Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Kako se zove? Ako je to onaj na koga mislim, čuo sam iz prve ruke kako je uništavao firmu i nakrao se para tamo.

 

Potvrdjujem, to sta se sve radilo sa JAT-om i koliko se radilo na tome da se dovede do ovakvog stanja u kom se sad nalazi ne bi li se sto jeftinije prodao, tek cemo slusati u nekom tamo Insajderu 2015te godine i toboze se iscudjavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to slušao svakodnevno, nego mi sada nikako ime ne dopire, nema šanse da se setim kako se zove čovek. Sećam se da su, kada je "Jat Catering" bio kratak za gomilu plata (a sada je verovatno u mnogo većem sranju), naručivali hranu sa strane i krišom unosili, jer su zaposleni odbijali da rade dok im se nešto ne isplati.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo mi je ovo oko praćenja što ste ćaskali na prethodnim stranama. Podvukao bih crtu. Naviknite se da određeni broj poslodavaca:

-meri svaki minut koji radite

-snima sve razgovore koje obavite tokom radnog vremena i kasnije preslušava određeni uzorak

-snima chat-ove ukoliko je moguće

-špijunira sve što radite na računarima

 

Kombinacija više opcija nije isključena. Pod "poslodavac" ne mislim nužno na figuru direktora ili šefa vašeg sektora, to zavisi od organizacije firme. I jedna napomena: obično je potrebno biti na nekoj vrsti menadžerske/šefovske pozicije u firmi da biste znali da li i u kolikoj meri se ove stvari rade.

Edited by Vitamin K Experience

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi su mladi u kancelariji,

 

jel ima mladih koleginica, pripravnica sa pravnog, a? ;) pre 5 godina sam upoznao devojku koja je tad radila nesto slicno tome sto ti sad radis, solidno je izgledala.

 

---

 

inace u nekim privatnim firmama (ne advokatskim) gde rade moji poznanici, se desava ovakav scenario: ima X zaposlenih, od toga je dvoje-troje rmbaca, ostali vegetiraju tako sto ih gazda izdrzava (jer im zna roditelje, ili iz ciste inercije), i uvek ima jedna ekstra riba koja tu deklarativno radi neki posao, pojavljuje se redovno ali ne dobija odgvorna zaduzenja, a gazda je krese. scenario je isti u par firmi gde rade ljudi koje poznajem. znam slucaj gde gazda preko racuna firme kupuje cak i kondome (tako trosi pare preko firme i na kraju mu ostane manja suma love na koju se placa porez, ili tako nesto). plate su mikroskopske, gazda kuka da nema love, a letuje se u dubaiju, menjaju se kola svake godine itd.. srpsko moderno urbano gazdinstvo. :udri:

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ови у Тетрапаку расписали конкурс за неких 25-30 радних места, по неким причама које сам чуо преко 3000 пријава су добили.

Je l' im trebaju grafičari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace u nekim privatnim firmama (ne advokatskim) gde rade moji poznanici, se desava ovakav scenario: ima X zaposlenih, od toga je dvoje-troje rmbaca, ostali vegetiraju tako sto ih gazda izdrzava (jer im zna roditelje, ili iz ciste inercije), i uvek ima jedna ekstra riba koja tu deklarativno radi neki posao, pojavljuje se redovno ali ne dobija odgvorna zaduzenja, a gazda je krese. scenario je isti u par firmi gde rade ljudi koje poznajem.

 

 

nema toga ovde

ja sam jutros prevodio neki između ugovor švajcarske i srpske kompanije, pa išao u Palatu pravde, pa na kraju sklapao neki sto sa advokatom koji je jutros išao u Leskovac i tamo dobio spor, pa nam se i pruključio i jedan od dvojice glavnih advokata, zaleg'o na pod sa sve kravatom i vrteo imbus :haha:

 

svi rade sve što treba, nema nikoga da ladi jaja

 

i već su mi dali godišnji u avgustu, iako po zakonu nemam pravo na isti

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, ako poslodavac ima volju, moze pre 6 meseci da ti da godisnji odmor. Ja sam u ovoj firmi preneo polovinu svog godisnjeg odmora (jer sam polovinu iskoristio pocetkom juna), i odobrili su mi, ali tek nakon 3 meseca da iskoristim obavezno do kraja ove radne godine, da ne bih prenosio u sledecu i jebavao se sa papirima. Sve u svemu, meni je to generalno super, tamo negde oko rodjendana zapalim 2 nedelje na nekom putovanju, iskuliram i tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' im trebaju grafičari?

 

Прошао је пријавни рок за ову туру запошљавања. Мислим да су ту попуњени, али ти опет пошаљи мејл, распитај се. Не могу 100% ништа сад да ти кажем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš mi je sranje kad čitam da imate te monitoringe, dress codove, spider chordove, druženja sa kolegama i slične kurce na poslu. Ja prešao u hitnu, to mi naj posao ikad, ništa od toga nije bitno, samo da se završi posao i pomogne pacijentu.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...