab, pa zbog tog nije podoban da predaje u školi? Zar će morati profesori budućnosti da imaju 25-30 godina i crni pojas u tekvondu, plus desert eagle za pojasom, da bi bili kvalifikovani?

Steven Seagal i Chuck Norris kao profesori književnosti i informatike? (Ok, malo su matori, al se drže)

 

Znači ako profesor nije čaknoris, onda je "zanesena suklata"?

 

Vidim ja da ovde fali jedan Judge Dredd...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao dzumbus u gimnaziji...samo sto je taj film parodija,a kod nas je to realnost...ako si koliko-toliko normalan ucenik,onda znas za svoje ocene pre poslednjih dana,onda ne trazis od profesorice da ispravis sam svoju ocenu...kako kada bi trazio od lekara da ti da skalpel da se sam operises...lik je moroncina i tuko bi ga svaki dan narednih 10 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar će morati profesori budućnosti da imaju 25-30 godina i crni pojas u tekvondu, plus desert eagle za pojasom, da bi bili kvalifikovani?

 

Pa,ako si gledao one linkove sa Tube sto sam postavio,slozces se da je to jedina realna varijanta. Plus da mu se dozvoli nosenje oruzja.

 

Jedno vrijeme smo imali profesora matematike koji je nosio pistolj. U skoli u kojoj je predavao prije toga je dobio strasne batine od jednog ucenika i njegove klape. ;)

 

edit:tek sad vidim ovo za desert eagle :D

Edited by Just Like a Timepiece

Share this post


Link to post
Share on other sites

hah koja rasprava. :D

 

Realno oboje su krivi.

 

1. Ucenik ima pravo da vidi svoju ocenu.

Ja sam najvise na svetu mrzeo kada mi u srednjoj profan nesto nazvrlja u dnevnik i nece da mi kaze, pa ja cekam razredni da vidim ocenu. Debilizam..

 

2. ako je vec krenuo da se otima red je da ga odstrani sa casa, pa ce razredni i direktor da utvrde kaznene mere.

Sta ima da ga klepece?

Boli me k..c i da je bila profesor i u doba hitlera, DJACI NE SMEJU FIZICKI DA SE NAPADAJU, pa makar bili najgori olosi.

 

3. e a i on je klipan, pa nasao da joj vraca. Tu se pokazalo neposotvanje prema starijoj osobi, pa cak i da mu nije profesorka.

 

1. Ne, ima pravo da pita, a nastavnik mora da mu kaže. Učenik ne sme da prismrdi dnevniku. Ako nastavnik to odbije, onda učenik može da se žali...

 

U mom razredu u osnovnoj je bio incident kad se neko nagnuo nad dnevnik da "vidi" ocenu, pa čim se nastavnica okrenula (neko je nešto tražio da mu se objasni), dotični žvljno sebi jednu ocenu... Posle je najebo od razrednog ko žuti, stari dobri opamećujući roditeljski šamari, koje je on tako vešto umeo da udeli. I NIKAD se NIKO nije požalio da je dobio batine neopravdano, a nije da nisu kukali na sve i svašta mamama i tatama. A bogami ni da ponovi isto sranje.

Imali smo sličan incident i u gimnaziji... Dakle, učenicima ne treba dati da prilaze dnevniku, jer je velika verovatnoća da će nešto da "koriguju". Zato i postoji to pravilo o čitanju ocena.

 

2. Samoodbrana. Lik je nasrnuo. Apsolvirano u prethonih x strana... Koja proizilazi iz tvoje druge rečenice :P

 

 

 

Pa,ako si gledao one linkove sa Tube sto sam postavio,slozces se da je to jedina realna varijanta. Plus da mu se dozvoli nosenje oruzja.

