Jump to content

2011.07.01. *Beogradska arena, Beograd* Judas Priest & Whitesnake


METAL Man

Recommended Posts

plus jebeni skinsi. :da:

 

inače, najčešće na koncertima skačem (ako i uletim u šutku to je opet skaknje sa malo guranja... jednostavno nisam nasilna osoba. :redface: ) a pošto očigledno imam poremećen centar za ravnotežu UVEK najgore ugazim čo'eka iza mene ili glavom udaram u rame onog isred. :haha: i pošto to traje sat-2-3 ima vremena i da se upoznamo i sve. :haha: plus, sa ljudima iz šutki osećaš neku prisnost, kao da smo bradrs in arms. :haha:

uglavnom, kad god nekog ugazim, šutnem, udarim jednostavno se izvinim i ako je lik raspoložen (kako i treba da bude na koncertu) sve je kul, ako je nadrkan,... pa... onda je zalutao. očigledno se ni ne provodi na koncertu za koji je dao pare.

 

+1

Samo pozitivna atmosfera na koncertima i sve uvek ispadne super.

Bez ljutnje bez nepotrebnog nerviranja jer svi smo mi BLOOD BROTHERS :pivopije:

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa cela ova priča je potpuno nepotrebna.

kao što reče neko: znate da se starate sami o sebi. ako znate da ste na certu benda gde su ludačke šutke (ortodoks kelti :haha: ), ako niste raspoloženi za gužvu, radije bi ste da čavrljate s društvom ili se vatate sa devojoom, idite malo nazad i to je to.

 

inače, idem ovde u fan pit. i neće mi biti žao i zub da mi izbiju. jer davno rekoh da su tri stvari koje moram uradim pre smrti: završavanje u bolnici zbog prežderavanja čokoladom sa čilijem, koncert džudasa i izlet u svemir. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Хусар: царе, мени је ортак лепо признао: "ја сам фенсер, слушам народњаке и тако те ствари, али брате, ја тренирам рагби и пред сваку утакмицу слушам неки добар ХЦ типа Агностик Фронт, Медбол, Х2О, Про Пеин... то је енергична музика, и помаже ми да се психички спремим за текму". е сад, ако си ти у фазону да на метал концерт одеш, климнеш главом пар пута, попијеш 2, 3 пива, и одеш кући да дркаш на колекцију МП3јева, онда теби свака част. али буди сигуран да те то чини, у најмању руку, позером.

Nije svaki metal za šutke. Heavy nije nikao, za thrash i ekstremnije pravce je još i ok.

Po 50ti put da postujem objasnjenje Brucea za sve fensere koji dolaze na koncerte i imaju pogresnu predstavu o heavy metalu:

 

"An IRON MAIDEN show should not be some kind of bourgeoisie experience like going to see THE EAGLES with $50 hotdogs and dickie bows and all that kind of shit. It should be as dirty and smelly and sweaty as you can possibly be. And I if you don't like dirty, smelly and sweaty shit, stay away."

 

PS. Iskenjam se po ZDRAVIM fanovima koji nisu u stanju za svoj najbolji bend da istrpe malo guzve,gurke i tenzije.ja jebeno kad sam na koncertu nekog benda koji mnogo volim ne mogu da skinem kez sa face pa ne znam sta da se desi,na jednoj svirci sam zavrsio sa pocepanom arkadom ali mi nije bilo zao,lep oziljak,seca na lepu uspomenu,moglo je bez toga da prodje ali me je lik stvarno igrom slucaja zapenalio laktom...

Nije li Bruce više puta pičkarao likove koji prave šutke? Imao sam jedan bootleg gde je najebao majke jednom liku koji je pravi šutku.

Na jednom stranom forumu je jedan lik napisao da 80tih nije bilo šutki na Iron Maiden koncertima.

 

Što se tiče P.S.a, gužva, gurka i tenzija su savim normalna stvar na svim koncertima gde se stoji.

Na Iron Maiden kocertu u areni tako gde sam ja bio (6 ili 7 red) niko nije pravio šutku (bar ja nisam video) kao ni ovi ispred, mi smo skakali i mlatili glavama i svirali er gitare.

