Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Kao početnik da uči Angular nema smisla jer to je bukvalno učenje kako Angular funkcioniše i nema puno veze sa principima programiranja. Naći će on lako posao ako to nauči ali neće to naučiti dok prvo ne odguli bar godinu - dve sa čistim html+css+javascript (jquery). Teško je skontati Angular i ljudima koji su mnogo duže u programiranju, a da ne pričam koliko je nahajpovan framework, to je druga priča.

 

Mi iz tog razloga izbegavamo Angular a i ja u mojoj firmi, nećeš naći kvalitetne developere, početnici će da izbrljave nešto i niko živ to posle neće moći da izvuče.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini si se nešto prosro al' je poenta kako ameri imaju para da priušte sebi neke jeftine Indijce (a mi nemamo?)

 

Ne.

Suština je da njihove monopolske kompanije i institucije kreiraju svet po volji Zbignjeva Bžežinskog i njemu sličnih.

Gugl uvelliko radi na autopilot vozilima za masovnu upotrebu, jedna druga kompanija je napravila RFID čip koji je deset puta manji od dosadašnjih i koji nije vidljiv golim okom, treća radi na jebenim robotizovanim kasirkama itd.

Na takvim projektima su angažovani autistični i genijalni teletabisi dovedeni iz... pičke lepe materine.

Sve se to radi u vremenu kada se dolar vezuje za... za ama baš ništa i nemilice se štampa. Naravno, teletabisima daju one najsićušnije mrvice.

Slikovito i sažeto.

Edited by vudun
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kojih godinu dve sa cistim html css js - za pocetnika? :)) to je mistifikacija i pravljenje magarca od komarca. pocetnik treba da zna po malo od nekoliko najtrazenijih stvari (i naravno osnovne principe programiranja) i sto pre da se zaposli pa makar i kao praktikant, a ne da dve godine gubi vreme baveci se ucenjem necega u sitna crevca od cega mu ni pola nece trebati - pogotovo kad i svi seniori cesto idu na stack overflow. ;)

 

programiranje je cist zanat, i stalno izlaze nive stvari. zato je vazno znati principe (a to se najbolje nauci tako sto se odabere neka tehnologija i u njoj se vezba). ko je prosao kroz jedan frejmvork, skapirace vrlo brzo i neki drugi.

 

sve se svodi na jedan savet: sto pre se zapositi, makar i kao praktikant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ne.

Suština je da njihove monopolske kompanije i institucije kreiraju svet po volji Zbignjeva Bžežinskog i njemu sličnih.

Gugl uvelliko radi na autopilot vozilima za masovnu upotrebu, jedna druga kompanija je napravila RFID čip koji je deset puta manji od dosadašnjih i koji nije vidljiv golim okom, treća radi na jebenim robotizovanim kasirkama itd.

Na takvim projektima su angažovani autistični i genijalni teletabisi dovedeni iz... pičke lepe materine.

Sve se to radi u vremenu kada se dolar vezuje za... za ama baš ništa i nemilice se štampa. Naravno, teletabisima daju one najsićušnije mrvice.

Slikovito i sažeto.

 

Aha, i to tamo neka zla Amerika radi i niko vise? Vau sto si otkrio toplu vodu.

 

ma kojih godinu dve sa cistim html css js - za pocetnika? :)) to je mistifikacija i pravljenje magarca od komarca. pocetnik treba da zna po malo od nekoliko najtrazenijih stvari (i naravno osnovne principe programiranja) i sto pre da se zaposli pa makar i kao praktikant, a ne da dve godine gubi vreme baveci se ucenjem necega u sitna crevca od cega mu ni pola nece trebati - pogotovo kad i svi seniori cesto idu na stack overflow. ;)

 

programiranje je cist zanat, i stalno izlaze nive stvari. zato je vazno znati principe (a to se najbolje nauci tako sto se odabere neka tehnologija i u njoj se vezba). ko je prosao kroz jedan frejmvork, skapirace vrlo brzo i neki drugi.

 

sve se svodi na jedan savet: sto pre se zapositi, makar i kao praktikant.

