Jump to content

Nile


ZWER

Recommended Posts

Hm, ja tebi pokušavam da objasnim da njihova muzika ne bi bila ovakva kakva je sada da sviraju drugi ljudi (bubnjar pogotovo, bend se najviše i promeni kad se promeni bubnjar), ali ti to izgleda nećeš da shvatiš. :haha:

 

Ako malo bolje obratiš pažnju, zadnja 3 abuma su mnogo bliža jedan drugom, nego ostatku opusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi ljudi? Pa Nile bez Karl-a i Dallas-a nije Nile, pre svega. ;) A sto se tice bubnja... Pa, rifovi, vokali, tekstovi, struktura... ne verujem da bi se mnogo menjali. Uostalom, koji to bend na svetu moze da nadje nekog drugog dobrog bubnjara ako oni ne bi mogli? :haha: Inace se zna da Karl i Dallas prvo pisu rifove pa onda to sve kalupe i ritam ide ispod toga, tako da verujem da bi gro muzike ipak bio isti. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti stvarno misliš da svaki bubnjar na ovom svetu može da svira 280 bpm-a? To može samo šačica bubnjara. Karl napiše rif na 280 bpm-a i ko će to da odsvira? Znam ja da je Karl glavni u tom bendu, ali čim promeniš člana, a pogotovo bubnjara, to drugačije zvuči u startu. Nema svako isti trip kad svira. Dobro, zavisi i šta traže od njega, ali i kad znaju mogućnosti svojih članova, spram toga i pišu muziku. Zato su sve bolji i bolji, što su se uigrali. Uostalom, Karl je sam izjavio da ne bi menjao Kolliasa ni za šta na svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o tome da Nile sa npr. laureanom zvuci totalno drugacije od Nile-a sa Kolliasom. Treba biti gluv pa reci da bubnjevi ne definisu Nile-ovu muziku barem 50%. Postujem tudja misljenja ali ovo je ono 1+1, upalish Nile na refresh i opises sta daje lead beat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurac bato,kome god sam pustao nile prvi utisak je bio jebote ovaj bubnjar je lud jerbo ovde niko ne zna za taj bend pa otuda i takve reakcije.Kollias je bubnjar kog bi jako tesko neko drugi zamenio,zato oni i jesu jedinstveni.

i posto sam laik za bubnjeve sta je to bpm?udarci u minutu ili?

 

http://www.youtube.com/watch?v=fz85sVaLM3c&feature=related

Edited by كافر

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram se složiti sa Talvijem... za mene Kolias ne definiše ovu muziku ni 20%. Možda je to takođe jer sam ja laik što se tiče bubnjeva al' ima dosta "sličnih" bubnjara (sporijih verovatno) al' nigde nisam video sličnu (gitarsku) muziku ovoj.

 

Možda bend ne bi bio isti da nije Kolias-a ali da nije Karl-a i Wade-a bend ne bi ni postojao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavio sam da je Kafir je u nekim delovima toliko brzo vitla da ga maltene ne cujes,ili pak u drugim delovima zaglusuje gitare.

 

Moram se složiti sa Talvijem... za mene Kolias ne definiše ovu muziku ni 20%. Možda je to takođe jer sam ja laik što se tiče bubnjeva al' ima dosta "sličnih" bubnjara (sporijih verovatno) al' nigde nisam video sličnu (gitarsku) muziku ovoj.

 

Možda bend ne bi bio isti da nije Kolias-a ali da nije Karl-a i Wade-a bend ne bi ni postojao.

 

Znas kako,vrlo je tesko pratiti bubnjem gitarski ritam,jos pogotovo ako neko svira toliko brzo kao sanders i wade.ako bi imali sporijeg bubnjara i koncepcija muzike bi im bila drugacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda bend ne bi bio isti da nije Kolias-a

Ne možda, nego sigurno. On je definitivno ostavio pečat u njihovoj muzici. Koliki je to procenat, to se ne može izračunati. Kad su svi članovi benda uključeni u kreativni proces, onda svako ostavi svoj pečat u nekoj kompoziciji i ta kompozicija NIKAD ne bi zvučala onako kako zvuči da je svirao neki drugi muzičar. Govorim uopšteno, da ne bih opet dobio komentar da je Karl tata benda.

