Jump to content

Prica o silovanju...


imaginos

Recommended Posts

Da, samo što je tada imao 19 godina. Nek mi se javi onaj ko je bio potpuno zrela i formirana ličnost sa 19 godina. A i ovaj deo "nije dostojan da bude njegov deo" - ne radi se tu ni o kakvom dostojanstvu; štaviše, čovek samom činjenicom da mirno živi i radi pokazuje uspešnost koncepta rehabilitacije.

 

 

Нека се мени јави онај ко је неког избо 23 пута са 19 година.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a propo price o pravdi i zakonu:

 

- treba pogledati film "12 gnevnih ljudi". tu se bas dobro vidi kako je tesko biti pravedan kad nemamo pouzdane informacije o tome sta se desilo.

- film "rasomon" takodje+

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sisus

 

 

 

pravda ne izgleda isto iz perspektive zrtve, pocinioca, posmatraca sa strane, drzave, ovog i onog - tako da ne moze da se nadje neka "referentna tacka" pravde koju bi trebalo zadovoljiti. hocu da kazem na primer sledece: osoba sa jakim osecajem za pravdu dozivi da njen sin pocini silovanje, ubistvo, kradju ili nesto slicno. odjednom pocinje da se menja perspektiva i pravda vise ne izgleda isto toj osobi, i pocinje druga prica i drugi zahtevi.

 

pravda iz ociju posmatraca sa strane je uslovljena time koliko taj posmatrac ima PRECIZNE I VERODOSTOJNE informacije o onom sto se desilo (a to nikad nije verodostojno jer taj neko nije prisustvovao dogadjaju)...

 

tako mi se cini da dolazimo do paradoksa - pravdu bi trebalo zadovoljiti (tu se svi slazemo), ali po cijem kriterijumu?

 

 

jedino oko cega mozemo da se svi (uslovno receno) slozimo je da treba da postoji zakon koji stiti drustvo...

Pa ako već mogu da se izvagaju godine potrebne za rehabilitaciju, ne vidim zašto se ne bi pronašao i kriterijum.

 

Pa to je tvoje mišljenje, tvrdim ti da nijedan krivični zakon nije donet sa ciljem zadovoljenja pravde, jer bi onda bilo kako ti kažeš. Ne može ekvivalent za oduzeti život biti 10 godina zatvora, može biti samo isto tako oduzet život. Pa nije li ti onda to indikativno? Ja znam, razumem da tebe zabole kurac za nečiju rehabilitaciju, ali to objašnjavam sve vreme - zakon nije briga za pojedinca. U prevodu, da neko meni sutra ubije nekoga iz familije, taj neko će dobiti toliko i toliko godina zatvora zato što sudija smatra da na toliko dugo treba da bude isključen iz društva, a ne zato što je meni neko ubijen, pa da to bude neka nadoknada. To nije moje mišljenje, to je aksiom savremenog prava. Kud je Kuruz baš sad banovan, majku mu...

Jbg, ti vrtiš jednu te istu priču u krug. Evo da budem jasniji, ubice - metak u čelo, silovatelji - kastracija... Naravno, ne uzimam ovde u obzir ubistvo iz nehata, saobraćajki i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj se ljutiti, ali ako iz cele moje priče nisi shvatio koliko je pravda subjektivan pojam, onda nemam više nijedan argument da ti ponudim.

 

Ja mislim da nije subjektivan pojam...ali ako i jeste,ne bi trebala biti...zna se sta je pravda,i sta ona predstavlja.Osveta je licna stvar,pravda je stvar od drustvenog znacaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nije subjektivan pojam...ali ako i jeste,ne bi trebala biti...zna se sta je pravda,i sta ona predstavlja.Osveta je licna stvar,pravda je stvar od drustvenog znacaja.

 

 

Освета нема никакав смисао. Завршиш исто као и особа којој се светиш. Можда чак и горе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, samo što je tada imao 19 godina. Nek mi se javi onaj ko je bio potpuno zrela i formirana ličnost sa 19 godina. A i ovaj deo "nije dostojan da bude njegov deo" - ne radi se tu ni o kakvom dostojanstvu; štaviše, čovek samom činjenicom da mirno živi i radi pokazuje uspešnost koncepta rehabilitacije.

 

 

To što on još nije bio formirana ličnost u vreme izvršenja zločina baš i nije neka olakšavajuća okolnost u celoj priči, a koliko znamo, ni sudije tu činjenicu nisu uzele na taj način. Što se ostatka tiče tj. dela o rehabilitaciji, mogu samo da kažem-za sada je uspešna. Iskreno se nadam da će takva i ostati, ne zbog toga da bi Varg i dalje mogao da prosipa svoju usranu muziku (ovo je, naravno, subjektivno i nema potrebe da se pokreće dalja priča o tome), već da bi ljudi u njegovom okruženju bili bezbedni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vrtim ja priču, druže, objašnjavam ti kako stvari funkcionišu. Jedino što ti možeš (kao i ja) je da se složiš ili ne složiš sa tim, ali to je i dalje tako kako jeste.

