Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

У суштини, човек је у праву, само што је то тада било скроз карактеристично за цео thrash метал, није то само био Кирк. Тек нешто касније су неки почели да праве нешто мало разумљивије и нормалније солаже.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako misliš ta dva spomenuta albuma su ništa nasparam ostalih DEATH radova?

tako kao sto sam rekao.Spiritual healing i oni posle su pravi albumi...

 

sto se "justice" price tice...Pa produkcija smara nevidjeno,a i nervira me sto je Metallica pljuvala taj album...

 

Kao "previse su duge pesme,uziva vise publika nego mi"

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

У суштини, човек је у праву, само што је то тада било скроз карактеристично за цео thrash метал, није то само био Кирк. Тек нешто касније су неки почели да праве нешто мало разумљивије и нормалније солаже.

neću osporavati da je ceo koncept zvuka na samom početku bio što sirovije i šro divljije, u shta se uklapaju haotična sola bez strukture, a za slayer je suvišno komentarisati.... icon_razz.gif

početni (speed) thrash je u neku ruku bio frakcija punka po divljini i jednostavnosti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se zahvalim na onim odgovorima,mada su me razocarali.

Bas sam se nadao da je onaj Kirkov i Larsov solo necija pesma i bas bi voleo celu da je cujem jer ubija na mesto! A mnogo je bolje da su Jasonov solo stavili da bude instrumental na nekom album jer je bolji nego ovo sas My Friend of Misery.

 

A Black,covece,sto bre tolko crnis Metaliku? Dobro, i jesu za u govna,sad...Odnosno od Blacka.A kako bre mozes da kazes za Kirka,covece!?Pa onaj njegov solo,ono sa Seattlea,ja ne znam da l' si gledao pa mozes tako da pricas.Pa ono...ONO JE BRE NEMOGUCE !!! Pa i da gledas ne mozes da vidis sta covek radi s gitarom. Vala dostojan i Malmsteena i Satrijanija i jebem li ga !

Dobro,mozda si i ti tako mislio dok npr. nisi poceo da ucis i sviras gitaru,pa si ustanovio da su Kirkove solaze proste.Samo mi je nepojmljivo kako su mu to solaze proste i jednostavne? Ako vala ima coveka u srbiji koji ce da skine Hit the Lights celu solazu ja 'izedem Kill em All sa sve debeli omot! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solaža ne mora biti naročito komplikovana, da bi bila genijalna!

 

Za mene 'Kill 'Em All' ima najbolje brzinske solaže u čitavom metalu.

 

Pogledaj samo onu na uvodnom delu pesme ''No Remorse'', neverovatna je, zatim soliranje na kraju 'Jump In The Fire'.....svaki ton se da prepoznati, i ima svoj sklad - melodiju u službi brzine.

Edited by MaNiAc_sub_Iove

Share this post


Link to post
Share on other sites

neću osporavati da je ceo koncept zvuka na samom početku bio što sirovije i šro divljije, u shta se uklapaju haotična sola bez strukture, a za slayer je suvišno komentarisati.... icon_razz.gif

početni (speed) thrash je u neku ruku bio frakcija punka po divljini i jednostavnosti....

Заправо је био протужетак, бруталнија варијанта сировог НС звука.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci koliko god da se neko ne razume u sviranje i gitarsku tehniku,ne moze da ostane ravnodusan prema kirkovim solazama.

Brate,znaci kenjas! Mogu se kladim da si jedini na ovom sajtu koji ponavlja da je Kirk veza. 'Ajde ti skini Hit the Lights pa se javi,da vidimo da l si dobio opkladu. A da ne pominjem ostale solaze. Ti bi prvo trebao da pogledas LIVE IN SEATTLE,kirkov solo pa tek onda da pricas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da odgovorim coveku pre nego sto izdigresirate totalno

1. Ecstasy Of Gold (Morricone) uvek bio uvek bice metalkin intro doduse malo je skracena, postoji na soundtracku za taj film, a u filmu je to scena na groblju kad Tuko trci i trazi grob...

