Jump to content

Nile


ZWER

Recommended Posts

Bas sam nedavno pricao sa jednim ortakom koji svira bubnjeve ceo zivot i puca nevidjeno mnogo para na njih, stalno ih budzi i obozava bubnjeve bukvalno. I pustao sam mu razne ekstremne bubnjare (posto lik inace slabo slusa ekstremni metal, sem ponecega od death metala) i one Koliasove video snimke izmedju ostalih, i lik mi je rekao: "Pazi, dobar je on, ali vidis onu njegovu pedalu? E, to kosta 1500 evra i ona bukvalno udara dva puta za jedan udarac nogom, tj. i baba bi bila brza na toj pedali".

Da, da, pedala sama svira, samo stisneš "on". :haha: Reci mu da se nalupao za sve pare, počev od cene, preko babe, pa do ta famozna 2 udarca. ;)

 

Mnogo ima zabluda među bubnjarima, naslušao sam se svakakvih stvari, veruj mi.

 

Takodje mi je pricao da ga u ekstremnom metalu jako nerviraju bubnjari koji, kako on kaze, "pipkaju" bubanj, odnosno on tek lagano dotakne bubanj ali je zvuk prenabudzen pa to zvuci kao da je ne-znam-ti-ja-koliko jako opalio po njemu, i kaze da, zapravo, vecina njih radi tako. Od svega sto sam mu pustio najvise mu se svideo Hannes iz Obscura-e. E sad, posto sam i ja laik za bubanj, molio bih Sisusa da mi ovo jos malo razjasni, da cujem i drugo misljenje. ;)

Ima tih bubnjara koji pipkaju bubanj, Kollias nije jedan od njih. Normalno da mu se neće bas čuti istom jačinom na 280 bpm-a i na 200 bpm-a, čista fizika, ali on ne pipka bubanj. To upravo radi pomenuti Inferno.

 

Pa da, zato ja i govorim o snazi. Snaga brate, Kollias nema ni upola snage kao Laureano, ali naravno ima bolju opremu.

Da bi čuo koji jače udara, morao bi da stojiš pored njih dok sviraju, ovo sve ostalo je priča napamet. Jačina na albumu zavisi od dosta faktora. Tačno je da se Kolliasu slabije čuju prelazi na albumu, ali to ne zavisi samo od snage udarca. Kad su gitare previše niske, problem je izvući bubanj iznad njih. Zato i koriste trigere na basu, što i da ih udara jako kao konj, bili bi previše muljavi. Mislim, da je to tako lako i da ih udara slabo, samo ih digne producent u miksu i rešio je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roddy nije u klasi Laureana i Kolliasa sto se tice tehnike, sto se tiche butcherovanja, pri vrhu je sa Yeungom.

 

Ovo za pedalu koja udara 2 puta odjednom, lol iz sveg srca. Kolega je vjerovatno pokusao da te impresionira pogresnim cinjenicama.

 

@Sadomator, Laureano je tata takodje, ali jednostavno su on i Kollias 2 svijeta. Laureano je butcher pozamasne tehnike dok je Kollias tehnicar sa ponajbrzim udarcima. Barem ih ja tako deklarisem, mozda zvuci kao trash ali ne znam kako drugacije da se izrazim a da nije previse apstraktno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roddy nije u klasi Laureana i Kolliasa sto se tice tehnike, sto se tiche butcherovanja, pri vrhu je sa Yeungom.

Ne bih se složio. I Roddy je tata. Sam Kollias je rekao da Roddy ima jako veliki uticaj na njegovo sviranje.

 

Ovo za pedalu koja udara 2 puta odjednom, lol iz sveg srca. Kolega je vjerovatno pokusao da te impresionira pogresnim cinjenicama.

Pazi, ljudi su puni zabluda. Ja verujem da dečko čvrsto veruje da ta peala to radi. Verovatno je negde načuo, pročitao, a nije dovoljno obratio pažnje, pa ispalo tako. Znam iz koje priče i tvrdi tako nešto. ;)

 

Talvi, nisam mislio ništa loše o tvom drugaru, izvinjavam se ako je tako zvučalo. Malo mi je samo simpatično kad sretnem tako neku zabludu. :pivopije:

 

 

Samo još da kažem da ne pokušavam nikoga da ubedim da je Kollias najbolji bubnjar na svetu, niti bolji od ovih pomenutih (meni lično jeste, ali to je i dalje subjektivan doživljaj), one priče Frost vs. Kollias su samo zajebancija (mada, Frost objektivno ne bi mogao da odsvira ono što može Kollias, ali opet ima ljudi koji Frosta više vole i pored toga). Nego, kad hoćete da kažete da je neki bubnjar bolji od nekog drugog (pa čak i ako je to subjektivno mišljenje), nemojte izlaziti sa jeftinim, lako oborivim argumentima. ;)

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

sisuse secan se one price kako je kolias ispizdeo na prodavca u grkcoj kad je neku prdali(Axis mislim) koja u Americi kosta npr 400-500e, video da ih u Grckoj prodaju za 1000e.

