Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

чуди ме како нико не води те стрејнџере мало у ГСП, у шпицу, рецимо

или што их не одведу у шалтер салу неку, било коју

 

тамо се најбоље види наш љубазлук

Edited by Генеральный

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to, odvedu strendžera koji je došao na odmor, negde oko srede uveče na neki splav i u ''provode'', i kao u jeeee pa ovde ko u Las Vegasu i na Ibici, sunce te jeblo, noćni život ovo ono, bleje i sl....med i mleko.

 

Taj se posle vrati sa svog odmora osvežen, a taj koji ga je vodio u ''provod'' vraća se na redovno javljanje na biro rada....

Edited by sale 83 Larry Flynt
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

voleo bih da vidim tog strendžera u MUP-u, dok mu službenica saopštava da neki smešni papir može da dobije tek za nedelju dana ili kako čeka da mu uverenje o državljanstvu stiže deset dana nakon što ga je naručio iz Novog Sada

 

bitno da imamo vrh žene i gomile rupa za alkoholisanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ti jedan citat

http://www.blic.rs/V...-zivim-u-Srbiji

 

 

 

Isto važi i za Skandinaviju, Nemačku itd.

 

A što se tiče plata, Grci, Italijani i Španci su imali velike plate, pa nisu ništa živo radili, te su propali. To je stvar mentaliteta, ne visine zarade.

Kakve tačno taj citat ima veze sa onim o čemu sam ja pričao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da je malko preduvano to oko socijalnog života ovde.

Ono istina, ja sa ortakom jednim ovde svaki čas pravimo neke roštilje, gulaše, paprikaše (i naravno, cirkamo), ali baš pre par nedelja pričam sa njegovim kumom koji živi u Americi duži niz godina, i kaže da mu je maltene isto i tamo. Roštilja se, okuplja se, čak ima i kombinacija da se kupi rakija. Čini mi se da reče da blizu Bostona živi.

 

Jedina je izgleda razlika što oni rade organizovanije i smislenije.

 

Ovo što kaže Kuruz: mene pre neki dan neka šalteruša (sup kod Limana), kad sam predavao za pasoš, poslala po neki papir, zato što sam rođen na Kosovu, pa da izvadim neki zeleni list da sam izbeglica. Na moju opasku da nisam izbeglica, da mi je ćale vojno lice te sam se selio svugde, da u Nišu živim od 92-ge (pre toga u Skoplju i Kruševcu), da nikada na Kosovu nisam ni živeo, ona mi je odgovorila u stilu Bate: "Pravila su pravila", i poslala me u neku ulicu (nije znala ni broj), tamo negde kod sajma, gde ima ta neka institucija gde se to vadi. Prođem ja ulicu uzduž i popreko na 45 stepeni, niko nikad nije čuo da je postojalo tako nešto u njihovoj ulici. Na kraju odem u glavni sup, a žena kod koje sam vadio se krstila i levom i desnom rukom šta mi je ova tražila. Kaže: niđe veze, vidi se da si u Nišu bio prijavljen, ne postoji nikakav zeleni list koji treba da vadiš.

 

Mrzi me, i nemam vremena, ali da imam, rado bih sa advokatom ispravljao krive drine, i tražio odštetu za izgubljeno vreme.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

potpisem ugovor na 6 meseci u kom jasno stoji da imam pravo na 9 radnih dana godisnjeg odmora

i sad kd uzimm godisnji pred kraj ugovora, e nije 9 nego 8

kako?

pa nesto se promenilo u medjuvremenu

ne znam ja sta se menjalo, al meni uugovoru pise 9

koja govna

sto ne promene nesto da mi se prizna stepen strucne spreme, a ne da mi se umanjuje bedan godisnji

pas mater

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel znate iz nekog bliskog iskustva kako ljudima prolazi small-scale poljoprivreda? izgleda da cju ja negde u okolinu beograda, pa cje da padne neko gajenje povrcja u plastenicima, na sitno, tipa 5,6 ari.

Kod poljoprivredne proizvodnje je KLJUČNA distribucija. Svedok sam tome da su ljudi kretali da proizvode vrbu/jabuke/šljive/lešnike itd. i da je sve to propalo jer nisu imali kome da daju robu (u trenutnku kad stigne na rod). Sve u principu "ma traži se to, uzeće neko".

