Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Pricu verovatno znate ali vredi je ispricati!

 

1991. godina, MetallicA kontaktira Michaela Kamena i salje mu "Nothing Else Matterz". Covek se napravi, simfonijske deonice i vrati im snimak (kasnije poznat kao "NEM elevator version"). TallicA se odusevi i odmah zovne coveka i kazu "Hej, hajde da napravimo ceo album". Kamen se jos vise odusevi idejom i pristane i biva zatrpan Met albumima...

 

1992. MetallicA se ne javlja.

1993. Turneja i dalje

4,5,6,7,8 pocetak godine... Zovu Kamena i kazu "Hej, ono o cemu smo pricali, sad treba to da uradimo". Covek se slogirao jer 7 godina nije bilo ni traga ni glasa od njih : ))) I tako su odradili ta tri koncerta i na zalost mnoge pesme su otpale ne zbog toga sto ih TallicA nije htela vec Kamen nije mogao da ukomponuje simf. orkestar...

 

-----------------------

 

Sad, koliko se ja secam Hetfield je 1991. odmah po objavljivanju MetallicA albuma rekao da ima samo 2 heavy pesme na albumu. Crni omot ploce je zapravo poruka koja simbolizuje njihov odlazak sa metal scene... Naravno o tome mozemo da razglabamo koliko ocete...

 

I po hiljaditi put ponavljam, MetallicA je uz Beatlese najbolji bend koji se pojavio na ovom svetu BAS ZBOG TOGA sto se nisu drzalo jednog pravca i svirali jedno te isto do iznemoglosti.

 

Ko je ocekivao S&M posle Load blizanaca???

Ko je ocekivao HC/NU St. Anger posle S&Ma???

 

Sta je sledece? E, bas da cujem sta mislite sta je sledece!!!

 

-------------------------

 

Slazem se da je 8 godina malo da se skapira taj zvuk. Sa 8 sam poceo da ih slusam i zvidjala mi se ta buka (bas kao i Slayer, AnthraX etc.) ali od svih bendova koje sam slusao jedino mi MetallicA NIKAD nije dosadila.

sledeći je neki shit poput angera jer su oni svoje rekli pre više od deset godina....

a da su najbolji bend, uz beatlese, zbog izjave preporučujem da poslušaš i josh neki bend uz opasku da promena stila sama po sebi ne znači ništa ukoliko se kvalitativno bend degradira....toliko.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zar postoji jos neki bend!?

Ti si opsednut sa Met ..om i jako to utiče na tebe,Nemoj biti kratkovidan toliko ..Pogledaj samo koliko kvalitetnih dobrih grupa ima još.

 

Ako metallica izda sledeći album u fazonu Frank Sinatra jer će to biti u trendu ti ćeš opet reći da su najbolji bend.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako on zna da navede 3 (tri) pesme metalke odmah cu sebi da zabodem ciodu u oko. On verovatno misli da je metallica vrsta muzike laugh.gif Znas sta mu je samo falilo na listi pa da bude potpun - Uspeh borisa na predsednickim izborima icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad cu ja za promenu da postavim neka pitanja koja se actually ticu Metallice:

 

1.Je l' te,uvodna numera za metallicine koncerte je iz filma DOBAR,LOS ZAO,jel tako? Cuo sam od jednog ortaka da nije i da postoji ta pesma koja se zove EXTASY OF GOLD,pa me malo zbunio. Ili je ta pesma stvarno iz filma kao soundtrack i jos se zove EXTASY OF GOLD?

 

2.Metallica- LIVE IN SEATTLE,ima deo gde Hammet solira(ha! chush-"solira"! JEDE BRE GITARU!).E,pa, kad on u jednom delu u tom soliranju zastane i pocne kao ono akusticno,onda odjednom nagazi onaj procesor(pedalu-jebem li ga) i pocnu zajedno on i Lars da sibaju neki ubitacni instrumental.E pa ako ste svatili o cemu se radi,pitanje je: Koji je to instrumental, je l' to neki njihov,onako izmisljeni,neobjavljeni ili je to od druge neke grupe i kako se zove?

 

 

3.Metallica-Live San Diego(ili ima i na Mexico City) ima deo gde Jason solira s bas! E evo da lakse objasnim na Mexico City,numera solos-oko cetvrtog minuta pocinje taj njegov solo.Isto ko i prethodno pitanje,jel' to njihovo ili cornuli(Jason) od neke tudje pesme ?

 

E,pa da vidimo ko stvarno voli i slusa Metallicu.

FALA UNAPRED!

Inace,ako ne odgovorite,otvaram temu. biggrin.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Da, Morriconeova kompozicija eCStasy Of Gold, ali malcice promenjena, tj. malcice ubrzan (max 15%) pocetni deo i isecenim introom - prilagodjena uvodu

 

2. Kirkov solo ni on ne zna da li je smislio ili ukrao. Stvarno zvuci negde izmedju, podseca ali bukvalno podseca "ni na sta" tako da sam pre za varijantu da je to njegovo

 

3. Taj Jasonov solo je prvobitni intro (originalni) za My Friend..., kasnije na MetallicA albumu skracen zbog 'legendardnog' prekoracenja duzine trajanja "kompakt cedea".

 

Nema na cemu : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...