 

Jedno vrijeme smo imali profesora matematike koji je nosio pistolj. U skoli u kojoj je predavao prije toga,je dobio strasne batine od jednog ucenika i njegove klape. ;)

 

Tako stvari stoje, jebiga. Ja sam zato da se u uglove učionica instaliraju mitraljezi koje remote-kontroliše obezbeđenje škole, pa kad neko pravi sranja, pokosiš rafalom. Ali kad neće mene da slušaju... Mislim da bi posle 2-3 tatine junoše poginule na prvim borbenim linijama učionice, svi ostali bili mirni ko bubice, zanavek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija je složena. Problem je kombinovan, i psihološki i sociološki. A o antropologiji da ne govorimo.

 

Moralna odgovornost je na svima, pa samim tim i krivica.

 

Pogrešio je razredni starešina, jer nije posredovao niti intervenisao na vreme, pogrešila je profesorka zbog blago autističnog vladanja, pogrešili su učenikovi roditelji, zbog propusta u vaspitanju, i pogrešio je i učenik zbog incidentnog ponašanja.

 

A vagati težinu krivice svakog ponaosob - bespredmetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija je složena. Problem je kombinovan, i psihološki i sociološki. A o antropologiji da ne govorimo.

 

Moralna odgovornost je na svima, pa samim tim i krivica.

 

Pogrešio je razredni starešina, jer nije posredovao niti intervenisao na vreme, pogrešila je profesorka zbog blago autističnog vladanja, pogrešili su učenikovi roditelji, zbog propusta u vaspitanju, i pogrešio je i učenik zbog incidentnog ponašanja.

 

A vagati težinu krivice svakog ponaosob - bespredmetno.

 

Kao prvo, klinac je verovatno keca zaradio za sve pare, a razredni teško da je mogao da zna da će ovaj ispasti baš toliki idiot. Profesorica nije imala vremena da posedne uz kahvicu pa porazmisli o strategiji delovanja, nego se uplašila i branila! S ostalim se slažem... Ali težina krivice svakog ponaosob vrlo može da se odredi. Onaj ko se ponaša kao razuzdana stoka je u svakom slučaju "krivlji" nego onaj ko je napravio neku stratešku grešku u proceni situacije (a nije boljno polje u pitanju, nego jebena učionica, i nije west point, nego neka tamo osnovna škola).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga još jedan junačina. :angry:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2Ems_pUfg3k...feature=related

 

Što reče neko u komentarima "Što volim kad tako stave ruke pozadi i isture glavu. Tačno da ga pukneš da se ne digne više".

Znam za ovo, ja sam ostavio link jednom na temi "'bem ti život".

Kretenčina, a profesorka nije loša.

 

Evo nešto i Hrvatske. Nije napad, nego psovanje.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga još jedan junačina. :angry:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2Ems_pUfg3k...feature=related

 

Što reče neko u komentarima "Što volim kad tako stave ruke pozadi i isture glavu. Tačno da ga pukneš da se ne digne više".

 

-Šljas- Da, ima problema, oš još malo problema?!

 

Na žalost, kad bi profesor to uradio, dobio bi otkaz, a zlatni dečko možda manju ocenu iz vladanja... I samo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ali je kriv ako posle toliko i toliko godina radnog staža ne ume da pokaže razmaženoj klinčadija ko je tu profesor i šta je autoritet....

 

Ne sme, jer ako ga pipne, može da dobije i otkaz, a klinci su se osilili jer su im mama i tata od perja napravili velika muda.

 

Znam za slučaj kad je klinac kod učitelja, koji je inače bio od one sorte - "opuštenih", ali je ipak bio poštovan i kao autoritet (i nikad nije imao sličnih incidenatA), ako mora da podvikne, pravio neko sranje, i ovaj sa tera na mesto, klinac mu kaže da popuši kurac, i učitelj mu zavalja šamar

 

Posle kad se ustanovilo šta je bilo, čovek je imao smanjenu platu za 30% pola godine, i za malo da dobije otkaz, uprkos tome što je klinac na licu mesta dobio batina i od roditelja, i što su se svi (što klinci, što roditelji) založili da čovek ne bude kažnjen uopšte.