2. Na Damaged Justice turneji taj kirkov akusticni deo guitar solo-a predstavlja obradjenu Hendrixovu stvar Little Wing.

3. Verovatno My Friend Of Misery mada na San Diego se Jason zeza i sa Orion, Moby Dick, himnom na Mexicu sa Dazed And Confused + raznorazna njegova brljavljenja.

4. Nepostavljeno stvar koju kirk svira na mexicu i san diegu u g.solo-u, ona kao neka klasika, predstavlja temu iz nekog Hickokovog filma stvar se zove Requiem for a marionete.

Toliko. icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Na Damaged Justice turneji taj kirkov akusticni deo guitar solo-a predstavlja obradjenu Hendrixovu stvar Little Wing.

 

 

 

Ne znam dal je Damage Justice turneja,meni pise 1. deo LIVE SHITa-Seattle.A onaj deo posle akusticnog(ako mislimo na isto),ono kad iz akusticnog se ubaci lars pa kirk nastavi elektricno( icon_biggrin.gif ) i tako zajedno otprase ZLOCIN od instrumentala,kako se to zove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solaža ne mora biti naročito komplikovana, da bi bila genijalna!

 

Za mene 'Kill 'Em All' ima najbolje brzinske solaže u čitavom metalu.

 

Pogledaj samo onu na uvodnom delu pesme ''No Remorse'', neverovatna je, zatim soliranje na kraju 'Jump In The Fire'.....svaki ton se da prepoznati, i ima svoj sklad - melodiju u službi brzine.

TU SI U PRAVU E SVAKA TI CHAS icon_rockdevil.gif KO JEBE OVE SA DRUGE STRANE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Live Shit Seattle koncert ti je sa justice turneje ukoliko nisi provalio taj jebacki instrumental ti je hendrixov cover Little Wing. Inace posedujem original live shit kutiju (cekmeze) sa sve tri vidoje kasete + tri CD-a + knjizica A4 sa 70 strana i bas tu pise to sto ti kazem veruj mi.

Solaze i rifovi sa kill em all-a su tako dobro zato sto su izasle iz Mustaine-ovog mozga! Covek je izmislio muziku! Toliko! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre sta ste se navrzli na tog Kirka? Sta mu fali? Aj mi jednom za uvek objasnite sto on nema pojma da svira gitaru! icon_mad.gif

On jeste da deluje ko narkos(a i jeste) i mozda se ponasa ko debil,mozda ste na to mislili,al ajde da vidimo sto on ne ume da sviramo gitaru,sto je retardiran sto se tice izmisljanja solaza(da l ste vi slusali albume posle kill?) i sl. icon_mad.gif

Znaci konkretne razloge,primere,materijal za uveravanje i sl. stvari.Inace ako se samo zajebavate zamolio bih moderatore da mi ne stavljaju warpove,banove&stuff jer ce ovde biti (SA RAZLOGOM)mnogo psovanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako im reci bre icon_smile.gif

u shustini sola su mu laka, ja sa svojih godinu i po sviranja the gitare mogu svaki deo njegovih solaza da provalim. ali mislim da u tome nije fora. bez obzira koliko su mu sola prosta ona su zestoka a mozda i najzesca u metal muzici zato samo ti nastavi da branish nashu metallicu. ZA METALLICU pivopije.gif

Edited by sashanew666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pocnem necu moci da se zaustavim icon_smile.gif . Pa nije toliko los koliko izgleda ali je ipak daleko od dobrog. Zasto koristi wah-wah na skoro svakoj solazi od black-a na ovamo, zasto uzivo ne odsvira bar jedan solo kako ga je snimio, (jos uvek nismo u detaljima solaza), zasto lakira nokte (inace ovo se zove thrash metal)... evo, evo necu vise ma kirk je najbolji nemojte da se sekirate samo se bojim za njega da ne zgazi samog sebe vozeci automobil laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...