Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Немојте да филозофирате много. Оба тема постоји због бенда, шта год он урадио. Ни мени се не свиђа остатак њихове каријере, али овде очигледно има људи који их воле без обзира шта ураде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinjenica je da je nama koji slusamo metal ST.Anger i albumi posle Black-a izgledaju kao prodaja, losa muzika itd. Medjutim Metallica je svirala thrash/speed metal i kao vecina grupa iz tog pravca i te ere pred sobom je imala dva puta; raspad ili stvaranje neceg novog . Mislim da su se i tokom 90-ih dosta glupirali ali da sada ponovopredstavljaju vrh metala bar kada su koncerti u pitanju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma obrnite ga vi kako ocete,metallica prestaje posle BLACKa.Najobjektivnije misljenje!

Kakav crni load&shit...

Metallica prestaje?Mozda za tebe,ali za milione drugih bas i ne.Tako da tvoja tvrdnja nije objektivna.To sto se tebi ne svidjaju Load i ostali,ne znaci da nisu kvalitetni.Ti si miljama udaljen od objektivnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Load je uz Reload najzreliji album Metallice i predstavlja logican sled dogadjaja. Posle desetogodisnjeg thrashin'bangin-your-head'heavy rokanja presli su na sviranje onoga sto odgovara njihovim godinama i zrelosti. Podsecaju dosta na Zeppeline samo sto je nemoguce ponoviti takav uspeh. Mozete da pricate sta 'ocete ali James je i sebe i svoj svet bolje i iskrenije predstavio u pesmama tipa Outlaw Torn, Fixxxer, Memory Remains, HEro Of The day itd. nego u recimo Damage Inc. ili Whiplash.

Ne slazem se da su to uradili zato sto su sazreli.I Slayer su zreli ljudi pa i dalje rokaju.I Destruction su zreli pa i dalje pice thrash,thrash i samo thrash.Jednostavno,Metallica je to sa namerom uradila,tako im se htelo.Isto se odnosi i na textove.Jesu iskreni do bola,ali da su hteli da pisu o rasturanju dupeta i Satani,uradili bi tako.Sazrevanje nema veze sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slazem se da su to uradili zato sto su sazreli.I Slayer su zreli ljudi pa i dalje rokaju.I Destruction su zreli pa i dalje pice thrash,thrash i samo thrash.Jednostavno,Metallica je to sa namerom uradila,tako im se htelo.Isto se odnosi i na textove.Jesu iskreni do bola,ali da su hteli da pisu o rasturanju dupeta i Satani,uradili bi tako.Sazrevanje nema veze sa tim.

Strashan je slayer-ov zadnji album pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da se dosta napisalo od kako sam poslednji put bio na forumu...Svaka cast...

 

...Nego dotaknimo se Metallica-e. Od kako sam poceo vise da slusam jazz i blues shvatio sam da grupe i izvodjace ne treba velicati. Vazna je muzika i ne treba je generalizovati u odnosu na izvodjaca. Da skratim, ja ne volim metallica-u vec njihovu muziku na prvih pet albuma i tu je prici kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja bre dva puta"raspad ili nesto novo"? Sta, to im se kao nametnulo posle blacka? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Do sada najvise sam ubedjen da se muzicki okret metalike vezuje za Bob Rocka.Mozda gresim,ali mi on nekako najvise smrdi.

Mnogo sta bih jos mogao da napisem o metalici,ali me mrzi jer ima mnogo da se pise.A mnogo tu logicnih i pametnih stvari ima, verujte!Napisacu u skorije vreme.

Do tad... LOAD&OSISANA METALIKA RULZ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shto se mene tiche (a vidim da se dostina slaze sa tim) metallica je umrla sa cliffom.

A sto se tice onoga shto su radili poslije ...and justice for all imam samo najgore misljenje. Dokle ce ljudima da se dokazuje da je ono komercija, i da je metallica zadrzala fanove zato shto je metallica. Jer shto god da urade bice dobro. Ja sam inache veliki fan maidena i za mene je svaka pjesma fenomen. A zashto zato shto su to Maideni. Mozda je zadnji album los ali za mene je podlichan zato shto su to maideni. Ista je stvar sa metallicom. Necu da se raspravljam sa svima onima koji ne misle kao ja, jer je ovo moje lichno misljenje a drugi neka misle shto oce.

I zaboravio sam niko ne moze da kaze da sad rade kvalitetnu muziku nego ranije. Neka naprave neshto slichno Orionu, The call of ktulu i spushticu im kapu i odmah cu da otrchim da kupim ovo sranje od st. angera. Od koga mi je muka. pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@ Necropolis - nisam siguran bas sta si hteo reci ovim postom (volis svaku pesmu maidena zato sto su to maideni icon_confused.gif )... btw, the call of ktulu je napisao Dave Mustaine

 

Treba uzeti u obzir i to da su Load i Reload(koje takodje jako gotivim) snimljeni posle jaymz-ove terapije, covek se maximalno promenio otkad je prestao sa alkoholom, a on je uglavnom tvorac metalikinih pesama...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAMO VAS GLEDAM KAKO PLJUJETE PO LOADU I RELOADU. TO NISU LOSI ALBUMI, A I DA JESU, ZAR ZASLUZUJU VISE PAZNJE OD MASTER I RIDE KOJI SU UBEDLJIVO NAJBOLJI? ST. ANGER JE NESTO DRUGO. TU SU HTELI DA POKAZU BES KOJI NEMAJU. BES SU MOGLI DA POKAZUJU KAD SU IMALI 20-AK GODINA MANJE. PRICAJU KAKO CE KRAJEM 2005 DA IZDAJU ALBUM KOJI CE DA BUDE U MANIRU KILL I RIDE. BAS IM I NE VERUJEM I POMALO SE PLASIM. ONI NISU NAPRAVILI TE ALBUME NA SILU, VEC SU NA TAJ NACIN OSECALI MUZIKU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...