"I saw that an i said to that guy-fuck you" :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam čuo tu priču za Kolajasovu pedalu...

 

Koju inače pedalu on koristi? Sisuse reci nam nešto više kako to čudo funkcioniše :D

I ja sam čuo tu priču za Kolajasovu pedalu...

 

Koju inače pedalu on koristi? Sisuse reci nam nešto više kako to čudo funkcioniše :D

Stvarno želiš da znaš? :haha:

 

Aj, kad si već pitao, malo i ja da se pravim pametan.

 

Kako vam do sada nije palo na pamet da se upitate, pa dobro, ako već on koristi tu pedalu, zašto je ne koriste i drugi bubnjari i ne budu brži od njega. Odgovor je prost (kao Frost :P ). Koriste je. 90% njih. Između ostalih, svi ovde pomenuti. A zašto nisu brži od Kolliasa (btw, čita se kao što se i piše)? Pa zato što nije pedala ta koja je brza, već noga. Tako da, pada u vodu priča da je Kollias brži od drugih zbog pedale.

 

Pedala je Axis A Longboard i ne može da uradi ništa više nego što može bubnjareva noga.

 

258044.jpg

 

Njegova samo ima drugačiji bat (deo koji udara bubanj) od ove na slici. Pedala jeste skupa, ali ni blizu 1500 evra, toliko bi izašla 2 para sa sve carinom i poštarinom.

 

Što se tiče priče oko 2 udarca. To je verovatno poteklo od priče kojom Axis reklamira Longboard model pedale. Taj model ima gazište (deo koji se gazi nogom) 2 inča duže nego kod standardne pedale, a napravljeno je sa ciljem da olakša heel-toe tehniku, kod koje možeš da dobiješ 2 brza povezana udarca tako što prvo udariš petom, pa onda prstima. Na to verovatno ljudi ciljaju kad kažu da ta pedala udara dva puta na jedan udarac nogom.

 

Prvo, ta tehnika nema veze sa pedalom, jer je izvodljivo i na drugim pedalama. Dokaz:

 

http://www.youtube.com/watch?v=PJl-S5uan30http://www.youtube.com/watch?v=PJl-S5uan30

 

Ovo je Tama Iron Cobra pedala, lik svira sa heel-toe tehnikom. Btw, Kollias koristi batove od te pedale, svirao je na njoj pre Axisa (ne znam samo da li stariji model ili ovaj kao na videu) i tvrdi da bi bez problema mogao da odsvira bilo koji Nile koncert sa tom pedalom.

 

Drugo, Kollias ne koristi ovu tehniku. Njegov dupli bas su najobičniji singlovi.

 

Nadam se da vas nisam smorio, ako jesam, sami ste tražili. :P

 

Axis. Burzuj. :haha:

Kao što već rekoh, i tvoj drogirani Frost koristi istu pedalu, s tim što Kolliasa sponzorišu, a onaj i dalje svoju mora da plati. :P

 

sisuse secan se one price kako je kolias ispizdeo na prodavca u grkcoj kad je neku prdali(Axis mislim) koja u Americi kosta npr 400-500e, video da ih u Grckoj prodaju za 1000e.

"I saw that an i said to that guy-fuck you" :haha:

Ne sećam se toga. Znam samo da je rekao da nisu imali pojma da je on endorser. Btw, ima oko 20 pari tih pedala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče priče oko 2 udarca. To je verovatno poteklo od priče kojom Axis reklamira Longboard model pedale. Taj model ima gazište (deo koji se gazi nogom) 2 inča duže nego kod standardne pedale, a napravljeno je sa ciljem da olakša heel-toe tehniku, kod koje možeš da dobiješ 2 brza povezana udarca tako što prvo udariš petom, pa onda prstima. Na to verovatno ljudi ciljaju kad kažu da ta pedala udara dva puta na jedan udarac nogom.

 

Mislim da znam za to od ranije sad kad rece, i Chris Adler je pricao nesto o tome:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ltd4VJQEvjA

 

Kad smo kod njega, Sisuse, sta mislis o njemu?

 

http://www.youtube.com/watch?v=AeWTKUXm3tU

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to je slična tehnika. Tj. on je svira na malo drugačiji način, ali u principu, to je to. Pa nisam ja njega nešto mnogo slušao, ne sviđa mi se LOG, ali znam da ima dosta ljudi koji ga gotive.

 

Zaboravih sinoć da kađem da je Laureano prešao sa Axisa na Trick, za Frosta sam isto načuo nešto, ali nisam 100% siguran. Inferno je isto jedno vreme koristio Trick, pa se vratio na Axis, sad isprobava neku drugu pedalu. Kažem, čisto da ne bude da delim pogrešne informacije. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prodajem :

Nile Amongst the Catacombs of Nephren-Ka

Nile Black Seeds of Vengeance

Nile In the beginning

svi diskovi su potpisani.

 

Orginali naravno, u odlicnom stanju ( nema otisaka u bukletu, cd nije izgreban/slusljiv je itd. ) .

 

Ako nekog zanima sve informacije :

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...