Znam ja kako jeste, ja ti pričam kako bi po meni trebalo da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, samo što je tada imao 19 godina. Nek mi se javi onaj ko je bio potpuno zrela i formirana ličnost sa 19 godina. A i ovaj deo "nije dostojan da bude njegov deo" - ne radi se tu ni o kakvom dostojanstvu; štaviše, čovek samom činjenicom da mirno živi i radi pokazuje uspešnost koncepta rehabilitacije.

 

Niko od nas nije bio potpuno zrela i formirana osoba,ali isto tako niko od nas nije bio ubica...samim tim,komparacija ti je potpuno pogresna...a takodjer,niko ne moze znati da li ce takva osoba napraviti istu stvar nakon tzv. "rehabilitacije"...da li treba rizikovati?Da li covek koji je ubio nekoga zasluzuje sansu da to uradi ponovo?Mozda hoce,mozda nece...ali to niko ne moze znati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako već mogu da se izvagaju godine potrebne za rehabilitaciju, ne vidim zašto se ne bi pronašao i kriterijum.

ja mislim da do sada niko nije uspeo da skroji idealan kriterijum. i mislim da nije pronadjen nacin da se zadovolji pravda na sudu, koji treba da donese presudu na osnovu iskaza, svedoka, dokaza, ovog i onog... gde se na kraju cesto stvar svede na to kome ce sudija/porota da "pokloni poverenje". previse cesto je situacija delimicno maglovita, pa zato nije pronadjen kriterijum. okolnosti ostaju nerazjasnjene do kraja - kako onda biti pravedan kad ne znas 100% istinu o dogadjaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nije subjektivan pojam...ali ako i jeste,ne bi trebala biti...zna se sta je pravda,i sta ona predstavlja.Osveta je licna stvar,pravda je stvar od drustvenog znacaja.

 

OK, pre nego što se odjavim za večeras, reći ću ti kako je to izgledalo u srednjevekovnoj Skandinaviji. Tamo se za svako ubistvo plaćalo u novcu. Za odraslog muškarca 200 srebrnjaka, za starca ili ženu 100, a za decu 50. Da, deca su bila "najjeftinija". Ono što nama zvuči skandalozno je to da su roditelji time bili zadovoljni (nevezanost za decu u današnjem smislu reči itd, da sad ne obrazlažem). Dakle roditelji dobiju 50 srebrnjaka za svoje ubijeno dete i njima je to bio pojam pravde. Tebi bi pojam pravde bio da taj koji je ubio dete i sam bude ubijen. Kao što vidiš, drastična razlika u poimanju pravde, u prevodu, pravda nije niti objektivna niti nezavisna od vremena.

 

Dosta od mene za večeras, ko je shvatio, super, ko nije, šta da mu radim, meni je svakako prijala intelektualna gimnastika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da do sada niko nije uspeo da skroji idealan kriterijum. i mislim da nije pronadjen nacin da se zadovolji pravda na sudu, koji treba da donese presudu na osnovu iskaza, svedoka, dokaza, ovog i onog... gde se na kraju cesto stvar svede na to kome ce sudija/porota da "pokloni poverenje". previse cesto je situacija delimicno maglovita, pa zato nije pronadjen kriterijum. okolnosti ostaju nerazjasnjene do kraja - kako onda biti pravedan kad ne znas 100% istinu o dogadjaju?

 

 

Како онда да скројиш закон према нечему ако идеш са тим размишљањем?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Како онда да скројиш закон према нечему ако идеш са тим размишљањем?

Nemoj brate, vrbovaće te sad u LDP.

 

Sad će da krene Imaginus: "pa znaš, sad zakon ne valja... ali ako bi LDP došao, mi bi doneli nove zakone... to se kod nas ne bi dešavalo... mi bi prvo sudstvo sredili da bude efikasno... pa bi monopol preko sudova ukinuli... a u policiji bi radili vrlo ozbiljni ljudi... Srbija bi bila u Evropi..."

 

... i tako. ;)

Edited by d4rk3lf
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj brate, vrbovaćete sad u LDP.

 

Sad će da krene Imaginus: "pa znaš, sad zakon ne valja... ali ako bi LDP došao, mi bi doneli nove zakone... to se kod nas ne bi dešavalo... mi bi prvo sudstvo sredili da bude efikasno... pa bi monopol preko sudova ukinuli... a u policiji bi radili vrlo ozbiljni ljudi... Srbija bi bila u Evropi..."

