Jump to content

Alogia


Zen

Recommended Posts

Previse zasecereno zvuci ova nova pjesma, iako je solidan pokusaj da zvuci heavy, ali ni na tragu starih vremena od prije 10ak godina.

Dionica od posljednjih minut i kusur, sa onim galopiranjem, djeluje nakalemljeno na osnovu pjesme, razlika je previse uocljiva i kvari utisak.

 

Sudeci po ovim snimcima, reputacija im je sada jaca u okolnim zemljama, nego u Srbiji. Nisam imao pojma da u bendu vise nisu Ivan Vasic i bubnjar Damir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj outro i izbor lika sa ex-yu scene koji najuzasnije peva da gostuje u pesmi su totalno Gibonni momenti :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=7H9KHXhPlig

 

 

Meni jako kul sve. Alogia je jos vise "zanrovski" bend otkako postoji Expedition Delta i ovakve stvari se ocekuju od njih.

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ih pre 10ak dana, posle duuuže vremena.

 

Ovo je moje mišljenje. Bend je prilično nazadovao, i kad to kažem, ne mislim na nove pesme (samo).

 

Gledao sam ih jedno 10ak puta u periodu od 2004-2006 i uvek je bilo relativno dobro. Sat i po solidne svirke, eventualno dve-tri obrade, ostalo autorske stvari, ljudi su ih znali i bilo je ok.

 

A sada? Nastup je trajao nekih 65 minuta, od čega su pola bile obrade! I što je najgore, vidi se da MORAJU to da rade jer publika mlako reaguje na pesme sa prvog i drugog albuma i prinuđeni su da sviraju obrade.

 

Ako su 2005 bili u "zenitu", posle toga je sve pad. Pretvorili su se u tezga bend, koji svira Bon Jovi, What a feeling i kao promuvamo tu Sećanja i eventualno Zar sunce... i obavezni drum solo. Zašto? Kad ti u sat vremena svirke uguraš i Its my life i Living on a prayer i Run to the hills i What a feeling i još štošta, da li imaš pravo da se zoveš autorskim bendom?

 

Ispali su iz svih tokova, nije ih bilo na 202, nije bilo novih pesama i to je to. Sad još i novi članovi nove pesme, koje ne liče ni na obrade ni na stare ni na metal?

 

Realno, bolje da su okačili tu Samsonovu kosu o klin dok je bilo vreme, ovo sada, ove nove pesme je samo mamuzanje lipsalog konja.

  • Upvote 13
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi spot im je totalno amaterski (očito rađeno digitalnim aparatom), i da, primetitet kako pevača skoro nikad nema kad su oni s fanovima ili kad šetaju negde i upoznaju ljude (zato što misli da je toliko velika zvezda pa se krije od "ludih obožavatelja" :lol:). I taj tip će sigurno da napusti bend i započne solo karijeru poput svog kolege Vukašina, i onda ode Alogia u k***c :)

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Znaci trebali su veceras tj. u subotu uvece da sviraju u Ki na banju. Mi dosli sa kolima nas 5 kad ono nigde nikog ni od korova pa da kazes neki zalutali.Kisa pa nema ni svirke.To prepisujem nasim majmunima iz Ki koji se plase i malo vode kamoli kisurine pa tako da je i konncert otkazan. Otisli kod drugara da utopimo pivo i vino koje smo poneli i javlja drugarica da je u pivnici koncert i na kraju ni tamo nista. Sve u svemu ovo je bio najbolji nastup Alogije koji nisam gledao, zajebavali se i dobro popili, duzni su svirku, jebes ga.Ima klubova u Ki oglo se odrzati da je neko hteo. Ja ne znam da se koncert odzao, ako jeste u pivnici sumnjam da je bilo fanova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ih pre 10ak dana, posle duuuže vremena.

 

Ovo je moje mišljenje. Bend je prilično nazadovao, i kad to kažem, ne mislim na nove pesme (samo).

 

Gledao sam ih jedno 10ak puta u periodu od 2004-2006 i uvek je bilo relativno dobro. Sat i po solidne svirke, eventualno dve-tri obrade, ostalo autorske stvari, ljudi su ih znali i bilo je ok.

 

A sada? Nastup je trajao nekih 65 minuta, od čega su pola bile obrade! I što je najgore, vidi se da MORAJU to da rade jer publika mlako reaguje na pesme sa prvog i drugog albuma i prinuđeni su da sviraju obrade.

 

Ako su 2005 bili u "zenitu", posle toga je sve pad. Pretvorili su se u tezga bend, koji svira Bon Jovi, What a feeling i kao promuvamo tu Sećanja i eventualno Zar sunce... i obavezni drum solo. Zašto? Kad ti u sat vremena svirke uguraš i Its my life i Living on a prayer i Run to the hills i What a feeling i još štošta, da li imaš pravo da se zoveš autorskim bendom?

 

Ispali su iz svih tokova, nije ih bilo na 202, nije bilo novih pesama i to je to. Sad još i novi članovi nove pesme, koje ne liče ni na obrade ni na stare ni na metal?

 

Realno, bolje da su okačili tu Samsonovu kosu o klin dok je bilo vreme, ovo sada, ove nove pesme je samo mamuzanje lipsalog konja.

Objasnio si! :rockdevil::pivopije::smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sam ih prvi put videla kako sviraju na gitarijadi (ne sećam se koje godine), i to preko tv-a. Sećam se da smo tata i ja sedeli zakucani za stolice i hipnotisano smo pratili njihov nastup. Bili su fantastični, puni energije...

 

Par godina kasnije sam ih slušala na nekom festivalu u blizini Novog Sada, gde su se duže štimovali nego što su svirali. (Ali je svirka bila odlicna.)

 

.....Skoro sam ih potrazila na netu... :icon_ne: možda ja grešim ali deluju mi jako slabo... od onolike energije... ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...