Jump to content

Negative Plane


Demijurg 4

Recommended Posts

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Meni album vrlo traljav na početku, idu neke melodije koje nit su epične nit su pamtjive nit su zle nit su mistične, međutim situacija se popravi negde od pesme Even the devil goes into the church i sve dobije neku formu i poentu do kraja. Nije ovo album za one koje ne vole BM, produkcija je polu amaterska i svirka je dosta bangava mada ima tu dobrih ideja posebno u drugoj polovini albuma. Mene ovo ne hvata atmosferom a slušao sam album po mraku vozeći kroz ruralne krajeve, a možda ipak nisam najbolji slušalac za ove varijante kad suštinski primitivna svirka ide na neku avangardniju varijantu komponovanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

22 minutes ago, Haos sam ja said:

Even the devil goes into the church

jako smesno ime za pesmu. 

ja ih nisam slusao ranije ali ovo mi se svidja, bas zato sto ne lici na black metal sviracki puno. ima dovoljno kul riffova da mi drzi paznju. Cak mi i polu bangav zvuk odgovara ovde. Nemam pojma, slusacu jos pa cu da se vratim na starije radove kad budem imao vremena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U onom intervjuu za Bardo Methodology su baš elaborirali taj naslov, navodno su na turneji u nekom gradu prolazili pored neke katedrale i odlučili da u nju uđu, turistički što bi se reklo, da se dive arhitekturi, a valjda su u blizini bila dva fratra koja su ih gledala pa su čuli kako je jedan rekao drugom: See? Even the devil goes into the church. To im je negde ostalo urezano, ta fraza, pa su je sad iskoristili u kontekstu narativa za novi album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 7/25/2022 at 11:11 PM, Haos sam ja said:

Meni album vrlo traljav na početku, idu neke melodije koje nit su epične nit su pamtjive nit su zle nit su mistične, međutim situacija se popravi negde od pesme Even the devil goes into the church i sve dobije neku formu i poentu do kraja.

Ceo album je super, meni je druga pesma najbolja.

On 7/25/2022 at 11:11 PM, Haos sam ja said:

Nije ovo album za one koje ne vole BM

Svaki black metal treba da je takav.

On 7/25/2022 at 11:11 PM, Haos sam ja said:

možda ipak nisam najbolji slušalac za ove varijante kad suštinski primitivna svirka ide na neku avangardniju varijantu komponovanja. 

Biće da je to.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...