Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Što se tiče fensića koji prepoznaju The Unforgiven i Nothing Ellse Matters, to može da bude dobro, jer bi onda mogli i da poslušaju i neke brže i žešće pjesma (kojih ima i na St. Angeru-u :mrgreen: ).

 

ma ja bih izbacio Nothing iz repertoara...................

 

glupo je jednu grupu vezivati za samo jednu pesmu..pa josh baladu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno zasto se ljudi bune sto je Metallica sad na Mtv-u....Kao \"sad\" su se prodali...Oni su na Mtv-u od kad su napravili prvi spot. Metallica-ine pesme su klasici i normalno je da se vrte na najpoznatijoj i najvecoj muzickoj televiziji kao predstavnici gitarskog zvuka...Metallica je prerasla stadijum \"garaznog benda\"...Neko ko proda 15 miliona ploca(Black),postao je novi Led Zeppelin i on mora da \"unapredjuje\" muziku...

 

Amen to that!!! biggrin.gifa:

Ali bih dodao da i svaki bend prolazi kroz krizu...a Metallica trenutno zasce krizira.

Nadam se da ce ubrzo izaci iz krize....Neznam koliko je uspesan St. Anger....jer ako su ga progurali, pokusace da nastave tako.....ako nisu valjda ce se opametiti.....Mnogo su mi se vise svideli kao "RE-Load" komercijalna fora....Nekako im je to vise odgovaralo kao "zrelijim" muzicarima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metallica dobro prodaje zadnji album kod novih narastaja u SAD, tako da ne vidim da ce menjati sopstveni stil,mada ipak mislim da ce oni postojati jos nekoliko godina - osim ako sa svojih (tada) 45 god. se ne vrate hardRock ostvarenjima tipa "Load"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo covek nema dredove,kao drugo pre Metallice je svirao u Suicidal Tendencies i Ozzy Osbourne bandu (koji inace nemaju veze sa nu),i kao trece jebeno je dobar bassista.

Bas sam danas gledao divx "Live at Budokan" od Ozzy-a,i stvarno sam odusevljen njegovom svirkom.Fenomenalno.Drzi ritam samo tako.U tandemu sa Zakk Wylde-om zvuci jebeno dobro.Mislim da je pogresio sto je dosao u Metallicu.

Suicidal Tendences I Ozzy... NOW I SEE THE LIGHT!!!

Moracjesh malo bolje...

Uchinilo mi se da ima dredove... :oops: 'Ebiga...

Jebote Zakk... Sad' si me prosvetliJo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bash me zanima dali Soli i RNA misle da su danas fanovi Metallice samo klinci od 15 godina??? I dali neko ko je na ramenu svojevremeno istetovirao 'And Justice For All' statuetku danas ne slusha nove albume Metallice? Neko ko ih je gledao '89 godine u zhivo, danas nece opet da ih gleda na koncert ??

 

Ne pricham o sebi, nego o ljudima koje znam i poshtujem, i koji imaju 25 i preko 30 godina. Oni nisu pozeri, debili ili bilo shta. To shto ste videli na mtv-u kako klinci slushaju Metallicu, i shta je to ustvari bitno (!?) kad isti ti klinci sutra mozhda nece to raditi a mozhda ce slushati Testament, Overkill i sl., znaci Metallica ce opet ostati nama, ona Metallica.

 

Ja shto sam pre 5 godina prvi put gledao koncert Siettle '89 do danas nisam gledao boljeg koncerta, chak do te mera da ne mogu ga uporediti sa bilo koji koncert kog sam gledao uzhivo, dobro mozhda ne bash do te mere.

 

Stvarno je smeshno da se dalje nastavi sa glupostima. Smeshno mi je kako cela ova diskusija izgleda. Nove face - Metallica zakon, stare face - Metallica sucks, novi - vechi metalci. Spustite se malo dole i pogledajte realnije kako stoje stvari.

 

1. Dobro je shto su Metaliica opet zhivi.

2. Takav bend se jednom radja, niko ne mozhe da bude rdjaviji od njih. smile.gif

3. Svi slushate Metallicu, chak i zadnji album, chak i predhodna dva, chak i prva chetiri, a i onaj 5-ti. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno tačno. Ja sam zadnji album preslušao jednom radi recenziranja i svečano sam se zarekao da to više nikad neću uraditi. Isto je bilo is sa "Load" i "Re-Load", samo što je tada razočaranje bilo veće. Sada nisam ništa očekivao i ništa nisam ni dobio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bash me zanima dali Soli i RNA misle da su danas fanovi Metallice samo klinci od 15 godina??? I dali neko ko je na ramenu svojevremeno istetovirao 'And Justice For All' statuetku danas ne slusha nove albume Metallice? Neko ko ih je gledao '89 godine u zhivo, danas nece opet da ih gleda na koncert ??

