Jump to content

Dominantna ruka


NećuDisplejNejm

  

161 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Leva ovde.

Oduvek mi je bio trip sa sudaranjem laktovima u skoli i otvaranjem konzerve,zaobilazenjem na ulici, rukovanjem i cmakanjem u obraz (par puta mi se skoro desilo da nekog poljubim u usta zbog toga xD) al' zato mange citam bez problema :D

 

edit: to za prisilno pisanje desnom mi je najveca glupost. zasto su ih uopste terali da to rade?

Edited by NecuDisplejNejm

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mislim da je crkva bila u tripu da su desnjaci bozija deca,a levaci djavolja deca :)

amin. :cool:

bezvezno, dete od 6-7 godina da teras na nesto sto mu nije prirodno.

jedna stvar koju sam primetila: levoruki ljudi uglavnom imaju uglavnom ruzan ili cudan rukopis. ja moram ekstremno da se trudim da bih pisala po liniji, nema sanse da to bude ravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam lijevoruka, ali pišem podjednako dobro (i brzo) desnom, mada sam to naučila. Interesantno je da na tabli ne umijem da pišem lijevom, tj. umijem ali jako sporo i automatski uzimam kredu u desnu :haha: Znam istovremenom da pišem istu rečenicu lijevom i desnom, ljudi nisu vjerovali, pa sam morala i da demonstriram nekoliko puta :D Najviše me nerviralo u osnovnoj kada treba da pišemo penkalom, sve mi se umrlja, a mali prst lijeve ruke bude skroz umazan :haha:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izrazito levoruk.Desanka jedino za pridrzavanje,fap,prokleti mis na kompu,trzalicu,mada mogu i da pisem,ali najvise sluzi za backup.

Toliko levoruk da sviram djitru za desnoruke,i smatram da bi desnoruki u stvari trebali da sviraju djitre za levoruke,jer je to djitra koja je pogodnija za njih,posto im je desna ruka razvijenija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izrazito levoruk.Desanka jedino za pridrzavanje,fap,prokleti mis na kompu,trzalicu,mada mogu i da pisem,ali najvise sluzi za backup.

Toliko levoruk da sviram djitru za desnoruke,i smatram da bi desnoruki u stvari trebali da sviraju djitre za levoruke,jer je to djitra koja je pogodnija za njih,posto im je desna ruka razvijenija.

 

dominantna ruka je obicno i gipkija (zbog razvijenije motorike), pa se zbog toga gitara drzi taki kako se drzi, jer pokreti desne ruke su daleko zahtevniji i sporije se uce (i u slucaju sviranja trzalicom, a pogotovo fingerpicking)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...