Jump to content

Meshuggah


azal

Recommended Posts

pa ono, preslusao sam album, doktorirali su svoj fazon, problem imam sto je jednolican... ko da slusam jednu pesmu od 60 min, misim do jaja je sve to savijanje, nabadanje, al smori me posle nekog vremena ako je sve na istu foru... krene clockworks ja vec ono nahajpovan reko bice svega i svacega, al su me izgubili posle 3,4 pesme jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je moguce, ima tu pesama koje razbiju monotoniju, ova nonstrum recimo, tu mi privuku paznju, monstrocity mi je isto kul al opet imam utisak kao da slusam album koji je ono sigurica, znaci njihov fazon od koga ne beze mnogo, samo su ga razlomili malo vise, kao da su pesme ritmicke vezbe i samo to... mislim ok prija mi dok slusam al nisam nesto mnogo poludeo, jens mi je slab, nema vristanja vise, i on je u nekoj sigurnoj zoni, sta znam... verovatno ocekujem ne znam ni ja sta, standardna mochugica al voleo bih da je vise nestandardna :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam na prve dve, doduse Born in Disonace znam, super al me Clockworks odusevila!

 

Ortaku sam jutros poslao poruku da ima linak... Coveku sam ulepsao dan. Idemo da cepamo drva kod ortaka pa mozda cemo i tamo da spicimo kao pozadinsku muziku, da polude komsije. :D

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je moguce, ima tu pesama koje razbiju monotoniju, ova nonstrum recimo, tu mi privuku paznju, monstrocity mi je isto kul al opet imam utisak kao da slusam album koji je ono sigurica, znaci njihov fazon od koga ne beze mnogo, samo su ga razlomili malo vise, kao da su pesme ritmicke vezbe i samo to... mislim ok prija mi dok slusam al nisam nesto mnogo poludeo, jens mi je slab, nema vristanja vise, i on je u nekoj sigurnoj zoni, sta znam... verovatno ocekujem ne znam ni ja sta, standardna mochugica al voleo bih da je vise nestandardna :haha:

 

pa jbg, mislim to se moze reci za svaki najbolji bend koji je usavrsio svoj fazon. ni neurosis ni ulcerate nemaju neke momente koje ne ocekujes u svojim pesmama. imaju svoj stil koji su doktorirali.

 

ali ovde se oseca bas velika svezina. meni su i koloss i obzen i catchy 33 super albumi, ali ih nikad ne pustam jer uglavnom pustim Nothing i sve pre toga kad hocu da slusam Meshuggu.

 

Ovaj album ima tu energiju.

 

Zvuci mnogo besnije, i mnogo vise tenzije ima, ne zvuci toliko kompjuterizovano, zvuci zivo. Riffovi su mi bas raznovrsni za njih.

 

Sad sam procitao da je Dick (basista) prvi put pisao pesme i da su 6 od 10 on i Haake napisali. Verovatno je i to pomoglo, nije bio sav pritisak na Fredrika i Martina. I zbog toga kapiram da je Fredrik imao vise vremena da se fokusira na solaze i ambijentale, jer ima toga vise nego ikad.

 

I Haake isto zvuci mega inspirisan, cuje se da su svirali ove pesme hiljadu puta u studiju pre nego sto su snimali, a ne kao poslednjih nekoliko gde kucaju bubanj pa onda on sve uci deo po deo u studiju dok snima.

 

I on je ranije pricao kao se desavalo da on udje u studio da snima i skroz mu neprirodno lezi riff i veliko mu natezanje jer nikad nisu dzemovali pesme ranije.

 

Ovde se bas cuje da je siguran u to sto radi, i zato kapiram da i mnogo vise krasi deonice i ubacuje neke fillove i akcente, jer mu sve jako prirodno.

 

Produkcija mi je negde izmedju Chaosphere i I, moderno je ali bruji kao da je snimljeno pre 20 godina. Cujes zicu, cujes da skripi kad pomere prst na zici, sve je jako zdravo usnimljeno.

 

Jedino to sto Jens ne moze vise da urla kao nekad ali ni to mi ne smeta. i on je dovoljno besan ovde da ne smeta.

 

Meni je bas mega album, narocito zbog cinjenice da sam prilicno odustao od nade da ce moci nesto da snime sto ce me bas mnogo oduseviti.

 

Nisu bili lenji, mogli su da stancuju jos 20 Kolossa i Obzena po istom principu, ali su se iscimali da promene proces i urade to sto su uradili da bi vratili u svoju muziku neki vajb koji dugo nedostaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad bas pricam sa ortakom, i on mi se zali kako nema svezine i kako je to razradjena forma koja se vrti u krug, i slozicu se.... ne sumnjam da su uzivali snimajuci ga ali muzicki, ne deluje mi kao da su odmakli od proverene formule.... mehanicki precizno ali bez neke specijalne price

 

kad spomenu ulcerate i neurosis, to jeste istina najvse za neurosis jer se vec ispostavilo da se polako recikliraju i da nisu na nivou poslednjih 10 godina sigurno i da su odavno dostigli svoj zenit ali ulcerate, u njih polazem najvise nade ove godine sto se tice metala, sudeci po novim pesmama, imaju novi vajb, dosta sporih nabadackih delova koje nisu imali ranije, znaci razvijaju se, istrazuju i to je ono sto najvise cenim kod bendova, imas licni pecat ali istrazujes dalje neke nove zvukove, atmosfere i slicno, dok je meshuga kao sat, mehanizam koji funkcionise bez nekih preteranih koketiranja sa razlicitim zvukovima, zakopani u comfort zoni vec godinama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od Ulcerate na osnovu ovoga sto izaslo do sad cekam najbolji njihov album i to bez preterivanja. Sto se Mesuge tice, isto bez preterivanja, ovo mi je mozda treci najbolji njihov :bigblue: Ja skroz zadovoljan, dosta iznad mojih ocekivanja, sad pustam AN a vidim da ce i to izgleda prijatno da me iznenadi. KAKAV DAN

Edited by obsessed by cruelty

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas sta mislis da bi trebali/mogli da ubace?

 

imaju vec mnogo sporih i nabadackih pesama, Obsidian na Nothingu je maltene drone pesma.

 

imaju vec mnogo brzih, uradili su Bleed kad su bili u fazonu da istraze limit svojih fizickih sposobnosti na instrumentima, imali su Catch 33 gde su kucali bubanj i istrazivali taj potpuno sterilni vajb, bukvalno nema sta nisu probali. jedino da ubacuju clean vokale, klavijature, blast beatove i neke power metal deonice.

 

a sam nacin na koji su snimili novi album je dovoljna potvrda da apsolutno nisu zakopani u comfort zoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni ovo na prvo slušanje zvuči nekako toplije od prethodna dva, ako je to uopšte moguće reći za njihove albume

 

pre svega je bubanj življi i više povezan sa ostalim instrumentima, na prethodnicima je zvučao izolovano i preglasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilično dobar album za njihove standarde, jer kao i Chess ja takodje kod ovog benda imam taj problem repetativnosti, gotovo sve pesme liče jedna na drugu ko jaje jajetu, ovaj mi deluje malo zanimljivije sa jebački dobrom produkcijom, mislim da je vokal nešto drugačiji nego na ranijim albumima, uvek je dosta ravno zvučao, sad kao nešto više oteže dok peva 'bem li ga, nije loše, slušaće se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...