Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Ja sam imao ugovoreno testiranje za ernst & young pre par nedelja, ali sam čekao pola sata jebenu 17icu i zakasnio sam. Bio sam dogovorio dodatni termin prošle nedelje ali već sam krenuo da radim praksu u nekoj drugoj firmi tako da sam ih opet ispalio. A i sumnjam da bih prošao taj test, s obzirom da sam čuo da je brutalan, praksa je valjda 6 meseci i plaćena je (25k čini mi se). Elem evo iskopiraću ti njihov e mail šta su rekli za taj test (posle testa valjda ide intervju, ako ga prođeš).

 

Postovani,

 

Obavestavamo Vas da ce se testiranje za praksu u nasoj kompaniji odrzati u utorak 21.05.2013. godine u 10:00 casova, u ulici Spanskih boraca br. 3, sprat V.

 

Testiranje obuhvata testove logickih i numerickih sposobnosti, engleskog jezika i testove licnosti.

 

Obavezno sa sobom ponesite licnu kartu.

 

Srdacan pozdrav,

 

EY HR tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel radi neko ovde (ili je radio) za price waterhouse coopers ili ernst & young...treba mi da vidim kakva pitanja postavljaju na intervjuima za posao..shta traze itd...

 

малопре сам био са другаром који је конкурисао у три фирме, међу којима су и те две

прво иде горе поменуто тестирање, затим групна дискусија и касније интервјуи у мањим групама

овај каже да је 'ладовина, а прошао је све то у све три и сада само чека да види да ли ће га звати за даље

 

ал' то је за посао, не за праксу о којој прича Оук

почетна плата је ваљда 50000

и да, завршио је ЕКОФ и има још мастер рад да заврши ревизију, вероватно и то утиче

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

za kandidate koji dolaze sa faxa i/ili nemaju puno radnog iskustva kod svih revizorskih firmi ide prvo praksa, pa onda posao ako im se svidish....

ja sam kod PriceWaterhouseCoopersa proshao u 4ti krug - intervju sa senior menadzerom koji imam sad u cetvrtak...a u ernst&youngu sam proshli petak imao te testove numerickih i logichkih sposobnosti...

...kod svih je isto...

 

1. test engleskog

2. test numerichkih i logichkih sposobnosti

3. grupna diskusija

4. razvogovor sa HRom i senior menadzerom

5. razgovor sa partnerom

 

Ne mogu da nadjem info shta pitaju u ovom 4tom i 5tom krugu, a cuo sam od ljudi da nisu klasicna job interview pitanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Брате када видим људе који тамо већ раде ја не могу, а да не мислим да ако се одлучим за тај корак и тај посао да неће бити никаквих проблема. Разлика у елементарној интелигенцији и способностима било које врсте је енормна. Класични ретардињоси са неким особинама модерних људи. Мој тренутни ниво познавања било које материје ће достићи најпре око 3000. године и то ако и само ако ја будем тотално стагнирао. Није ни чудно што ме буквално моле да дођем.

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

za kandidate koji dolaze sa faxa i/ili nemaju puno radnog iskustva kod svih revizorskih firmi ide prvo praksa, pa onda posao ako im se svidish....

ja sam kod PriceWaterhouseCoopersa proshao u 4ti krug - intervju sa senior menadzerom koji imam sad u cetvrtak...a u ernst&youngu sam proshli petak imao te testove numerickih i logichkih sposobnosti...

...kod svih je isto...

 

1. test engleskog

2. test numerichkih i logichkih sposobnosti

3. grupna diskusija

4. razvogovor sa HRom i senior menadzerom

5. razgovor sa partnerom

 

Ne mogu da nadjem info shta pitaju u ovom 4tom i 5tom krugu, a cuo sam od ljudi da nisu klasicna job interview pitanja...

 

Brate, koliko oni tih krugova imaju?

Ja bih tražio da mi plate za toliko cimanje, jer mu to dođe kao posao pre nego što dobiješ posao.

 

Potpuno nespreman za rad pod pritiskom, kao i prekovremeni rad, osim ako nije debelo plaćen.

Iskreno me zabole za ciljeve Vaše kompanije ako platom ne mogu pokriti sve tekuće troškove, plus, da mi ostane za malo garderobe, knjiga, putovanja..., izlaske, sport i provod.

Funkcionišem po principu, koliko para toliko muzike.

Takođe me savršeno ne zanima što ste u problemima i očekujem da sve vaše zakonom predviđene obaveze, izvršite na vreme, kao i da poštujete sve praznike i godišnji odmor.

Sva je prilika da ću vas napustiti čim nađem nešto malo bolje.

Komunikativan s pristojnim i ljubaznim svetom, za drkadžije imam

kratak fitilj. Psujem na nekoliko svetskih jezika, al ozbiljnu prepisku i razgovor vodim samo na srpskom i engleskom, i ne preseravajte se s multinacionalnim korporativnim tripom, jer vam je i to previše.

Studirao sam 100 godina, ali smatram da je uspeh što sam uopšte završio bilo šta u ovoj zemlji, ovakvoj kakva je.