 

Razumem ja da ti znas ali govoris iz svoje perspektive i ubi te ego, gledaj iz ugla nekoga ko nista ne zna pa razmisli koliko je lako izgubiti se u moru tehnologija i izraza. Ako ne mozes da se fokusiras na nesto sto mozes da razumes i savladas jako lako ces se obeshrabriti. Nisam mislio da sedi kuci 2 godine nego da radi bas ono sto sam rekao a da se ne opterecuje komplikovanijim stvarima. Govorim iz iskustva jer sam bio u prilici da ucim par ljudi od nule i jedan drugar koji nije hteo da me slusa jos uvek zna od svega po malo a nista ne zna i ne moze da nadje posao. Angular nije za pocetnike. I zanat se uci od osnova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dead Man, ja sam isto maltene sklopio komentar kao tvoj jos juce, pa sam obrisao, nema poente raspravljati o tome. Apsolutno se slazem sa tobom, Angular je overkill za bilo koga ispod 2 godine realnog iskustva i debelog znanja za pocetak MVC a posle MVVM. Ko nije prosao neki MVC kroz Javu ili .Net, Angular ima da mu bude ubijanje nenormalno. I nece skontati nista, vec ce samo otaljati ono sto mu se kaze i sto nauci iz tutorijala za odredjenja resenja. Ta prica da junior moze da bude rentabilan firmi i da radi Angular je umisljena i neizvodljiva, prosao sam sve to takodje, naucio iz gresaka da se ne oslanjam na takve egzibicije. Debela osnova i apsolutno razumevanje tehnologije u srzi pa sve ostalo, Angular je na kraju krajeva samo alatka koja ti pomogne da dodjes do resenja brze, kada znas sta ti treba. Kada ne znas kako bi resio obicnim JS, Angular ti dodje kao da hoces da napravis space shuttle, a nisi naucio Tomos da napravis.

 

MODOVI POMERAJTE SVE OVE KOMENTARE NA POSAO VEC JEDNOM ...

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super :) Ja sam pomenuo, dolazio mi je lik koji kao "sabija" Angular a ne zna jQuery, nikad nije radio, smatra ga irelevantnim :haha: Tako krenuo da prosipa neke price, a onda sam ga pitao neke osnove JS-a i lik je blenuo, ne zna sta je closure, scope hoisting, rekurzija, ma svasta nesto, ne zna osnove JS-a. E to je tako kada radis u outsource pa te bace da drljas jednu sitnicu na jednom projektu dve godine i ti umislis da si pokupio svo znanje sveta.

 

Neko je pomenuo plus kao znanje node.js-a ... Ako zna da koristi node.js u pravu svrhu, kao server side, i da pise svoje middleware, da radi async i ostalo, onda da, to je plus, ali kad mi spomenu Gulp i Grunt i to smatraju plusom, nikako, to je build process toolset i to mora da se zna by default ako hoces da radis. Veci mi je plus poznavanje webpack - browserify, ES6, nego sam node.js. Ako pricamo o Front End-u. Ako pricamo o celom stack-u JS, onda je to must know by default server side Node.js

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav treba debil da budeš da dođeš na razgovor na posao i da te potencijalni poslodavac pita znaš li da koristiš nešto a ti mu kažeš da to smatraš irelevantnim :haha:

 

Taj će posle da sedi gajbi, da kuka što nema posao i da prepričava ortacima kako su ga pitali gluposti na razgovoru.

 

 

Rekurzija je i meni poznata, a iskustvo mi je 5 dana u Petnici i 10 privatnih časova Cea 2007. godine... xD

U srednjoj inače uopšte nismo radili programiranje, držali su nam nestručni stručnjaci informatiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se pohvalim ovde :)

 

Danas dobio radnu vizu u pasosu za Nemacku, u decembru prosle godine sam potpisao ugovor za jednu enterprise Svajcarsku IT firmu koja je partner Adobe-u sa expoziturama u Nemackoj, Spaniji i Engleskoj, i selim se u nedelju za Minhen. Posao Senior Software Engineer - Full stack Javascript uglavnom.

  • Upvote 14

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...