Jump to content

Najbolji metal album 2010. godine


Breakthru

Recommended Posts

1349 Demonoir

Abigor Time Is The Sulphur In The Veins Of The Saint

Annthennath States Of Liberating Departure

Blacklodge T/ME

Deathspell Omega Paracletus

Ghost Opus Eponymous

Hate Erebos

Immolation Majesty And Decay

Kozeljnik Deeper The Fall

Negură Bunget Măiestrit

Negură Bunget Virstele Pămintului

Nidingr Wolf Father

Ondskapt Arisen From The Ashes

Psalm 666 Символ Веры

Rome Nos Chants Perdus

Sabbath Assembly Restored To One

Watain LawlessDarkness

 

Nije baš sve metal, ali nema veze. Vredni pomena su i Aborym, Amestigon, Anu, Burzum, Enthroned, Melechesh, October Falls, Otargos, Ragnarok, Rotting Christ, Setherial, Unleashed, Urfaust, Valkyrja, Whirling i sigurno još bar desetak, da ih ne nabrajam sad. Abigor su po meni izdali najbolji album ove godine, mada vidim da ih do sad niko nije pomenuo. Najbolji novi bendovi su mi Annthennath i Psalm 666, snimili su stvarno odlične albume. Burzum je dobar, ali po meni nije nikakvo remek delo. Ima par stvari koje mi smetaju na ovom albumu (produkcija je mogla biti bolja/prikladnija,refren za pesmu Kaimadalthas' Nedstigning je odvratan, a ponavlja se hiljadu puta, zadnje dve pesme su dosadne). Sve u svemu, dobra godina. Ko jeimao volje da traži, mogao je da nađe dosta dobre muzike, bar što se black metal-a tiče. Nije bilo baš puno dobrih death metal i dark ambient albuma, valjda će ih sledeće godine biti više.

Edited by Miilos
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh sebi da sačekam baš sam kraj godine,nikad se ne zna ko može da iznenadi,i ko da sam naslutio da će mi sam kraj godine doneti možda jedno od najboljih thrash metal ostvarenja,ne samo u ovoj godini ,možda i šire.Pre neki dan sam konačno dobio na cd-u novi album norveških thrash razbijača Nekromantheon,mada sam već stekao povoljan utisak o novom albumu preko njihovog spejsa,ali ovo što sam naknadno čuo,razbija,reign in blod pomešan sa prvim Possessed-om.Što se tiče cele godine,ipak mi je lošija nego prošla,bar što se tiče thrash metala,crossovera i ponekih death metal ostvarenja,ipak moram da priznam da sam iz ove godine veoma malo preslušao death metal albuma,ali ovo što sam čuo je jako slabo i neinventivno,mada se jedan album tog podžanra našao visoko na mojoj listi.Za ostale stvari ne znam jer ih ni ne slušam!Što se tiče razočarenja,za mene je to definitivno novi Forbidden,mnogo sam očekivao od tog albuma, a dobio sam svega 3-4 odlične stvari,ipak sam se ja sekao na prva dva,tako da bi ovaj album za neke bendove bio ekstra izdanje ali za Forbidden,skromno ostvarenje.Ostala razočarenja neću ni da pominjem,jer od tih bendova više nisam ni očekivao i što se tiče mene mogu da odu na stranice istorije thrash metala!Tako da mojih 10-15 najboljih ostvarenja definitivno izgleda ovako!

 

1.Nekromantheon -divinity of death

2.Musica diablo

3.Woslom-Time to rise

4.Fueled by fire-Plunging into darkness

5.Infinite translation-Impulsive attack

6.Space Eater-Aftershock

7.Vindicator-The antique witcheries

8.Arkayic Revolt-Death's river

9.Malevolent creation-Invidious dominion

10.Negligence-Coordinates of confusion

11.Exodus-Exhibit B....

