Jump to content

Prica o silovanju...


imaginos

Recommended Posts

Ja ovako nešto ne videh u Novom zavetu, no dobro, da ne bismo sada širili temu.

Ne postoji to u Novom Zavetu, ali mislim i da nije kontradiktorno sa novim Zavetom.

To sam ti rekao samo zato što si pokušao da upleteš religiju onde gde joj nije mesto (pošto opušteno pričamo) i da ti pokažem da za sve može postojati odgovor i izgovor.

Generalno, ako hipotetički gledamo... odnosno utopistički... niko nikome nikada ne bi trebao da sudi, niti da nekoga osudi.

Ali to neće moći da bude sa ovakvim ljudima u ovakvom svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ли то значи да је сваки други човек убио неког?

 

Pa da, ali neću dalje da nastavljam tu nit, vidiš da ljudi imaju problema da prate.

 

pa to bi bilo najbolje... da taj čovek budem ja... i da ostane još nekoliko (desetina) žena :haha:

 

A znači žena nije čovek? :haha: Prepuštam te koleginicama za ovu izjavu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знајући њега, брада би му била до патоса од оралног.

 

Pa da, ali neću dalje da nastavljam tu nit, vidiš da ljudi imaju problema da prate.

 

 

 

 

Па, ја пратим, занимало ме је то, јер по тој теорији сваки други човек би морао да убије неког да би људи нестали. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto pravosudje nije masina za licnu osvet porodice ubijene osobe.

Zakone donose ljudi i podložni su promenama.

 

Pa vrlo jednostavno, zato što bi u tom slučaju ostao jedan čovek na planeti.

Nismo svi ubice. Ako nešto ne volim, to je nepravda i veliki sam poklonik oko za oko principa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, prekini da me pitaš za fetiše, plašiš me :haha:

Haha :haha: pa smešno mi... zamišljam te onako u nekoj betmen kožnoj uniformi kako skačeš na krevet dok te neka devojka prestravljeno gleda ispod ćebeta. :haha:

 

A i uskoro se spremam u krevet, pa hoću da odem sa blagom pomišlju da na ovome svetu postoji mnogo gori čovek od mene i da zaspem ko beba zbog tog saznanja. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nismo svi ubice. Ako nešto ne volim, to je nepravda i veliki sam poklonik oko za oko principa.

 

Osobi A ubije osoba B dete koje je osoba C.Onda bi osoba B bila ubijena.Ako bude osoba B ubijena od strane osobe A, a osobi B je neko otac, on ubije osobu A.... Oko za oko, zub za zub.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znači žena nije čovek? :haha: Prepuštam te koleginicama za ovu izjavu :haha:

pa i nisu... više su nekako... pa žene :haha: ... ne znam kako da ti objasnim... znaš šta znači kad za nekog kažeš da je "čovek" a šta znači kad kažeš da je "žena"... ma razumeš me valjda :haha:

da, da, to, to, prepusti me koleginicama :mhihi:

 

Знајући њега, брада би му била до патоса од оралног.

dobar početak, ali ni približno zanimljivo glavnom fetišu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj reci mi šta ti misliš, koje bi bile pravedne kazne za silovanje i za ubistvo.

zavisi od okolnosti pod kojim se desilo... na primer nije isto ubistvo iz nehata i ako neko planira da ubije nekog, pa ga pre toga muci.

 

pretpostavljam da je glavni cilj kazne rehabilitacija, ali me zanima (zaista ne znam) koliko je cilj kazne i da se drustvo zastiti od buducih zlocina onoga ko je vec jednom pocinio tako nesto.

 

dugo, kako da odredimo da li se silovatelj rehabilitovao i postao normalan covek koji vise nece silovati, na primer? naravno, glupo je traziti 100% garancije (jer tako nesto niko ne moze da garantuje), ali pretpostavljam da postoji nacin da se utvrdi da li je neko i dalje sklon svemu tome. ako ti mehanizmi nisu efikasni, onda mislim da kazne za silovanje treba da budu vece ne zbog rehabilitacije, nego da bi se ti ljudi sklonili iz drustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobi A ubije osoba B dete koje je osoba C.Onda bi osoba B bila ubijena.Ako bude osoba B ubijena od strane osobe A, a osobi B je neko otac, on ubije osobu A.... Oko za oko, zub za zub.