 

... i tako. ;)

 

 

:haha::haha::haha::haha::haha: Ја иначе презирем ЛДП. :haha::haha::haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa predpostavljao sam. ;)

 

Al' si i dobar čovek, odma se vidi. Nemaš iskvarenu dušu, a to bi ovaj Imaginus odma zloupotrebio i izmanipulisao bi te informacijama dok te ne bi "preokrenuo".

Zato se ne daj! :pivopije:

 

 

Боље ти прави неки паприкаш, да једемо ми. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nije subjektivan pojam...ali ako i jeste,ne bi trebala biti...zna se sta je pravda,i sta ona predstavlja.Osveta je licna stvar,pravda je stvar od drustvenog znacaja.

 

 

Stvarno? Zna se šta je pravda?

 

 

Pravda je toliko promenljiva i relativna. Evo pogledaj primer: kriminalno delo je kriminalno delo. Ako ubiješ nekoga ubio si ga u Kazahstanu, Srbiji, Butanu ili na Kipru. Kada se u tim zemljama "pravda zadovoljava" da li dobiješ svugde istu kaznu?!? Hajde da zanemarimo one slučajeve izvlačenja uz potplaćivanje, hajde da pretpostavimo da će počinioca na sva 4 mesta uhvatiti i kazniti po zakonu.

 

Da li će sve kazne biti iste? I koliko će se razlikovati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@narsil

Како онда да скројиш закон према нечему ако идеш са тим размишљањем?

ali zakon je skrojen, upravo sa "tim razmisljanjem" i tako funkcionise...

kazne se izricu na osnovu toga koliko su okolnosi uverljive. (stvarno bi trebalo neki pravnik da se pojavi ovde i prepise nesto iz udzbenika, osecam da je to napisano na prvoj strani :haha: )

 

---

 

Nemoj brate, vrbovaće te sad u LDP.

 

Sad će da krene Imaginus: "pa znaš, sad zakon ne valja... ali ako bi LDP došao, mi bi doneli nove zakone... to se kod nas ne bi dešavalo... mi bi prvo sudstvo sredili da bude efikasno... pa bi monopol preko sudova ukinuli... a u policiji bi radili vrlo ozbiljni ljudi... Srbija bi bila u Evropi..."

 

... i tako. ;)

carski :haha: :haha: :pivopije:

 

(gotov sam, nikad necu moci da se otarasim etikete LDP-a, o elfe! :haha: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

MANOWAR je pravedan!

 

 

Ljudi,da ja vas pitam,poznajte li vi recimo 4,5 ljudi koji su ubili nekoga?i koji su sad u zatvoru,a pre toga bili su vam prijatelji,i da li ih posećujete po mardeljima,pa sagledajte stvari iz tog ugla...pusti te priće o vargu i budalama.Lako je reći smrtna kazna,a uradi je ti.povuci polugu ili mu udeni injekciju u venu,pa da vidimo...svi ste laki na rećima,i proseru,kao i za gay paradu,puna usta ponosa, i jebaćemo im majke pederske po forumu,a ovamo ih nema nigde.lako je teoretisati o tome.

 

 

o silovanju,ovde vidim prićaju najveći cavuljani,koji ni mrava ne bi zgazili...a prićaju i teorišu ko da su silovali pola Segedina.mislim,daj malo zajebite.toliko lupetanja ima i na ovoj i na onoj gay ponos temi da je stvarno poražavajuće išta i ćitati,nego opljunuti na zejebanciju.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imala sam par situacija kad bi mi to zatrebalo.

1. Presretanje na ulici, lik me je pratio 300m i kad sam stala prosao pored mene, stao i okrenuo se prema meni. E onda sam ja pocela da se dernjam.

2. Sedim sa cimerkom u parku a neki lik stoji 5m od nas i drka.

3. Setam centrom sa drugaricom i krece neki matorac za nama otkopcavajuci slic.

 

 

Magnet za psihopate. :no:

 

xexexe ne mogu da odolim a da ne prokomentarišem ovo :) Nidža (ime moje) mu sad ispade najvći psihopata :confused::mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da do sada niko nije uspeo da skroji idealan kriterijum. i mislim da nije pronadjen nacin da se zadovolji pravda na sudu, koji treba da donese presudu na osnovu iskaza, svedoka, dokaza, ovog i onog... gde se na kraju cesto stvar svede na to kome ce sudija/porota da "pokloni poverenje". previse cesto je situacija delimicno maglovita, pa zato nije pronadjen kriterijum. okolnosti ostaju nerazjasnjene do kraja - kako onda biti pravedan kad ne znas 100% istinu o dogadjaju?

Isto tako i ako ne znas 100% istinu o dogadjaju, ne mozes nekoga 100% rehabilitovati.

 

xexexe ne mogu da odolim a da ne prokomentarišem ovo :) Nidža (ime moje) mu sad ispade najvći psihopata :confused::mhihi:

Hahahahaha, geju jedan. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...