 

Toliko o moći i autoritetu. Tim pre, ko što neko reče, koliki god da si autoritet, to ti ne garantuje da neki mali psihopata neče da ima nešto protiv tebe, pa da te napadne nožem ili ko zna čime.

Bilo je toga i nekad (to sa malim psihopatama, pretnjama itd), ali u mnogo manjoj meri, i kukala im majka tim klincima ako se mnogo kurče. Prvo im direktor uvali par roditeljskih, pa tek onda se zovu matorci...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ali je kriv ako posle toliko i toliko godina radnog staža ne ume da pokaže razmaženoj klinčadija ko je tu profesor i šta je autoritet....

kad klincu nista nije bitno (ni ocena, ni prosek, ni to da li ce ga izbaciti iz skole) - u tim momentima je jedino bitna fizicka sila. ako si slabiji - nemas ni autoritet.

 

---

 

@trne: batina ne pomaze. cesto i "ojacava volju" tako sto indukuje bes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne govorim o nametanju autoriteta fizičkom silom, Demonijače.....

 

Ali istina je što kažeš - ovo su neka druga vremena. Ranije se sigurno nije tolerisalo motanje džointa na času kao ni skakanje po klupama sa otvorenim kišobranom, uz povike 'Ja sam Meri Popins'................ :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@trne: batina ne pomaze. cesto i "ojacava volju" tako sto indukuje bes.

 

tu se slažemo... batine te mnogo više bole ako ih ne dobijaš često, nego samo kad praviš veća sranja. Onda budu edukativne.

 

Imaš 2 sorte geliptera - one koje nisu dovoljno tukli, i one koje su previše mlatili, pa su oguglali.

 

Ne govorim o nametanju autoriteta fizičkom silom, Demonijače.....

 

Ali istina je što kažeš - ovo su neka druga vremena. Ranije se sigurno nije tolerisalo motanje džointa na času kao ni skakanje po klupama sa otvorenim kišobranom, uz povike 'Ja sam Meri Popins'................ :no:

 

ko što reče imaginos, kad klinci nemaju neki sistem vrednosti, kad im ništa nije bitno, teško da će iko u školi da mu bude autoritet, sem eventualno nekog zajebanog baje i siledžije.

Prvo te kući nauče da ceniš starije, pa onda kad dođeš u školu, ako profesor smišljeno gradi autoritet, tako što je dosledan i pravičan, i drži pravu distancu (što je već priča za sebe), onda ti ceniš i taj autoritet.

Ako su te kod kuće naučili da samo batina vlada, i od tebe napravili stoku, onda džaba sva teorija. Ne možeš od svakog napraviti razumnog i obrazovanog, jebiga... zato neko mora da nosi i džakove. Samo takvima onda treba pokazati gde im je mesto, a ne puštati ih da se šepure. Ova država, naravno, radi upravo suprotno.

 

 

.

.

.

 

 

....nego ono što se provlači kroz raspravu, iako se more'less slažemo, je neka ideja kako su svi pomalo krivi, i kako nije sve crno belo, nego je sivo.

 

pazi vamo, ako me neko pogleda popreko i ja ga isrešetam mitraljezom (kako je već pomenuto), možda on jes bio malo brezobrazan što je tako gled'o, ali ovde je jasno ko je kriv. Nema tu neke fiktivne kolektivne krivice baš sza svaku glupost koju neki nevaspitani konj napravi.

Like, nije sve tako sivo, nešto je i crno-belo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali istina je što kažeš - ovo su neka druga vremena. Ranije se sigurno nije tolerisalo motanje džointa na času kao ni skakanje po klupama sa otvorenim kišobranom, uz povike 'Ja sam Meri Popins'................ :no:

cini mi se da se ranije tako nesto nije desavalo. a i ako bi se desilo, svi bi je gledali kao budalu, ignorisali i posle toga bi joj i u drustvu opao status. a ljudi (narocito deca) su najosetljiviji na to.

