Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Look at it this way. A man takes a job, you know? And that job - I mean, like that - That becomes what he is. You know, like - You do a thing and that's what you are. Like I've been a cabbie for thirteen years. Ten years at night. I still don't own my own cab. You know why? Because I don't want to. That must be what I want. To be on the night shift drivin' somebody else's cab. You understand? I mean, you become - You get a job, you become the job. One guy lives in Brooklyn. One guy lives in Sutton Place. You got a lawyer. Another guy's a doctor. Another guy dies. Another guy gets well. People are born, y'know? I envy you, your youth. Go on, get laid, get drunk. Do anything. You got no choice, anyway. I mean, we're all fucked. More or less, ya know.

Travis Bickle: I don't know. That's about the dumbest thing I ever heard.

Wizard: It's not Bertrand Russell. But what do you want? I'm a cabbie. What do I know? I don't even know what the fuck you're talking about.

Travis Bickle: Maybe I don't know either.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz: Cestitam!

 

Zavidim vam (ovim zaposlenim )... Ja studiram informacione tehnologije na PMF-u, trebah da posle prakse u junu dobijem neku stipendiju i da pocnem da radim u okviru te firme dok ne zavrsim fax, medjutim, ispostavi se da se mi fali jedan ispit polozen iz prve tri godine da bih zadovoljavao sve uslove, zbog nekog glupog sistema racunanja ispita, i sad moram da cekam sledeci rok, polozim neki ispit, pa da onda krenem da radim. Sranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, jer nisam ni planirao da trazim posao. Cilj je bio da zavrsim osnovne, pa da onda trazim posao, upisem master ... Medjutim, ovo je onako slucajno uletelo na praksi, a i meni se svidelo u firmi, pa promenih plan. I sad mi krivo sto zbog jednog ispita iz prve tri godine moram da cekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja planirao neke specijalističke, al mi rekli da je to kerov kurac i da ne bacam pare

 

a super mi je što se ovi bave samo privredom, nema parničenja oko međa, razvoda i sličnih gluposti

samo kompanije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me misljenje nekih koji poznaju ove stvari, verovatno Kuruza... Elem, diskutovah sa ortakom na temu elektronskog nadzora zaposlenih. Fazon, da neko nadzire sta radim na kompu, koliko radim i tako to... A da nije navedeno u ugovoru, i da nije precizirano ili naglaseno da se to radi. Jel postoji nesto kod nas po tom pitanju sto dozvoljava poslodavcima da to rade, ili je to totalno protiv zakona, tj protiv privatnosti zaposlenog i tako to...

 

Pricam ovo, jer realno, kao programer/developer (pricam za neku vecinu sa kojom sam razgovarao o tome) nije bas psihicki izvodljivo da 8 sati sedeti i samo to raditi bez nekakvih "pauza"... Uso bih na yum da procitam na humoru nesto, pogledao fejsbuk, procitao mejlove i tako to, malo kao da se opusti mozak. Sta vi mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tačno, pričam napamet, ali mislim da to nije kažnjivo. Prosto, ne narušava se privatnost zaposlenog, jer bi upravo ono što radi nalazi na monitoru i ničeg drugog tu ne bi trebalo da bude. Ne znam kako je po drugim školama, ali u Zrenjaninskoj gimnaziji je centralni racunar u kabinetu za informatiku, onaj profesorski, imao kontrolu nad svim ostalim računarima.

 

Na monitoru bi nešto drugo moglo da se nađe samo u vreme pauze, u svim ostalim trenucima tu može da bude samo ono na čemu se radi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa realno, na proslom poslu sam u fazonu da mi je skoro uvek upaljen tab fejsbuka, mail, yum i jos neke stvari xD Naravno baci se pogled samo u trenucima dosade, ne bleji se non stop :) Prvo se zavrsava posao pa onda ostalo. Isto tako je skoro svim kolegama sa kojima sam pricao, imaju upaljene neke stvari i tako to. Al' reko da proverim za svaki slucaj koliko je to kaznjivo i tako to. U teoriji ti mozes da radis 8 sati, ali u praxi je to malo zajebanije xD

 

ne mogu edit:

 

Uostalom, ne pusim, tako da mogu da iskuliram 5 minuta na fejsu i tako to, kao sto ovi pusaci izlaze na push pauze svakih 20-30 minuta xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam drugi problem, ne znam šta da obučem sutra :haha:

 

sve što mi je bilo dobro pre nekoliko meseci, sad mi je veliko, jebem ti trčanje

a nemam pojma u kom su fazonu u kancelariji, da li mora da se dođe u košulji i cipelama svakog dana ili pripravnici mogu malo ležernije

 

i još moram da se brijem, to mi najteže pada

prokleti advokati

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...