Rac. K'o i sve ostalo u Srbiji, ide na poznanstva.

Dakle, prvo se pobrini za to. Osim ako nećeš da džedžiš na pijaci (a ni to nije zahvalno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki okvirni plan je 5,6 ari pod plastenicima, i da se to pred-sezonsko povrcje prodaje na pijaci, u teoriji, to su okej pare da ulete u kucjni budzhet da pomognu, naravno, tamo negde u grockoj ili vrchinu cje rachuni biti dosta manji, shto mi je realno i najvecji problem sad u begeu, iako nisam ni blizu centra

 

dakle, poshto je u planu pijaca, distribucija nije problem, mene vishe zanimaju iskustva oko troshkova na opremu, znam ljude koji se bave poljoprivredom, al bez plastenika, tako da od njih nemam vishe informacija nego shto mogu i sam da nadjem preko gugla..

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki okvirni plan je 5,6 ari pod plastenicima, i da se to pred-sezonsko povrcje prodaje na pijaci, u teoriji, to su okej pare da ulete u kucjni budzhet da pomognu, naravno, tamo negde u grockoj ili vrchinu cje rachuni biti dosta manji, shto mi je realno i najvecji problem sad u begeu, iako nisam ni blizu centra

 

dakle, poshto je u planu pijaca, distribucija nije problem, mene vishe zanimaju iskustva oko troshkova na opremu, znam ljude koji se bave poljoprivredom, al bez plastenika, tako da od njih nemam vishe informacija nego shto mogu i sam da nadjem preko gugla..

Probaj se ovde malo informisati: http://poljoinfo.com/forum.php

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Rogozube! Samo piči!

Prvi put da vidim nekog ko se bavi poljoprivredom, a da želi da sazna što više u toj oblasti i da se unapredi (a ne princip: Ja 20-es godina radim ovako, neće mene neko da uči).

Raspitaj se ako možeš i zašto holanđani recimo u plastenicima imaju 5 do 8 puta veći rod nego mi.

Vidi koju tehnologiju koriste, pa možda ne ove, ne sledeće, ali za par godina da pazariš to.

 

Po mom mišljenju, kad se neko lepo raspita (a internet je majka za to) oko posla kojim se bavi, uspeh ne može izostati.

 

http://www.youtube.com/watch?v=LeKPLWVXadI

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro, za to shto holandjani i dosta tih po evropi rade stvarno ne bi odvajao pare, oni ne prave plastenik, nego komoru, izgleda kao plastenik, ali ima pod, pa se na na taj pod stavljaju posude gde se sipa zemlja koja je posebno miksana za biljku koju hocjesh da gajish, ja planiram samo obichna dva plastenika, i standarnu opremu- za navodnjavanje, zalivanje, senchenje, motokultivator, jedino shto smo razmishljali da dodatno koristimo pored normalnog prskanja i djubrenja je da koristimo bumbare za oprashivanje.

 

video sam neshto za to hidroponichko ratarstvo, ali nisam neshto mnogo chitao, niti znam nekog, niti za nekog ko to koristi, zvuchi bolesno, shta kazhe ovaj lik, ima skoro 50 kila paradajza po metru, mada on koristi i te evropske fazone klimatizovanja, shto je nenormalno skuplje nego obichna mrezha za senchenje, ja cju nju sigurno uzimati, i ona radi posao dovoljno dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put da vidim nekog ko se bavi poljoprivredom, a da želi da sazna što više u toj oblasti i da se unapredi (a ne princip: Ja 20-es godina radim ovako, neće mene neko da uči).

Slabo se ti družiš sa poljoprivrednicima. ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put da vidim nekog ko se bavi poljoprivredom, a da želi da sazna što više u toj oblasti i da se unapredi (a ne princip: Ja 20-es godina radim ovako, neće mene neko da uči).

 

A i on se jos ne bavi poljoprivredom, jos je u fazi planiranja.

 

Moji roditelji su pre 5-6 godina imali 2-3 plastenika. Ono sto rodi prodavali su na pijacu. Nikada nisu vratili kuci nista. E sad, da li je baba dobar prodavac ili sta godvec, ali tako je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...