Jump to content

Nile


ZWER

Recommended Posts

Pa nek se slože i urade tribute ako su tako dobri.

A kako ti to zamišljaš? Kako ti misliš da se tributi prave? E, došao nam neki Faris sa yuma, rekao da nemamo pojma da sviramo sve dok ne napravimo tribute to Nile, aj da mu dokažemo da znamo. Ne ide to tek tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogrešno si me shvatio izgleda. :mrgreen:

Kad pogledam ko pravi kvalitetne tribute albume, to su ugl. dokazani ili bendovi u razvitku. Teško da neki Nile worship band može napraviti obradu kao neki afirmisani bend.

Nisam mislio na neki konkretan bend, nego pojedinačne muzičare. Pregledaj malo You Tube, imaš strašnih muzičara, koji bi nešto od Nile-a i mogli da odsviraju, a u životu nisi čuo za njih, neki od njih čak i nemaju bend. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto bi neko pravio tribute to Nile pored živog i funkcionalnog Nile-a. Nema smisla...možda za 5-10 godina...

 

+ Nile zvuk je nezahvalan za kopiranje jer ga čini dosta detalja. Sa tehničke strane jedino bi teže bilo naći bubnjara, ostalo nije ništa strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Faris hteo zapravo da kaze da su ipak sada postavili neke standarde u muzici. A sto se tributa tice, ja nikad nisam voleo kad neko samo odsvira neku stvar. Vise volim kad je neko obradi cisto u svom fazonu, a zaista ne znam kako bi to funkcionisalo, ne samo u slucaju Nile-a, nego i bilo kojeg drugog ekstremnog benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Faris hteo zapravo da kaze da su ipak sada postavili neke standarde u muzici. A sto se tributa tice, ja nikad nisam voleo kad neko samo odsvira neku stvar. Vise volim kad je neko obradi cisto u svom fazonu, a zaista ne znam kako bi to funkcionisalo, ne samo u slucaju Nile-a, nego i bilo kojeg drugog ekstremnog benda.

Eh eh, upravo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

THERE IS NO GOD!

 

Nakon multiple vrtenja albuma, mogu sa zadovoljstvom da kazem da je Karl-Dallas-George trio izbacio i trece maestralno chedo zaredom :rockdevil: Nijedan jos ne zbacuje ITDS, ali mozda je i bolje tako, ovako odrzavaju jedan visok nivo, a sve bivajuci dovoljno blizu istom.

 

"Kafir!" i "Dung Incantation" cine odlican one-two punch za pocetak albuma, promena u zvuku je..minimalna? Mislim, meni se chini barem da su gitare malo vishe thrashy nego pre, plus ono leleukanje (kako god) doprinosi malo epicnoscu koje inace na ovom albumu ima lecka vise no ranije. Naslovna je pure epic "Unas"-like motherfucker. Arra Dagonova je "Eat Of the Dead pt.2", ne dosadna kao prethodna, ali najdosadnija na albumu. 'Fala Shub-Niggurathu pa posle nje ide muski krljanje :rockdevil:

 

"Permitting The Papyrus To Preserve Its Possessor Who Lurks In The Shadows Of The Temple Of Anhur In The Presence Of The Crescent Shaped Horns" je pored "Kefir"a najbrutalnija na albumu, svakako medju boljim, i ne mogu a da ne pomislim da je bolje da su ona i (naredna) "Gazda Yezda u Kuli Tishine", mogle da idu izmedju naslovne i "Dagon"a, s obzirom da ove dve traju 8 minuta i otprilike su najsporije stvari na albumu, mogle su malo da se odvoje na albumu... Tracklist fault IMHO.

 

No, posle Yezde i mirnoce, krece oluja. Prvo "Kem Khefa Kheshef" pokrece riffocalypse, slusajte vi onaj srednji deo i ostanite normalni, I dare you. Ako vec niste primetili Kolijasa do sada, sto je tesko, onda cete sigurno moci na "The Eye Of Ra", manifestacija divljeg izuvanja u prisustvu rogatog poludelog Grka.

 

No...sve je to lepo i metal, ali zavrsava li se to kako treba? Ima li posle onakvog uvoda, solidne peripetije i mocne razrade neke tabachine u salunu? Ima li ovaj Master svog Damage-a? Ne da ga ima, nego dolazi u jednoj od najboljih Nile pesama, IMHO."Iskander D'Hul Karnon" Od onog eerie howling lead-a na startu, preko lomecih riffova i onog crushing heavy srednjeg dela...ovo je stvarno remarkable Nile pesma.

 

Album uziva, toliko.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nile-ovim albumima treba vremena dok se slegnu :)

 

Zasad je dobar, vrlo dobar, tako je bilo i sa ithyphallicom prvih par mjeseci i tek onda je postao bomba. Nadam se da ce nadmashiti AotW i Ithyphallic jer definitivno ima potencijala, samo ga treba rafinisati.

 

\m/

Edited by Ukyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...