Usavršavam se stalno i bez vas, jer sam radoznao i mislim da život ima smisla i bez umiranja na poslu.

Reagujem samo na pozitivnu stimulaciju.

Ne gušite me testiranjima i timbilding budalaštinama. Ako se već preseravate s tim zapadnjačkim forama, onda ponudite i zapadnjačku platu i uslove rada. To što ste pohađali dva, tri seminara,ne čini vas obrazovanom osobom.

Što ne znam, naučiću, nisam debil.

I da,postoje stvari koje bih u životu radio iz čistog entuzijazma, ali žalim što vas moram obavestiti, da to nije posao koji Vi nudite.

Edited by Dark_Elf
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocetniku ne preostaje nista drugo, mnogi su srecni da ih prime i na tu praksu, kao bar stices neko iskustvo, upoznajes ljude...

 

Ja sam bio na milion tih testiranja, i uvek sam prolazio te testove ali sa psiholozima nisam bas imao mnogo srece :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocetniku ne preostaje nista drugo, mnogi su srecni da ih prime i na tu praksu, kao bar stices neko iskustvo, upoznajes ljude...

 

Problem je što domaći poslodavci koriste "sticanje iskustva" da ljudima maksimalno smanje primanja, a da ih rabe kao normalno zapošljene.

Mi smo toliko malo i bedno tržište da argument tipa "stičeš iskustvo, upoznaješ ljude u branši", je presmešan, i to pogotovo u doba interneta gde na youtube možeš naučiti sve od štrikanja, preko izrade nakita, pravljenja bombi, do IT-a, i to brže i bolje nego da te neki naš nabeđeni "umetnik i dizajner" obučava (ionako je i taj isto naučio na youtube).

 

Ja ne znam bukvalno nijednu (privatnu) domaću firmu, u kojoj zaposleni može zaista da napreduje, u pravom smislu te reči: da mu se povećava plata, da se premešta na više funkcije, i da se recimo firma založi i pošalje ga na kurs o svom trošku, i tako dalje...

Ako ima, svaka čast, ali ja ne znam za nijednu.

 

Sa druge strane, znam firme u kojima gazde kupe auto od pogođenog posla, daju radnicima bedne plate, isfušare posao tako da se strani klijent nikada više ne vrati da sarađuje, i onda zatvore firmu posle par godina (naravno, sa dugovanjem plata nekoliko meseci radnicima).

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, koliko oni tih krugova imaju?

Ja bih tražio da mi plate za toliko cimanje, jer mu to dođe kao posao pre nego što dobiješ posao.

 

Jel sam spomenuo da je sve na engleskom? :D

 

jbga, nisam u poziciji da biram... 700 ljudi se prijavilo za par radnih mesta....realno, treba mi vishe srece nego pameti :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam bukvalno nijednu (privatnu) domaću firmu, u kojoj zaposleni može zaista da napreduje, u pravom smislu te reči: da mu se povećava plata, da se premešta na više funkcije, i da se recimo firma založi i pošalje ga na kurs o svom trošku, i tako dalje...

Ako ima, svaka čast, ali ja ne znam za nijednu.

"Metalac". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

oće neko da radi sutra? obezbeđuje se set za film koji Pirs Brosnan snima u Beogradu, posao je da se 12 sati ne radi bukvalno ništa osim da se prolaznici preusmeravaju i vraćaju sa puta kojim su krenuli, ako upadaju na set

dnevnica je 1500 dinara

ista ekipa uglavnom radi i koncerte, meni rekoše da postoji velika šansa da se radi i na Slejeru, što bi značilo da upadate na koncert i da ćete još zaraditi

 

samo što ubija u mozak kad se ne radi ništa 12 sati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kadgod me zovu iz Telenora da dam ocenu i komentar na ocenu rada sluzbenika, ja im kazem 'DAJTE IM STOLICE"

meni je stvarno neprijatno kad udjem u Telenor a svi stoje, i ja s njima :baba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno, posto se u firmu ulazi preko kol centra, eventualno neki marketing menadzer posto njih ima pun kurac i stalno se menjaju

 

Kadgod me zovu iz Telenora da dam ocenu i komentar na ocenu rada sluzbenika, ja im kazem 'DAJTE IM STOLICE"

meni je stvarno neprijatno kad udjem u Telenor a svi stoje, i ja s njima :baba:

 

koliko ja znam cim se udje imaju fotelje sa leve strane a sa desne je recepcija i svi sede, nista neobicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

u kom to Telenoru?

u ovom u Merkatoru nema, nije bilo ni u jednom telenoru u novom sadu, a nije bilo ni u onom kod telekoma na nbgd, mozda jedna ili dve klupe off topic

dok sm bila u MTSu, lepo udjes, sednes, pa sednes ispred onog operatera koji je za stolom, i lepo ceks ko covek da ti izdrnda sva sranja zbog kojih si dosao

 

ma generalno mi ide na kurac taj zapadnjacki "mnogo smo aktivni" fazon stajanja na radnom mestu, izmislio ga je sigurno neko ko nikad stajao nije duze od 3 minuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...