12.Terror-Keepers of the faith

13.Overkill-Immortalis

15.Invection-Derealization

15.Unholy lust-Taste the sin through the fire

 

I na kraju moram da kažem još par reči za izdanje iz ove godine koje nažalost nigde nisam mogao da skinem a kamoli da kupim.U pitanju je kanadski thrash bend Besieged i njihov album iz ove godine Victims beyond all help,čiji je omot crtao Repka.Naime o čemu se radi,na svim thrash metal forumima album je proglašen kao jedno od najboljih thrash ostvarenja iz ove godine,svi su ga kao slušali a kad odeš na njihovu stranicu vidiš da je bend samostalno izdao cd.Ono što sam čuo na njihovom spejsu,zvuči stvarno fantastično,Beneath the remains na kanadski način.Ali šta to vredi kad disk ne može nigde da se nađe.Ako iko zna gde može da se pikuje to izdanje,nek baci neki link,pisao sam im nekoliko puta,odgovor nikad nisam dobio!Ne razumem koja je poenta da izdaš cd a tvoji fanovi ne mogu nigde da ga nabave.Eto to je moja tužna priča u vezi ovog misterioznog izdanja,jebote ko da jurim Sveti Gral.Ajd ljudi uzdravlje i sve najbolje o Novoj 2011!

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ оваааај... да се ниси мало зезнуо, па ставио Иморталис од Оверкила мислећи на Ајронбаунд? Иморталис је, ипак, из 2007. :lol:

 

Jes,pazi nisam ni obratio,pa da naravno,više od tih svih naziva albuma,ne može čovek da se snađe!Inače sve ove stvari mogu da se skinu preko sajta bunalti.com, ako ikoga zanima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja lista:

 

 

1. Astral Doors – “Requiem of Time”

 

2. Gamma Ray – “To the Metal!”

 

3. Grand Magus – “Hammer of the North”

 

4. Rhapsody of Fire – “The Frozen Tears of Angels”

 

5. Therion – “Sitra Ahra”

 

6. Halford – “Halford IV: Made of Metal”

 

7. Firewind – “Days of Defiance”

 

8. Ghost – “OpusEponymous”

 

9. Sabaton – “Coat of Arms”

 

10. Scorpions – “Sting in the Tail”

 

11. Freedom Call – “Legend of the Shadowking”

 

12. Star One – “Victims of the Modern Age”

 

13. Accept – “Blood of the Nations”

 

14. Blaze Bayley – “Promise and Terror”

 

15. Jon Oliva’s Pain – “Festival”

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heathen - The Evolution of Chaos

 

Full-length, Mascot Records

December 23rd, 2009

 

додуше, тад је за јапанско тржиште изашао. за Европу у јануару, а САД у фебруару, али прво издање је изашло у 2009., па ја по томе гледам.

 

Nije bitno kako ti gledas,vec kako ceo svet gleda.A to je 2010.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto smo se cele godine napajali linkovima sa mediaportal-a, tj. mediaboom-a, evo je njihova lista prema glasovima korisnika:

 

01. Fear Factory - Mechanize (629)

02. Dimmu Borgir - Abrahadabra (604)

03. Dark Tranquillity - We Are The Void (603)

04. Deftones - Diamond Eyes (480)

05. Misery Index - Heirs To Thievery (407)

06. Anathema - We'Re Here Because We'Re Here (400)

07. Sadist - Season In Silence (391)

08. Ozzy Osbourne - Scream (358)

09. Burzum - Belus (342)

10. As I Lay Dying - The Powerless Rise (341)

11 Eluveitie - Everything Remains As It Never Was 335

12 Enslaved - Axioma Ethica Odini 335

13 Scorpions - Sting In The Tail 319

14 Accept - Blood Of The Nations 303

15 Sodom - In War And Peaces 285

16 Nevermore - The Obsidian Conspiracy 278

17 Helloween - 7 Sinners 276

18 Bullet For My Valentine - Fever 274

19 God Is An Astronaut - Age Of The Fifth Sun 271

20 Brain Drill - Quantum Catastrophe 263

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez nekog odredjenog reda meni su se ove godine najvise svideli Cradle Of Filth - Darkly, Darkly, Venus Aversa , Dimmu Borgir - Abrahadabra , Hate - Erebos , Keep Of Kalessin-Reptilian , Kozeljnik - Deeper The Fall , Space Eater - Aftershock , a sto se tice promo-a,demo-a i ostalih Svartgren-Promo,Awaiting Fear-Promo i Rafal-Promo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez nekog odredjenog reda meni su se ove godine najvise svideli Cradle Of Filth - Darkly, Darkly, Venus Aversa , Dimmu Borgir - Abrahadabra , Hate - Erebos , Keep Of Kalessin-Reptilian , Kozeljnik - Deeper The Fall , Space Eater - Aftershock , a sto se tice promo-a,demo-a i ostalih Svartgren-Promo,Awaiting Fear-Promo i Rafal-Promo.

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...