Jump to content

Game Of Thrones (2011-2019)


Recommended Posts

neki dogadjaji u seriji (pretpostavljam i knjizi) su idiotski, ali ajde kao covek da kaze "mozda bi neko stvarno tako postupio, mada je malo verovatno", ali ovo sa bitkom je toliko glupo, u rangu kao kad bi u sred kings landinga sleteli dzedaji i pobili sve.

 

u pocetku je bilo simpaticno to "kad najmanje ocekujes desi se nesto neverovatno", ali ako autor ocekuje od publike da proguta taj nivo retardacije, onda jbg. sedi, jedan.

Edited by imaginos
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

napokon Sansa obucena u nesto da valja :D

Jedan od dva hajlajta epizode, nadam se da će konačno postati normalna osoba a ne hodajuća papirna maramica puna slina.

Drugi hajlajt je borba, naravno nisu propustili priliku da nas smore sa 40 minuta nepotrebnih scena da bi na kraju 5 minuta trajala borba, Gregor smash!

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki dogadjaji u seriji (pretpostavljam i knjizi) su idiotski, ali ajde kao covek da kaze "mozda bi neko stvarno tako postupio, mada je malo verovatno", ali ovo sa bitkom je toliko glupo, u rangu kao kad bi u sred kings landinga sleteli zmajevi i pobili sve.

 

fixd :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

znao sam sta sledi, svejedno sam navijao za Oberina da pobedi, i svejedno sam se potresao na kraju

 

mislim da nisu stigli u seriji da naprave bolju pozadinu oko Planine, u knjigama su likovi vidjali kroz Vesteros kakvu pustos on ostavlja sa sobom i koliko je uzasan i zao u svakom smislu, da sam samo gledao seriju bio bi prilicno ravnodusan oko njega(dok su Oberina odlicno odradili)

 

mene je ova borba u knjigama potresla mozda i vise od crvene svadbe, iz razloga sto se konacno cinilo da ce "dobro" dobiti svoju osvetu, bio je tako blizu i Martin je tako pisao da nisam imao utisak da ista moze poci po zlu, kad ono...

 

Edited by metal guru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta. Oberin jeste mega smekercina ali daleko od toga da on predstavlja neko bogznakakvo dobro, svakako ne u poredjenju sa Rob Starkom. Drugo, "dobro" i jeste pobedilo, samo sa malo zakasnjenja. Ako si citao knjigu, znas da je Oberin to sve i uradio namerno ne bi li "digao na noge" Dornjane, a pritom je otrovanim kopljem uspeo da postigne svoju osvetu.. da ga je odmah ubio, ovaj ne bi patio ni iole koliko ce ovako. Da je smor sto je Oberin morao da pogine, smor je, ali realno.. Martin.. jedini lik koji je kod njega imun na pravilo "kul likovi moraju da ginu" je Tirion a to je zato sto se on lozi da je on i sam Tirion, sto je i rekao u nekom intervjuu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo, stavi upozorenje da necitaoci uopste ne otvaraju spoiler kada pises takve stvari

 

 

 

drugo, zato sam i stavio navodnike kod reci dobro, jer u poredjenju sa planinomOberin je Isus Hrist

trece, Oberin je mozda svasta planirao, ali svakako nije planirao da pogine na tako glup nacin

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim da si ti stavio u prvi post, a i valjda se ovde podrazumeva da ce spoileri biti.. imagine that... spoileri. :P Ali posto sad vec imaju troduplo upozorenje, nadam se da nece citati x)

 

Ne mislim da je planirao da pogine, to je cisto rezultat toga sto je Planinko nestvarna svinjetina i sto se ovaj na trenutak opustio/postao previse samouveren, ali jeste planirao da ga natera da prizna svoje zlocine + je znao da ako pogine (sto je krajnje realna opcija bila i pre fajta) to ce dodatno motivisati rat, uz potporu onoga sto je Planinko izjavio, jelte. Dakle, za njega, to je win win, naravno da nije ZELEO da umre, pogotovo ne tako glupo, ali svakako sam makar ja skapirao da mu je deo kalkulacije bio da u svakom slucaju raskrinka Lanistere i podstakne dalje sranje, te da mu je ta osveta znacila vise nego zivot.

 

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim da si ti stavio u prvi post, a i valjda se ovde podrazumeva da ce spoileri biti.. imagine that... spoileri. :P Ali posto sad vec imaju troduplo upozorenje, nadam se da nece citati x)

 

Ne mislim da je planirao da pogine, to je cisto rezultat toga sto je Planinko nestvarna svinjetina i sto se ovaj na trenutak opustio/postao previse samouveren, ali jeste planirao da ga natera da prizna svoje zlocine + je znao da ako pogine (sto je krajnje realna opcija bila i pre fajta) to ce dodatno motivisati rat, uz potporu onoga sto je Planinko izjavio, jelte. Dakle, za njega, to je win win, naravno da nije ZELEO da umre, pogotovo ne tako glupo, ali svakako sam makar ja skapirao da mu je deo kalkulacije bio da u svakom slucaju raskrinka Lanistere i podstakne dalje sranje, te da mu je ta osveta znacila vise nego zivot.

 

Sjajno si objasnio i nadasve sve je tacno

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw

napokon Sansa obucena u nesto da valja :D

 

da sad sam konacno shvatio zasto je kroz celu seriju oblace ko popisanu, da bi ova transformacija upalila

 

neki dogadjaji u seriji (pretpostavljam i knjizi) su idiotski, ali ajde kao covek da kaze "mozda bi neko stvarno tako postupio, mada je malo verovatno", ali ovo sa bitkom je toliko glupo, u rangu kao kad bi u sred kings landinga sleteli dzedaji i pobili sve.

 

u pocetku je bilo simpaticno to "kad najmanje ocekujes desi se nesto neverovatno", ali ako autor ocekuje od publike da proguta taj nivo retardacije, onda jbg. sedi, jedan.

 

ja ne kapiram sta je problem sa bitkom. u kom momentu je problem? sama cinjenica da postoji opcija sudskog dvoboja, to da se tirion odlucio na njega ili to sa oberinovom osvetom ili sta se zbilo na kraju?

 

meni licno je dramski slabo to sa oberinovom osvetom, nekako je nidje veze a u isto vreme too convenient, on je valjda dosao u kings landing bas da osveti sestru i onda mu je taman uleteo taj turnir, ma k'o u prici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...