Šutku su pravili ovi iza koja i nij

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekidao je normalno koncert kad je ugledao brutalnost na koncertu i to podrzavam,savestan vokal nece dopustiti da se neki skins izivljava nad metalheadom zbog toga je par puta prekinuo svirku.Cak je i Blaze prekinuo svirku zbog skinsa koji je pravio sranja,Maideni bas brinu o svojim fanovima zato i imas s vremena na vreme takve "scene",jer su oni ipak mator bend pa i matori klosari koji su ih nekad slusali dolaze u alkoholisanom stanju da prave sranja po koncertu i prigovaraju "klincima" kako su oni nekad to slusali hahah :)

Edited by BruceBruce
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ако ти се мрда куковима онда иди на концерт Битлса. зна се шта је Метал концерт.

 

Метал концерт без шутке, к'о сарма без меса :da:

 

е сад, ако си ти у фазону да на метал концерт одеш, климнеш главом пар пута, попијеш 2, 3 пива, и одеш кући да дркаш на колекцију МП3јева, онда теби свака част. али буди сигуран да те то чини, у најмању руку, позером.

 

 

Al' razmisljas, svaka ti cast...k'o dete od 13 godina. Cisto da znas, Bitlsi su se raspali davno....

 

 

 

 

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema argumente ni prva ni druga strana biggrin.gif Nit' su ljudi u šutkama isto što i navijački huligani nit' je Bruce Dickinson Bog u očima svih metalaca pa da svi njegove reči smatramo svetima i tačnima mhihi.gif

 

EDIT: Btw jadno je ljude prozivati jer možda imaju manje novca i ne mogu da priušte original diskova koliko neko drugi može. Ajde idemo u Indoneziju da se smejemo svim metalcima i govorimo im kako su pozerčine jer nemaju original diskove no.gif Ili, ili, slogan 'ako nemaš para ne slušaj muziku, klošaru' icon_smile.gif

Edited by Stolet
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nisam popio svu pamet sveta

 

Pricas kao lud a nista ne kazes, puno seres, ako ti smeta guranje, idi nazad i ne seri vise...

izgleda si jako bojazljiv decak, lepo na tribine, pa te niko nece gurnuti, i ne kukumaci ovde vise, smaras mnogo. Igraj se bolje kuci s lutkicama, mada se i od toga mozes povrediti, ako se slucajno lutkom udaris u glavu...

Jebo te, koliko puta me neko zakacio i nagazio na koncertu, idem u prve redove i sve je to deo igre, kad hocu mirno da stojim, idem nazad ili sa strane, poenta svega...osim za jadnike koji ce opet kukati, jao, neko mi stao na nogu, mamaaaa, jao, sta ako me neko udari, mamaaaa...koliko baba ovde, neverovatno...

 

Iskljuchujem se.

 

Znaci, doslo vreme da se posvetis svojim lutkama, pazi ih i cuvaj .

  • Upvote 2
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ću ja da citiram nekoga ko možda nije svetska zvezda i koga možda ne slušaju stotine miliona ljudi, ali očigledno je stoput veći čovek od mnogih koji se uklapaju u prethodni deo rečenice: 'Nemamo stav o downloadu naših albuma. Mi samo pravimo muziku, bez obzira na to da li je album kupljen ili preuzet na Internetu, ako se nekome dopadne naša muzika, to je sve što je nama bitno, i ne možemo da tražimo više.' icon_rockdevil.gif Prevedeno s engleskog by yours truly icon_smile.gif Lepo je videti da ima bendova koji shvataju da stvarno postoje ljudi koji nemaju (mada su oni sami npr. iz Finske u kojoj većina ima) a koji žive za muziku. Na kraju krajeva, odatle potiču i ekstremniji žanrovi muzike - iz slojeva društva koji su nezadovoljni svetom, pa i njegovom ekonomskom stranom. Sranje u svetu je i izrodilo rock, punk, metal, i to treba poštovati. Još da neko u Srbiji ovako jadnoj omalovažava ljude zbog siromaštva - pathetic no.gif

  • Upvote 11
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sustina i jeste muzika, a ne to da li je disk original, da li je neko limitirano izdanje i sl.

Pozera i te kako ima medju likovima koji su puni originalnih izdanja, jer to su po defaultu

mamina i tatina deca puna love, a diskovi su im ne retko SAMO statusni simbol u drustvu vrsnjaka.

Po pravilu su u pitanju diskografije Mejdena, Prista, Metalike.....

