Jump to content

Ghost


obsessed by cruelty

Recommended Posts

Hahha, kakva je faca ovaj recenzent :) :)

Ali slazem se sa njegovom recenzijom u potpunosti. Nemam nista protiv da se ova tema pomakne u rock/hard rock ako treba, ali i dalje ce mi "Opus Eponymous" ostati sjajan album, pravo osvjezenje za 2010. godinu, miljama ispred pomenutih Enforcer, Steelwing i slicnih NWOBHM rip-off bendova.

Stvar ukusa, na kraju krajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, nijedan od ovih "rip-off" bendova nikada nije bezao od svojih najvecih uticaja, sviraju ono sto vole i nemaju veliku nameru da izmisljaju toplu vodu. Nikada to nisu ni krili, neki su i javno izjavljivali da je njima "buducnost proslost". Postoji razlog i zasto se slicni bendovi nazivaju novim talasom tradicionalnog heavy metala. Nije bas kradja ako pratis neke korene.

A i Ghost nije izmislio nista posebno novo ali je izgleda njihova sreca sto su jedni od redjih ovakvih bendova u ovom trenutku. Mada ne bi me cudilo da sada krene velika najezda slicnih bendova posle ovakvog komercijalnog uspeha Ghosta. Tj., valjda je dostigao komercijalni uspeh ako se pisu ovoliki hvalospevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al kako ne kapirate da je bend bas dobar zato sto je takav kakav jeste.

 

Šta ima da se kapira?

Muzika te ili potrevi u glavu i srce ili ne.

 

Ok, nekad padnem na hajp pa albumu dam i previše šansi preko mere, čisto da vidim u čemu je fora, neke sam bendove tako i zavoleo (Mastodon, Isis) ali dizanje prašine oko ovog mi nikako nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, nijedan od ovih "rip-off" bendova nikada nije bezao od svojih najvecih uticaja, sviraju ono sto vole i nemaju veliku nameru da izmisljaju toplu vodu. Nikada to nisu ni krili, neki su i javno izjavljivali da je njima "buducnost proslost". Postoji razlog i zasto se slicni bendovi nazivaju novim talasom tradicionalnog heavy metala. Nije bas kradja ako pratis neke korene.

A i Ghost nije izmislio nista posebno novo ali je izgleda njihova sreca sto su jedni od redjih ovakvih bendova u ovom trenutku. Mada ne bi me cudilo da sada krene velika najezda slicnih bendova posle ovakvog komercijalnog uspeha Ghosta. Tj., valjda je dostigao komercijalni uspeh ako se pisu ovoliki hvalospevi.

 

U pravu si, tacno je da ni jedni ni drugi nisu nista novo donijeli, i jedni i drugi su retro, samo sto ovih iz Steelwing & Co. tabora u ovom momentu mozda ima vise.

U mom slucaju, kada je u pitanju taj true heavy metal, vise volim bendove sa iole modernijim / savremenijim aranzmanima i produkcijom, tipa Astral Doors, Primal Fear, Firewind, Lion’s Share, ili nasi Forever Storm, a ako se zazelim zvuka ranih 80-ih pusticu stari Angel Witch, Saxon, Witchfinder General, Samson, Maidene i to je to. Malo sta me je da kazem impresioniralo od tih (relativno) novijih bendova koji furaju preslikan fazon 80ih, izuzev Twisted Tower Dire ili recimo prvi album Crystal Viper-a.

No udaljismo se od Ghosta, a ovo je njihova tema. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da se ovakav album pojavio pre 20 god, verovatno bi i onda rekli da je retro. :D Sve u svemu, solidan album, ali ne znam koliko su ostavili sebi manevarskog prostora za sledeci :) Sve u svemu, tja.... Nije lose, dobra izvedba, ali nisam odusevljen, vec vidjeno, a nije bolje od starog... Narocito su mi tekstovi tezak klise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas se secam da je bila prica na nekom forumu da li bi ovaj bend bio kul da je izasao 80ih.

 

evo jedan citat iz te rasprave koji je verovatno tacan.

 

"These guys would've been on Mausoleum or some other 3rd rate label back in the 80's. They would've been another Paul Chain and Death SS type occult metal act with a very small underground following among those who like to spell magic with a 'k' at the end."

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako volim te duhovite rasprave i misljenja na temu "da li bi to i to,bilo kul tad i tad"..

a i mi smo totalno moderni i kakva je ovo grupa sa ovim sranje distorzijama i nadbiskupom na vokalu?

 

bogohulno i bezobrazno spajanje satanizma,horor filmova,vestica sa hard rok zvukom koji vole pravoslavni bajkeri iz Srbije( i Putin nadam se),je ono sto me je privuklo..

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

I absolutely abhor everything about Liturgy, and think that Ghost is an over-hyped gimmick that features musicians from much better bands and produces enjoyable hard rock songs.

 

 

tu sam prestao da citam

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...