Jump to content

Alogia


Zen

Recommended Posts

Guest HEFEST

Za jedno mozda 10 god cje novi klinci da pricaju:"Kako je Alogija gotiva, pravi old school".

 

Kada sva muzika bude Sako Polumenta fazon.

 

боље Палма него Фикус

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Veoma uskoro ce biti objavljen cetvrti studijski album Alogije - "Elegia Balcanica"! ! !

 

Za sada cemo otkriti nazive pesama!

 

01. Almagest /

02. Callis ad Astra /

03. Galija /

04. Vreme je /

05. Elegia Balcanica /

06. Ona zna (Lilith) /

07. Inferno /

08. U tišini /

09. Intentionally blind (bonus)

 

1374992_549860418419325_1159322422_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

šta, ovi su opet metalci? i bolje, dosta su opušteniji u ovome nego u onoj isforsiranoj Amadeus pozi, jedino nije melodija morala biti toliki turkanluk ako je već "Elegia Balcanica", sa sve onim "zum" :haha:

 

i nisam skapirao poentu onih snimaka na kraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klavijatura u pesmi mi je pomalo nejasna, ali zaista - znajuci shta sve od opreme imaju u studiju, sve shto nije "odlichno" - ne moze da prodje. Duca je u spavacoj sobi maestralno odradio "Trigger", a ovi u studiju zvuche tanko. Sa druge strane, ok pesma, vracanje korenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije melodija morala biti toliki turkanluk ako je već "Elegia Balcanica", sa sve onim "zum" :haha:

Znaš da Turska pripada Balkanu? :razz: A i ne možeš sada da izbaciš taj folkerski pop duh iz njih, Pink je duboko penetrirao.

 

Produkcija je krš, njihova muzika nikada nije bila za mene, a Nikola je u spotu smešan za ceo bend. Zanima me šta će da pričaju o vraćanju na stari zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta, ovi su opet metalci? i bolje, dosta su opušteniji u ovome nego u onoj isforsiranoj Amadeus pozi, jedino nije melodija morala biti toliki turkanluk ako je već "Elegia Balcanica", sa sve onim "zum" :haha:

 

i nisam skapirao poentu onih snimaka na kraju

 

Brate cela pesma je Myrath feat Kamelot feat Ayreon (zbog Zum sempla, koji kao da je isecen iz Dawn of Million Souls)... Cak i stringovi na klavijaturi su isti kao u Myrath pesmama ... Mislim ok, ne sudim nista bendu, al' mogli su malo da se potrude da ne zvuce bas toliko na pomenute bendove. Red je da izgrade neki svoj stil realno, tolike godine sviranja... Pesma mi se generalno svidja, zato sto volim taj blisko istocni zvuk i melodije, al' eto, ne vidim poentu pesme, osim komercijale i udovoljavanje metalcima sa trendovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobra je pesma ima sta da se slusa. one orijentalne ondulacije su super ideja i funkcionisu u glavnoj temi, a u ostatku pesme fifti fifti. refren davi aranzmanski sa preterano dabovanim vokalom i choir tepisima, previse brate. ali uglavnom je fino sve muzicki.

 

^edit: ne zvuci kao myrath uopste, sta pricas. ovo je standardna hevi pesma sa nalepljenim tim fazonima, a myrath u srzi ima orijentalni melos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je već potpuno drugačije. Ne volim ja da slušam nešto ovako, al' bar zvuči normalnije za razliku od onih smeća što su snimali u poslednje vreme. Ali stvarno to za produkciju, neverovatno da toliko godina rade i da ovako ispadne... Jebem mu sve, kao da Zoom 505 direktno nakačiš na zvučnike.

 

Pozdravljam povratak korenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...