Uopšte ne mislim to, ali znam da se zbog uticaja medija, pre svega televizije diže preterana halabuka i pompa oko Metallicinih zadnjih albuma. Pa, činjenica je da 80% klinaca danas njih sluša zato što misli da je to metal čisto zbog njihovog imena, ni zbog čega drugog.

 

1. Dobro je shto su Metallica opet zhivi.

2. Takav bend se jednom radja, niko ne mozhe da bude rdjaviji od njih. smile.gif

3. Svi slushate Metallicu, chak i zadnji album, chak i predhodna dva, chak i prva chetiri, a i onaj 5-ti. biggrin.gif

1) Zavisi kako gledaš. Iz moje perspektive su oni danas jedan totalno nebitan bend koji neće pomoći metalu ni u čemu jer su postali kategorija za sebe.

2)Istina, takav bend se jednom rađa, to ne mogu da sporim. Ali, kako misliš da niko ne može da bude rđaviji od njih? Ti ih proglasi najgorim bendom na svetu? Ima mnogo gorih bendova od njih, mnooogooo gorih bendova.

3) Svako ko mene zna, zna da ne slušam ama baš ništa od njih od "Metallica" albuma naovamo. A koliko ih poštujem govori činjenica da sa svojim novim bendom radim dve obrade od njih. Moglo je i više, ali svi danas obrađuju Metallicu, neki čak samo njih, tako da ne želim da se uklopimo u masu više nego što je to potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da je Metallica vec najmila cak i advokate koje ce ih protektirati od klinaca da ih ne slushaju. smile.gif

Pa neznam shta fali ako ih klinci slushaju (??), kao da Kreatora ne slushaju klinci ? Ako ih neko slusha samo zato shto su na tv-u, samo zato shto imaju zbor Metal u svom imenu taj nece ih sutra slushati ukoliko ih je slushao samo zbog tih x sumnjiv razloga, i kraj krajeva...

 

RNA... Ako mislish da su oni jedan 'totalno nebitan bend' ne bi pisao na ovu temu i ja ne bi uzalud troshio ono malo vremena koje imam na raspolaganju da kazhem ovde svoje misljenje. smile.gif A, bash me zanima, mozhda znash neki bend za boljim nastupom uzhivo? smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li Metallica kalja svoje ime, to je sad veoma diskutabilno. Ali, činjenica je da su oni sada mnogo lošiji neg' što su bili prije 5-10 godina, da ne pominjem period od '83 -' 91.

 

Ja lično mislim da su oni St. Anger-om htjeli da, iako su ostarili, pokažu svijetu da oni još uvijek mogu brzo & žestoko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soli bre, ja sam HC fan KREATOR-a!!! Ne volim Metallicine St. Anger, Load, Reload, ali ne mogu da kazhem da Kreator ima bolji nastup uzhivo, a niti da troshim vreme govoreci kako su Kill, RIde Justice klasici, a ovo ostalo sranje imajuci u vidi strukturu cele ove diskusije...

 

Znam lichno ljudi koji su bili u Sarajevo na Destruction i Kreator spored kojih Destruction su bili bolji uzhivo, kad vec prichamo o live nastupima... A, shto se tice Metallice uzhivo, stojim iza to da su najbolji live bend, chak i sada!! A i kako ne bi bili, najbolje i najskuplje ozvuchenje, najvechi tim, uigrana ekipa. Konkretno, u Budimpeshti izlaze Megadeth njihova predgrupa, zvuk mocan, pun, savrshen. Izlazi Metallica i sve se rushi oko tebe => utisci ekipe koja je bila iz Sanatoriuma, neke davne, mislim '94 god ili tako neshto. smile.gif

 

Slayer, je tu negde na vrhu, a sa Lombarda mozhe biti i bolji. Tip je metal to the bone, u Bugarsku 2002 godinu izlupao je ceo show u kozhnim pantalonama. smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...