 

ali da nije Karl-a i Wade-a bend ne bi ni postojao.

To niko nije ni sporio, jasno je kao dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj chicha dere -

 

Jesi ti slusao Litany?

Naravno da jesam. Na koju pesmu ciljaš? Ni jedna nema toliko brzi dupli bas kao Nile. Ima i Cryptopsy brzih blastova, ali su sve two feet blastovi. Plus, ja još nigde nisam čuo Doca (RIP, odličan je bio) da svira bomb blast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Triggeri ljudi, triggeri, produkcija. Kollias je dobar, ima izvrsnu tehniku, ali nema snagu(uzivo je skroz druga prica, suprotnost Kolliasa u studiju) i onakav nacin sviranja kao jedan Doc,Larueano.

I jedan i drugi koriste trigere, čisto da znaš. Ne znam da li si bio u BGu, ali snage mu nije ponestajalo, ama baš ni malo. Da ne pričam da je Unas zvučao bolje nego sa Laureanom na albumu. ;)

I još jedna stvar. Za razliku od 90% albuma koje danas slušate, ono što čujete na Nile-u je 100% Kollias.

 

Cek Kollias jednom nogom udara,nisam skontao?jbg,glup sam za bubnjeve

Da, kad svira tradicionalni blast. Kada svira bomb blast, onda sa obe noge svira šestaestine (ili ti, laički, full speed). Velika većina u trad. blastu svira nogama duplo sporije, nego rukama i tako daju utisak keca. Znači, desna noga - doboš, leva noga - doboš itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam, i cuo sam jebeni bas, Unas je upropasten bio.

Što?

 

Ne znam, moze da je do mene ali meni je Laureano neuporedivo bolji,raznovrsniji, produkcija bubnjeva na In Their Darkenedu meni vise godi nego na jednom Ithypallicu.

Naravno da je do tebe. Ne mislim ništa loše, nego je to subjektivna stvar mnogo. Kao što je i do mene što više volim Kolliasa. Oko toga koji je bubnjar najbolji na svetu, nikada se nećemo složiti, jer je to umnogome stvar ukusa. Isto i zvuk, neko voli malo siroviji zvuk, neko voli ispeglaniji. Stvar ukusa.

 

Mogu biti bubnjari objektivno različiti, tipa, bubnjar A odsvira sve što može bubnjar B, ali bubnjar B ne može sve što odsvira bubnjar A. Ali i pored toga, opet ćeš imati nekoga kome će se više sviđati bubnjar B.

 

Samo opet kažem, Kollias je 100% Kollias, mnogi bubnjari nisu. U studiju svako zvuči kao bog, tamo je lako. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam nedavno pricao sa jednim ortakom koji svira bubnjeve ceo zivot i puca nevidjeno mnogo para na njih, stalno ih budzi i obozava bubnjeve bukvalno. I pustao sam mu razne ekstremne bubnjare (posto lik inace slabo slusa ekstremni metal, sem ponecega od death metala) i one Koliasove video snimke izmedju ostalih, i lik mi je rekao: "Pazi, dobar je on, ali vidis onu njegovu pedalu? E, to kosta 1500 evra i ona bukvalno udara dva puta za jedan udarac nogom, tj. i baba bi bila brza na toj pedali". Takodje mi je pricao da ga u ekstremnom metalu jako nerviraju bubnjari koji, kako on kaze, "pipkaju" bubanj, odnosno on tek lagano dotakne bubanj ali je zvuk prenabudzen pa to zvuci kao da je ne-znam-ti-ja-koliko jako opalio po njemu, i kaze da, zapravo, vecina njih radi tako. Od svega sto sam mu pustio najvise mu se svideo Hannes iz Obscura-e. E sad, posto sam i ja laik za bubanj, molio bih Sisusa da mi ovo jos malo razjasni, da cujem i drugo misljenje. ;)

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...