Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Evo da se pohvalim ovde :)

 

Danas dobio radnu vizu u pasosu za Nemacku, u decembru prosle godine sam potpisao ugovor za jednu enterprise Svajcarsku IT firmu koja je partner Adobe-u sa expoziturama u Nemackoj, Spaniji i Engleskoj, i selim se u nedelju za Minhen. Posao Senior Software Engineer - Full stack Javascript uglavnom.

 

Čestitam. :) Moj kolega isto ode za Minhen, doduše u istu firmu za koju radimo ovde, pošto su Nemci. Ja sad menjam posao i prelazim da radim kao Senior System Architect, aj i ja da se pohvalim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da cu uspeti da se uvalim ko profesor na jedan fakultet u Beogradu ili sad u letnjem semestru ili od oktobra :mhihi:

Detalji kad bude zvanicno :wub:

A da, sa nikakvin fondom casova, tako da ce to biti samo dodatno rekreativni posao, jebiga :haha:

 

Jepte se programeri, zivot je umetnos'

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Mi smo se menjali, svako je jednu nedelju u mesecu on-call i ja sam tražio 150€ više za to. Neke firme plaćaju to po pozivu/mailu... Vidi koji ti model najviše odgovara pa predloži. Doduše ja sam sysadmin, a ne developer. :D

Edited by Baal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bile su nešto manje pare od toga, nas troje da se rotira, svako jedne nedelje, koleginica i ja odbili jer premalo kinte, a ovaj jedan će izgleda da proba da traži više. S tim što meni i tih 150 zvuči malo za razmenu života na nedeljnom nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za one koji se razumeju u tematiku

 

Problem je sledeci:

 

Sestrina firma normalno prijavljuje radnike, nista nije na crno i svi su na tromesecnim ugovorima. Istekao ugovor, treba da se opet prijave radnici na tri meseca , medjutim, zena u Pazovi koja radi u PIO fodnu kaze da je pao sistem u par opstina u drzavi jer se neki debil u PIO fondu u Loznici ulogovao na fejs na kompu pa je sistem pao i sad ne mogu radnici da se prijave. Uglavnom zena kaze da ima da ubaci u sistem preko 200 radnika samo iz Indjije, a ni sama ne zna koliko iz Pazove. Poznata je po svojoj azurnosti na radu naravno.

 

A radnicima trebaju zdravstvene knjizice i markice a ne mogu da ih dobiju dok se ne unesu u sistem.

 

Da li postoji ikakva procedura da se dobiju knjizice i markice, neki obrazac, bilo sta, dok se ne unesu konacno u sistem?

 

 

Pitam u sestrino ime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek koji je radio u PIO fondu kaže da je odgovor na "Da li postoji ikakva procedura da se dobiju knjizice i markice, neki obrazac, bilo sta, dok se ne unesu konacno u sistem?" - ne. Dok nisu u sistemu, nema niko ništa da dobije.

Kaže, mogu da probaju da odu u RZZO jer i on ima isti sistem prijave i odjave kao PIO. I po pravilu, zdravstveno mnogo lakše odradi prijavu i odjavu nego PIO.

Inače, ta fora sa prijavom na Fejs u Lozinci je žvaka za seljaka jer je na nivou svih ekspozotura blokiran taj sajt za pristup a i kakve veze ima i da jeste? 0.o Tetki se ne radi mnogo brzo i to joj se može, that's all. Norma je 70 unosa dnevno, prosto joj puca da uradi više od toga; JOŠ ako radi i prijave i odjave, norma je 35 kom dnevno.

 

A jedno pitanje - ZAŠTO na 3 meseca komplikuju život svima, zašto ne na recimo godinu dana bar, kad sad već svakako možeš da otpustiš radnika kako hoćeš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnosno - Kad istekne ugovor od godinu dana, samo malo promeniš naziv radnog mesta i ne moraš radnika da primiš za stalno (rupa u zakonu).

 

Da, da, sad će šljaker da angažuje advokata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni to drugo nije tačno, jer bi sud mogao da utvrdi drugačije

 

bolje bi mu bilo da ga angažuje, jer su sudovi u ovoj državi generalno naklonjeni radnicima

osim toga, radni sporovi se hitno rešavaju

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tri meseca se prijavljuju svi, jer je prostor u kome se radi u zakupu i nema niko pojma koliko ce se dugo jos raditi...

 

Poslodavac je inace Nemac, pravnik mu je nesto napricao da ako se radnici prijave za stalno da ih je tesko otpustiti...

On kao strani drzavljanin nema pojma u sustini o poslovanju ovde... A svi radnici su prijavljeni na pune iznose, plata je svakog 1 u mesecu, kao poslodavac je krajnje korektan tako da je dobitak na lutriji to da mi je sestra uopste dobila takav posao (a dobila ga je iskljucivo jer prica engleski i nemacki)

 

Covek se pre dolaska ovde raspitivao o svemu, i kao kako je maltene divno raditi u Srbiji, strani investitor, sva vrata ti otvorena a onda se i sam iznenadio koliko se sve komplikuje, koliko je sve sporo i koliko su svi korumpirani.

 

 

Ovo sve pisem sto mi sestra kaze.

Edited by ~SilentWarrior~

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad nije lako otpustiti, zapošljavaju se na određeno zbog toga što nakon isteka ugovora poslodavac nema nikakve obaveze prema radniku, osim da ispuni ono što je ugovoreno

 

što se tiče PIO fonda, treba proveriti sa centralom u Beogradu i tražiti da se prijave izvrše ručno

mi imamo klijenta koji je davao ugovore na 15 dana, a pošto u aplikaciji PIO fonda kao najkraći rok trajanja radnog odnosa postoji najmanje 30 dana, formulari su ručno popunjavani formulari

 

PIO sigurno neće odbiti uplate i trebalo bi da izađe u susret

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastavak sage sa PIO fondom

 

Zove sestra ujutru centralu u Bgu, kazu ne moze rucno da se prijave radnici, prebace je na drugi telefon. Osoba na drugom telefonu je prebaci na treci. Treca osoba kaze Stara Pazova nije u njihovoj nadleznosti i da zovu PIO u Sremskoj Mitrovici. Zovu PIO u Sremskoj Mitrovici, prebace opet na drugi broj da zovu da pomognu. Zove taj broj, kazu da oni tome ne mogu nista i da zovu nacelnika fonda u Staroj Pazovi. Zovu i njega, javi se neko levi i kaze da ne pricaju sa strankama cetvrtkom i petkom.

 

Jebem ti banana drzavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...