Jump to content

Жал за младос'


kuruz

Recommended Posts

To je još iz vremena Titove Juge. :da:

Tada i nije bilo drugih gaziranih sokova sem Jupi-ja (žuti) i neke Kole (ne znam da li je bila original (mada sumnjam)).

A i kod mene u selu su to isto zvali Žuti i Crni sok. :da:

Након тога је, током деведесетих, на сваких 4-5 села била по једна сокара. Ја сам ко млађи више волео увек жут сок.

Edited by Álvaro Recoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Након тога је, током деведесетих, на сваких 4-5 села била по једна сокара.

 

U Nišu se to zvalo Sodara... ako mislimo na isto... one prazne gajbe gde se toči klaker.

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вероватно је имало и содаре, ја сам у Ниш отишао тек 2005. да студирам тако да не знам. Ово је било у власотиначки и лесковачки крај. Била сокара и у мом селу :rockdevil:

 

Содаре точе клакер и соду, ваљда.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nišu se to zvalo Sodara... ako mislimo na isto... one prazne gajbe gde se toči klaker.

 

U selu pored grada u kome sam odrastao i ziveo su punili sokove koji su se zvali DACHA SOKOVI a na nalepnici je bila slika PAJE PATKA,najveca greska ikad je sto nisam sacuvao bar jednu flasu da se i dan danas nasmejem kad je vidim hahaha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene i eurocrem asocira na detinjstvo...mnogo sam ga voleo , a nije se uvek mogao priustiti. od kad je draskovicev burazer kupio takovo , eurocrem vise ne uzimam. totalno su srozali kvalitet i skrtare u vezi pakovanja. mislim , u pakovanju od 500g ako se nalazi oko 300 grama kremica , jebes mi sve.

Edited by Pristojni urinator

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A bila i neka knjiga... isti pisac valjda... al' se ničeg ne sećam.

 

Verovao or not, Leslija je pisao čovek koga odlično poznajem, Brana Nikolić karikaturista i crtač stripova iz Valjeva, pod pseudonimom Derek Finegan, takođe je pisao i Dok Holideja pod imenom Frenk Larami... Družim se sa njegovim sinovima više od dvadeset pet godina i čak je stariji sin radio neke od tih romana kada ćale nije mogao da postigne. Kao klinac sam obožavao da idem kod njih jer imaju ogromnu kolekciju stripova a tada su imali više video kaseta od bilo kog video kluba, sa uglavnom akcionim filmovima odakle je matori verovatno kupio inspiraciju za sav taj pulp fiction...

 

Knjigu sigurno nije on pisao, mislim da je Erik Van Lustbader u pitanju (Ninđa, Miko,etc.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Jbt nikada ne bih rekao da je neki nas pisao to. :mrgreen: Pa covek je tek onda legenda. Stripovi o lesliju i ekipi su ubedljivo najbolji te vrste u istoriji. Imalo je tako dobrih prica da se i sada najezim. Imao sam i sve one dzepne knjige od kojih je najjaca bila Tri Smrti Dezmonda Bejkera. Do dan danas se secam toga koliko je bila dobra.

 

Нисам играо 95-ицу, али на ФИФА 97 је било скоро немогуће постићи гол. Скоро све утакмице су се завршавале 0:0.

Niste onda vi znali da igrate ФИФА 97 jer na tom fudbalu postoji fora da samo sutnes sa pola terena i drzis u jednu stranu tj. centriras da ide ka golu i ako pogodi to je siguran gol. Golman je bio totalno nebitan lik kod takvih suteva i lopte su prolazile kroz golmane. Znaci koliko puta sutnes toliko golova das (kad se izvezbas malo) dok je iz sesnaesterca bilo skoro nemoguce dati gol. Zato je i bio sranje fudal. Najjaci igrac na njemu je bio Les Ferdinand. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Jbt. ja imam njegove rane radove na kompu, a nikada ga nisam povezivao sa tim stripovima. Imam njegov prvi strip koji je izdavao i zove se Vampiri sa Risovace. Strip je radjen u boji, a Risovaca je inace brdo u Arandjelovcu gde je poznata pecina kao i gradsko groblje. Inace sasvim moguce da mi je covek i rod posto sam taj strip nabavio od mog strica koji se isto zove Brana Nikolic pa su mozda i rod(moracu da ga pitam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je totalno neverovatno da je knjigu pisao naš čovek.

Bio sam ubeđen da je sve pisao (i knjigu i strip) onaj Erik... pa da je to prevođeno.

 

Strip je imao totalno neki zapadnjački šmek. Kao da nije pisao neko sa ovih prostora, a ako jeste, svaka mu čast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Књиге није писао он већ Ерик ван Лустбадер, он је писао оне такозване "писане романе" који су имали да се купе на трафикама. Писао је и Док Холидеја (иста форма).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ja juče, BTW radio je i Vampire sa Risovače, danas sam saznao, ali nikada nisam pročitao taj strip... Moram zapucati u Nikoliće ovih dana da overim i to remek - delo :pivopije::pivopije::pivopije:

 

A meni opet, nedostaje ovo

 

pecko.jpg

 

ne znam šta bih dao da ga opet probam :pivopije::pivopije::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha,Derek Finegan nas covek...ko bi rekao. :mhihi:

A bilo mi cudno kako to nigde ne pise ko je preveo.

 

 

Inace to sam sasvim slucajno poceo da citam,secam se jos ko klinac to moja sestra od ujaka skupljala,tad sam bio zaludjen za stripovima,i svaki put kad vidim nindza na omotu,ponadam se strip je,prelistam ono roman,i popizdim.

I jedne godine reko' daj da vidim sta je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ja sam jos ranije trazio Dereka Finegana preko gugla i nigde ga nije bilo. Ni na Wikipediji ni na bilo kom drugom sajtu i to mi je bilo bas cudno. Hteo sam da vidim sta je covek jos radio jer mi se svidja stil pisanja. Kad ono :mhihi:. Od danas Branu proglasavam za mog omiljenog srpskog pisca. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...