Edited by fenster
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da verujem o cemu vi raspravljate na ovom forumu...Sutke su sasvim normalna stvar,mada ovaj koncert i nije bas za sutke(samo par pesama Priesta su adekvatne za tako nesto).Ja na ovaj koncert idem da bih uzivao u muzici 2 benda koja obozavam(Whitesnake mi je omiljeni bend),i dovoljno mi je da skacem,malo headbangujem i sviram air guitar...Kupio sam fan pit kartu,a tamo ce doci i neki thrash/death metalci koji ce sigurno praviti sutku,ali meni to ne smeta,jedino ako me neko namerno ne udari...Tako da,ono,samo opusteno i uzivajte u dobroj muzici...btw,treba da budete srecni zato sto 2 ovako velika svetska benda dolaze u nasu sugavu Srbiju.Long live r'n'r and heavy metal! \m/

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice i mnogo bajkera a vrlo nam je dobro poznato da su i oni za ove gore nasilnici tako da ce i na njih biti kivni :haha: ,ja ne vidim u cemu je problem lepo su ponudili TRIBINE,PARTER i FANPIT,ko ne voli guranje nece u fanpit i dovidjonsi,tako je svud,ako nema podela onda ako ne podnosis guranje begaj pozadi i to je kraj price,ne vidim razlog da se neko dupeta u prve redove ako ne podnosi guranje i ne prihvati rizik od mase koja ga okruzuje :D

Edited by BruceBruce
  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi stadioni derbiji kurci palci ... To su price tipa u vojsci udaraju kitom u celo dok spavas :haha:

Normalni ljudi se provedu normalno na svakom mestu , pickasta publika nek bude pickasta za sebe i nek ne kuka .

Pa nece njega neko da gura i sutira ako on stoji i ne ucestvuje u tome . Nisam vise klinac ne rade me tako emocije , pa se lepo sklonim malkice kad dodje do mene sutka bratski 'odgurnem' od sebe i nastavim da uzivam . Muzika je za igru za ispoljavanje emocija , necu u bioskop na rok koncert. Kakva su to idiotska razmisljanja - dao sam pare za fan pit ocu za uzvrat da me niko ne nagazi , gurne dok djuska ili sta ja znam ??? Kupite dvd , napravite kokice i uzivajte ako vam se tako uziva. Ja cu da sviram air guitar i da cimam glavinom , da se savijam i lozim ko zmaj i zabole me toljaga oce li nekome to da smeta .

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sustina i jeste muzika, a ne to da li je disk original, da li je neko limitirano izdanje i sl.

Pozera....

 

toliko sam pričitao.

braaaate? pozeri? prva godina srednje škole?

 

al ti si još dobar, onaj jaroslav pobedio na prošloj strani. :haha:

 

 

ako će mi išta na ovom koncertu smetati biće to koncentracija čru mjetalaca po kvadratnom metru.

 

 

samo guano apes. :rockdevil::evotigana:

  • Upvote 4
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje sutke nego kolce. Sutke su R.N.R.

 

To sto neki samoprozvani metalci vole da se gurkaju na tribjut svirkama velikih bendova, ne znaci da je cela metal populacja Srbije nasilna.

 

Evo npr. poslednje sutke kojoj sam prisustvovala:

Metalika/Mejden/Prist tribjut u Marsalu. Stariji likovi sa strane sa flasom pica, cure headbanguju sa strane, a njih desetak, nazovite neizivljenih/pravih fanova/ljudi koji ispoljavaju emocije (izabrati opis po potrebi) se lepo naguralo ispred kaveza i tera sutku na Seek and Destroy. Ostali koji nisu hteli da ulecu u sutku, a ipak su hteli da budu napred, formirali su polukrug, i dizali sa poda/gurali nazad/sprecavali masovno obaranje ljudi iza. A imajte na umu da je Marsal bio pun, i da je jedva bilo prostora da se dise. A opet su svi bili civilizovani.

 

I svako zadovoljan, na svom mestu. Ko se smatrao previse zrelim za sutke, na njih nije obracao paznju, cure su bile pametne pa se sklonile sa puta, a ovi ekstremi su se zabavili, a da niko nije bio povredjen. Osim nekih modrica od martinki, al' to ide u rok sluzbe.

 

Jedinu opomenu suu dobili kad su poceli da drmaju kavez, pa je postojala mogusnost da im se ozvucenje srusi na glavu.

 

I ko kaze da su sutke toliko opasne? Dokle god neko ima meru, sve je ok. I sto neko rece gore, svako ima svoj nacin da iskaze ono sto ta muzika u trenutku izaziva u njemu.

 

Stariji ortaci koji su zaista pravi fanovi, spremaju se za fan pit, oni koji nece u sutke, ali hoce da skacu idu u parter, a ortakinja i ja idemo na tribine, sto nam je sasvim dovoljno, dokle god ima prostora za skakanje i headbanging.