 

danas stavi stoje ovako: dobicu neopravdani? pa sta? nista mi nece faliti zbog toga. dobicu ukor? pa sta - nista mi nece faliti u zivotu. drustvo ce jos da misli da sam faca jer imam ukore, neopravdane i to je bas super, jer cu da ispadnem hrabar i u fazonu "skola mi ne moze nista". izbacice me iz skole? pa sta, upisacu se u drugu.. ako ne zavrsim skolu? pa sta, toliki ljudi su bogati a nemaju mnogo skole, tako da ce i meni biti super..

 

..dakle, to bi bio "tok misli" nekog nadrkanog klinca, zato sto mu roditelji nisu objasnili da ako bude bez skole, da ce da se muci u zivotu i da mu nece biti komforno. ;) ukratko - nemas cime da uplasis klinca da bi ga naterao da se smiri.

 

zato neko mora da nosi i džakove. Samo takvima onda treba pokazati gde im je mesto, a ne puštati ih da se šepure. Ova država, naravno, radi upravo suprotno.

mislim da moze skola da preuzme vaspitnu ulogu - ali za to treba da ima vise mogucnosti da kaznjava. ili, mozda jos vaznije - treba da ima vise mogucnosti da nagradjuje. mislim da je zavist vrlo jak pokretac.. kad mangup vidi da "dobra deca" idu ranije kuci, da imaju vise odmora, da imaju vise casova fizickog i na primer borilacke vestine (to bi im imponovalo i to je kul, a njima bi bilo uskraceno).. pa onda, skola vodi "dobru decu" u streljanu - a ovi sa ukorima jednostavo ne mogu da idu... :) :)

 

namerno preterujem, ali poenta je tu..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da moze skola da preuzme vaspitnu ulogu - ali za to treba da ima vise mogucnosti da kaznjava. ili, mozda jos vaznije - treba da ima vise mogucnosti da nagradjuje. mislim da je zavist vrlo jak pokretac.. kad mangup vidi da "dobra deca" idu ranije kuci, da imaju vise odmora, da imaju vise casova fizickog i na primer borilacke vestine (to bi im imponovalo i to je kul, a njima bi bilo uskraceno).. pa onda, skola vodi "dobru decu" u streljanu - a ovi sa ukorima jednostavo ne mogu da idu... :) :)

 

namerno preterujem, ali poenta je tu..

 

Potpisujem.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da moze skola da preuzme vaspitnu ulogu - ali za to treba da ima vise mogucnosti da kaznjava. ili, mozda jos vaznije - treba da ima vise mogucnosti da nagradjuje. mislim da je zavist vrlo jak pokretac.. kad mangup vidi da "dobra deca" idu ranije kuci, da imaju vise odmora, da imaju vise casova fizickog i na primer borilacke vestine (to bi im imponovalo i to je kul, a njima bi bilo uskraceno).. pa onda, skola vodi "dobru decu" u streljanu - a ovi sa ukorima jednostavo ne mogu da idu... :) :)

 

Svaka ti je zlatna. :da:

 

Danas ne moze dete da ponovi godinu bez roditeljskog pristanka (wtf???), ocena iz vladanja ne ulazi u prosek i ne mozes da ga izbacish sa casa vec samo da ga saljesh kod direktora/psihologa koji ga vrate za 5 minuta. Ne postoji kazna ergo ne postoji ni nagrada. Ubijaju se u pojam deca koja nesto rade i uce i trude se jer bivaju izjednacena sa mangupima i neradnicima. A to jeste strashno.

Lakse je "matorom konju od 20 godina" objasniti da to sto radi radi za sebe, ali kako klincu objasniti sa 8-16 godina da treba da uci i radi ako se to ne ceni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...