Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

Udaljeno od mene ili veličine? :haha:

 

Pa udaljeno od tebe, da vidimo da li može da se klasifikuje kao susret prve vrste :D

 

Zna li neko nekoga ko je imao neko 'bliskije' iskustvo? Svetla su prilično nepouzdana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazer i ja smo u Budvi, preproslog leta zapazili neko cudno kretanje dok smo gledali u nebo (cista slucajnost). Bilo je vedro, zvezdano nebo. Prelepo je bilo. A onda smo zapazili dve svetle tacke, sa dva suprotna kraja (sever - jug, jer je obala na zapadu), dolecu jedna do druge, kruze jedna oko druge, bukvalno prave krugove, s tim sto su tacke paralelno postavljene, i onda odjednom puf, ogromnom brzinom na dva suprotna kraja... Brat i ja prvo pomislili na satelite, ali zbog cega bi se sateliti okretali jedan oko drugog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni zbog čega lol. Sateliti samo kruže oko Zemlje, imaju svoju orbitu i ne prave nikakve nagle zaokrete. Čak nisam ni siguran da imaju bilo kakav svoj pogon, možda imaju neke motore koje povremeno pale ako treba da koriguju putanju, ali to nije ništa tako drastično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da imaju svoj pogon, da menjaju poziciju, narocito oni spijunski, moraju menjati pozicije... Avion ili neka druga letelica nije bila, jer bi se drugacije kretala, ovo je bilo kretanje jedno oko drugog, i onda ostrim naglim i brzim okretom na suprotnu stranu od koje je dosao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indijski verski fanatik koji je pre 39 godina napustio posao i porodicu da bi se posvetio obožavanju božanstva Šive tako što će podići ruku u vazduh (što po njemu simboliše traženje odgovora od Univerzuma). Kad je podigao ruku više je nikada nije spustio (niti namerava da je ikad spusti) a to je bilo 1973. godine.

 

hand_03.jpg

 

hand_04.jpg

 

hand_05.jpg

 

hand_07.jpg

 

:ph34r:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazer i ja smo u Budvi, preproslog leta zapazili neko cudno kretanje dok smo gledali u nebo (cista slucajnost). Bilo je vedro, zvezdano nebo. Prelepo je bilo. A onda smo zapazili dve svetle tacke, sa dva suprotna kraja (sever - jug, jer je obala na zapadu), dolecu jedna do druge, kruze jedna oko druge, bukvalno prave krugove, s tim sto su tacke paralelno postavljene, i onda odjednom puf, ogromnom brzinom na dva suprotna kraja... Brat i ja prvo pomislili na satelite, ali zbog cega bi se sateliti okretali jedan oko drugog?

 

ufo mating dance, sta nije jasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim radi se o gradovima u unutrasnjosti. Ima tu par zanimljivosti, posto znam ljude koje su zivili u Kini dve i vise godina. Moderan grad u unutrasnjosti ako nema bilo kakvu industriju ili obradivu zemlju u okolini ostaće pust, makar Kinezu poklonio kuću tamo, jer svi imaju po 2-3 posla. A verujem da ce pored ovih gradova Kinezi ubrzo i sagraditi neki industrijski pogon ako nema obradive površine i naseliće mesto. A clanak je samo patka, koja treba da produbi nepoverenje prema ekonomskom trzistu Kine, jer svuda se spominje "balon koji je pred pucanjem". Znate kako se ranije govorilo da covek treba da ide na zapad da vidi sta je rad, iz iskustva, covek treba da ode u Kinu da vidi sta je rad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate kako se ranije govorilo da covek treba da ide na zapad da vidi sta je rad, iz iskustva, covek treba da ode u Kinu da vidi sta je rad...

verujem da se pod ovim boldovanim misli na "covek treba da ide na zapad da vidi kako se puno radi i shodno tome puno zaradjuje".

imam utisak da prosecan kinez puno radi, ali da za taj rad dobija dosta manje para nego njegov kolega sa zapada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi mislila sam na samo na rad koliko se radi u kvantitativnom smislu, iskreno nisam htela da isticem taj drugi aspekt novacani, jer je sustinski koliko dugo si vremenski na poslu, a u vezi sa temom u navedenim praznim gradovima ocigledno posla nema, zato su i prazni. to je bilo ono sto htedoh da istaknem. senzacionalisticki naslov u novinama, bez dubljeg objasnjenja zasto je to tako, vec samo osvrt na Kinu i ekonomsku krizu. A zapravo tamo se ludacki grade i autoputevi i zgrade koje nicu za nedelju dana, jer se radi neprekidno, bukvalno ;)

 

Ne znam koliko pratite sajtove koji se bave arhitekturom, infrastrukturom itd... evo overi ovaj link ako te interesuje Ordos ali i drugi gradovi. Forum je u celini dobar ;)

 

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1106367

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa, reci, epic fail ili epic win? :)

 

Nego, čovek na osnovu koga je nastao crtani lik Šrek.

 

Odrasli i deca širom sveta obožavaju dobroćudno zeleno čudovište Šreka, a većina njih ni ne sluti da je ovaj popularni lik napravljen prema čoveku, Francuzu Maurice Tillet-u. Profesionalni rvač zvani “Francuski anđeo” koji je živeo od 1903. do 1954., u svojim dvadesetim oboleo je od akromegalije, retke bolesti zbog koje kosti nekontrolisano rastu. Moris je u rodnoj Francskoj trpeo ismejavanje zbog svog specifičnog izgleda, pa je otišao u Sjedinjene Države da bi započeo novi život.

 

U Americi je postao profesionalni rvač kog su na mečevima najavljivali kao “nakaznog ogra u ringu” i koji je nakon pobede Stiva “Krašera” Kejsija, 1944. postao svetski prvak. Uprkos grubom izgledu i snazi, Moris je u suštini bio jako emotivan i naklonjen obrazovanju i umetnosti. Govorio je neverovatnih 14 jezika, odlično igrao šah, bavio se pisanjem pesama i glumom i živeo kao pustinjak. Dečji pisac William Steig koji je 1990. napravio slikovnicu sa Šrekom, na osnovu koje su napravljeni planetarno uspešni filmovi nikada nije potvrdio da je inspiraciju pronašao u francuskom rvaču.

 

shrek-13-maurice-tillet.jpg

 

shrek-10-maurice-tillet.jpg

 

real-world-shrek-1.gif

 

real-world-shrek-5.gif

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Položaj baticine ruke sigurno ima posebno značenje (hrabrost valjda), ako imamo u vidu raznolikost gestova (mudri) u hinduizmu, u plesu i molitvama podjednako. Ne samo položaj ruke, nego i prstiju. I loknastih noktiju :(

 

@Kendall

Ameri. Nikad ništa sami da smisle, ali su genijalni u prisvajanju tuđeg :da: Ali ok, i to je nešto, podarili su nam razne lepe stvari :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tumblr_m5vj21LItQ1qf32feo1_500.jpg

 

 

North Korean highway - DPRK

 

The highways in North Korea are huge and car less. Planes could land there. You can even see kids playing in the middle of the road. Security is a major problem because children and old people are not used to seeing cars, so they cross over the roads at any time, without watching out for oncoming traffic...

The only cars you can sometimes come across on highways are military ones, and most of them are stopped by the side of road, broken down. Or you can also see brand new Mercedes cars belonging to the north korean officials passing by at very high speeds.

 

Samo ne mogu da provalim da li je ovaj put od betona ili asfalta

Edited by Oak

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...