A ako se ćale osobe B složi da bi njegov sin trebao biti ubijen zato što je počinio zločin, šta onda? Sjebo vam ceo koncept? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobi A ubije osoba B dete koje je osoba C.Onda bi osoba B bila ubijena.Ako bude osoba B ubijena od strane osobe A, a osobi B je neko otac, on ubije osobu A.... Oko za oko, zub za zub.

 

 

И онда дође особа З која је жена особе А и убије оца особе Б јер је он убио њног мужа, и онда будемо као у Албанији да не можемо из куће да изађемо јер ће неко да нас убије.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha :haha: pa smešno mi... zamišljam te onako u nekoj betmen kožnoj uniformi kako skačeš na krevet dok te neka devojka prestravljeno gleda ispod ćebeta. :haha:

 

A i uskoro se spremam u krevet, pa hoću da odem sa blagom pomišlju da na ovome svetu postoji mnogo gori čovek od mene i da zaspem ko beba zbog tog saznanja. :haha:

 

alo bre, sad me tek plašiš! nemoj da misliš o meni dok ležiš u krevetu :violent: ! :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi od okolnosti pod kojim se desilo... na primer nije isto ubistvo iz nehata i ako neko planira da ubije nekog, pa ga pre toga muci.

 

pretpostavljam da je glavni cilj kazne rehabilitacija, ali me zanima (zaista ne znam) koliko je cilj kazne i da se drustvo zastiti od buducih zlocina onoga ko je vec jednom pocinio tako nesto.

 

dugo, kako da odredimo da li se silovatelj rehabilitovao i postao normalan covek koji vise nece silovati, na primer? naravno, glupo je traziti 100% garancije (jer tako nesto niko ne moze da garantuje), ali pretpostavljam da postoji nacin da se utvrdi da li je neko i dalje sklon svemu tome. ako ti mehanizmi nisu efikasni, onda mislim da kazne za silovanje treba da budu vece ne zbog rehabilitacije, nego da bi se ti ljudi sklonili iz drustva.

 

Slažem se sa svime što si rekao. Štaviše, pobornik sam smrtne kazne i sam za one osobe u čijem slučaju rehabilitacija nije moguća (naročito svirepe ili serijske ubice, npr). No to nije bilo bitno za trenutni kontekst.

 

И онда дође особа З која је жена особе А и убије оца особе Б јер је он убио њног мужа, и онда будемо као у Албанији да не можемо из куће да изађемо јер ће неко да нас убије.

 

BRAVO. To je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa svime što si rekao. Štaviše, pobornik sam smrtne kazne i sam za one osobe u čijem slučaju rehabilitacija nije moguća (naročito svirepe ili serijske ubice, npr).

ja vise naginjem ka taboru koji se protivi smrtnoj kazni. ono, uvek postoji verovatnoca da je sud pogresio i da se to otkrije kasnije. mogucnost bega iz zatvora je minimalna danas (doduse, zavisi kako gde, pa shodno tome i opravdanost smrtne kazne).

 

No to nije bilo bitno za trenutni kontekst.

podseti me sta je kontekst (previse poruka ima u medjuvremenu)...

 

 

---

 

elf i krculj:

- pa kad cemo da cujemo konacno nesto vise o tim fetisima? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobi A ubije osoba B dete koje je osoba C.Onda bi osoba B bila ubijena.Ako bude osoba B ubijena od strane osobe A, a osobi B je neko otac, on ubije osobu A.... Oko za oko, zub za zub.

Osobi A ubije osoba B dete koje je osoba C. Onda dođe zakon koji je osoba D, izvrši smrtnu kaznu nad osobom B i kraj priče. Nisam mislio da ideš viljuškom po ulici i kopaš ljudima oči.

 

A ako se ćale osobe B složi da bi njegov sin trebao biti ubijen zato što je počinio zločin, šta onda? Sjebo vam ceo koncept? :)

Baba i deda su blizanci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vise naginjem ka taboru koji se protivi smrtnoj kazni. ono, uvek postoji verovatnoca da je sud pogresio i da se to otkrije kasnije. mogucnost bega iz zatvora je minimalna danas (doduse, zavisi kako gde, pa shodno tome i opravdanost smrtne kazne).

 

 

podseti me sta je kontekst (previse poruka ima u medjuvremenu)...

 

Ima i tu rezona, nije da nisi u pravu. Kontekst je bio da sam ja pitao Night's Blood kako može da uspostavi "oko za oko" kao kazneni sistem, dakle nevezano za smrt kao samu kaznu.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...