 

I da ona nema sutradan prijemni za likovnu, pa ne sme da rizikuje sa slucajnim povredama, 'ladno bi i mi otisle u fan pit da ispostujemo svoje omiljene bendove, ili makar parter, jer smo obe dovoljno razumne da se sklonimo ako se nesto otme kontroli. Par modrica ionako ne znace nista, dokle god ne lete glave. Uostalom, sumnjam da ce iko primetiti sta ga uopste boli dok je na certu. Svako sam odgovara za svoju bezbednost, i nije tacno da ti tu ne mozes nista ako se ispred tebe neki likovi guraju, a ti jadan ni kriv ni duzan dobijes po nosu. Brate, skloni se sa strane kad primetis da pocinje i tacka.

 

I kakve veze ima da li neko kupuje originale ili ne? Ako placa ulaznicu za koncert, zar na taj nacin ne podrzava bend? Ja npr, s' obzirom na to da jos uvek nemam zavrsenu skolu da bih mogla da se zaposlim, ne mogu sebi da priustim taj luksuz da svake nedelje kupujem po 10 diskova, jer nisam finansijski samostalna. Ali se zato u medjuvremenu nesto i ustedi, pa se polako kupuju jedan po jedan disk, dok u medjuvremenu, naravno slusam piratske. Sta je lose u skidanju albuma, ako ces ga ipak, iako kasnije i kupiti? Znaci, ne treba da slusas mjuzu samo zato sto trenutno ne mozes da platis disk? A sta je sa bendovima i albumima koji nikada nisu stigli do Srbije, i ciji album ne mozete naci? Zar zato treba svi da slusamo samo Metaliku, jer se njihove stvari mogu naci na svakom koraku?

 

Da zavrsim pricu na tome.

 

Ja znam da tamo idem, jer hocu lepo da se provedem, da iskoristim (mozda) poslednju priliku da vidim bendove koje volim, na cijoj sam muzici odrasla, pre nego sto se povuku i ostave nas ovim sranjima koja se sad snimaju i zovu muzikom.

 

Dakle, vidimo se u Areni. Long Live R'N'R'. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovim sranjima koja zovu muzikom? icon_smile.gif Kada se svi bendovi koji su započeli metal žanr povuku, prestanu da postoje, kad članovi napuste svet živih, i dalje će biti mnogo odlične muzike, čak previše da bi pojedinac sve mogao čuti. To je s jedne strane tužno (jer eto ne možeš da čuješ sve), ali s druge jako dobro jer znaš da postoje hiljade bendova tamo negde koji se kriju i za koje nisi čula/čuo pa postoji šansa da nekad naiđeš na njihovu muziku. Ako neko misli da svet muzike propada odlaskom Sabbatha, Maidena, Judasa, Whitesnakea, tome verovatno nije ni stalo da preslušava nešto novo već se zadovoljava onim što su milioni rekli da valja. Nemojte me pogrešno shvatiti, sve su to veliki bendovi, ali daleko od toga da su jedini.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Stolet

 

Nisam na to mislila, i ne mislim da su sve sranja.

Mislila sam na ona Biber-Gaga-Grand sranja koja cujem na ulici.

Ja volim da cujem nov metal/rok/whatever bend koji je kvalitetan, a upravo zato sam na fejsu i osnovala jednu grupu za promociju istih.

Ali kao sto kazes, tuzna je cinjenica da danas ljudi ili nemaju vremena, ili nemaju zelje da cuju nesto novo, vec se oslanjaju samo na provereno.

Stari bendovi postavili su standarde, a mladi treba da ih odrze.

Zato podrzavam to sto se mladi bendovi pozivaju kao predgrupe velikim imenima, jer je za njih to sansa da ih cuje par hiljada ljudi.

 

Izvinjavam se ako nekoga vredjam onim sto sam napisala, ali je post ionako predugacak, a necu da pisem roman.

 

:D

 

@Crossic

 

U pravu si. Ljudi se zale na nesto sto ce se mozda desiti za 5 meseci.

Edited by AuroraFallen
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ja sam u lozi bio samo jednom i to na Ramstajnu! Nezaboravno iskustvo... Udjes i izadjes ko gospodin, mogo bih da se naviknem... :bigblue:

Drugacije je, nije uopste lose u lozi, vidis sve super, super cujes, ne smrdi, uzivas u muzici, ne guras se, wc blizu, pice blizu, ima prednosti... Naravno ono sto je losije je atmosfera koja je realno u parteru, al' sta ces, nigde nije idealno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...