Jump to content

Game Of Thrones (2011-2019)


Recommended Posts

Guest HEFEST

Oni su prosli kroz zvezdanu kapiju slucajno pa skontali da nisu na PS-1533 na kojoj su hteli da budu. Onda su se vratili nazad verovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovo najslabija sezona do sada. Realno, mogli su sve ovo da spakuju u tri epizode.

Fajt između Pseta i Briene i je retardiran. Pseto je pametan lik, ne vidim što bi se on fajtao do smrti, pa posle rekao Arji da ipak prati Brienu. No, i ja ne verujem da je to kraj Pseta.

Ubiše mi najomiljenijeg lika Tivina, a Tiriona su srozali te više uopšte ne deluje onako prepredeno kao ranije. Ne verujem da bi Tirion iz ranijih epizoda dozvolio da emocije preovladaju nad njim ovako.

Još gore mi je to što on beži uzanim hodnikom iz zatvora.. i OP... eto ga u kraljevskoj palati ispred ćaletove sobe. Nigde stražara, nigde ikoga. Ubija sve, i onda, eto ga u hodniku ponovo gde ga Varis čeka.

 

Stanis mi je takva smorenština oduvek bio, da bih najradije premotao delove gde se on pojavljuje. Znači banka mu dade pare na lepe oči, a Tivin se domišlja kako da se sa njima nosi? :haha:

Kamo su oni divovi kad je konjica došla do divljaka? Pa dvadesetak divova bi onu konjicu razbucala ko ništa. Kontam da se divovi ne umaraju lako, mogli bi do jutra da deljaju.

Sersei i dalje najriba u seriji

Ti si ovo na ovaj nacin razumeo jer kontekst dogadjanja iz knjige i u seriji nije bas ovako povrsan , cak sta vise jako je opsiran , tada bi razumeo sta je i kako i zasto i ko kome cemu u ovoj jebenoj 4 sezoni . MILFSANDRA > SERSI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Bate knjigu nije procitalo 94.6 % gledalaca. Onome ko gleda bilo koju jebenu seriju treba da bude jasno sta se desava, a takodje da to ne bude toliko tupavo da bi osnovac napravio manje naivno. Knjiga je kul i sve to, ali serija fejluje opasno u objasnjenju hiljadu stvari. Profit na ustrb kvaliteta. Da nije samo novac u pitanju onda bi grunuli jedno 20 epizoda po sezoni da objasne sve ove gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, blejica malo, ima kade za zid, ako smrtna Deneris i njeni smrtni ali malcice dugovecniji zmajevi mogu da blejace 4 sezone, sta je to za armiju besmrtnih zombija i ledenih vilenjaka? Makar ne ode 10ak minuta svake sezone na citanje titula nekom elfu ili zombiju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si ovo na ovaj nacin razumeo jer kontekst dogadjanja iz knjige i u seriji nije bas ovako povrsan , cak sta vise jako je opsiran , tada bi razumeo sta je i kako i zasto i ko kome cemu u ovoj jebenoj 4 sezoni . MILFSANDRA > SERSI

 

Čitao sam samo prvu knjigu, još pre 100 godina.

No, ja ovde ne postavljam pitanje u vezi knjige, nego u vezi serije koja bi trebala samostalno da funkcioniše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno gledajuci samo mapu Vesterosa zasto Lanisteri nisu odlucili da slome Stanisa do kraja posle bitke u Crnom Zalivu imajuci u vidu da je Dragonstone veoma blizu Kraljeve Luke.

Cime da transportuju vojsku ? Stanis je komandovao vecinom brodova zvanicne vojske Vesterosa , i vecina tih brodova je izgorela u zalivu .. Tek kasnije je Sersi odlucila da posalje ...Procitaj u knjizi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdandžijo

 

Sve je to Ok. Ali sta je sa nama (vecinom) koja nije citala knjige?

Zar ne mislis da serija treba da funkcionše samostalno?

 

I evo pitanja, pa mi odgovori služeći se knjigom, ili ne.

Kazez da Tivin nije imao brodove, a Stanis je u dva navrata imao gomilu brodova I vojsku? I sve procardao.

Zasto onda Tivin ne moze pod jos povoljninim uslovima od banke da kupi brodove?

Zar banke u Martinovom delu, daju pare samo gubitnicima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdandžijo

 

Sve je to Ok. Ali sta je sa nama (vecinom) koja nije citala knjige?

Zar ne mislis da serija treba da funkcionše samostalno?

 

I evo pitanja, pa mi odgovori služeći se knjigom, ili ne.

Kazez da Tivin nije imao brodove, a Stanis je u dva navrata imao gomilu brodova I vojsku? I sve procardao.

Zasto onda Tivin ne moze pod jos povoljninim uslovima od banke da kupi brodove?

Zar banke u Martinovom delu, daju pare samo gubitnicima?

Banka je pozajmila enormnu sumu para gvozdnom prestolu u doba Robertove vladavine i kasnije dok se vodio rat 5 kraljeva , kada je sluzbenik banke dosao da naplati bar jedan deo duga , Sersi pametna kakva jeste ga je prvo zavlacila i na kraju odjebala . Zato je gvozdena banka poslala drugog sluzbenika da trazi Stanisa po severu i da mu nudi finansiranje sama da bi kasnije jelte kad on bude dosao na vlast naplatila dug . Tako je u knjizi , uopste Stanis nije isao u Bravos da ih moli za lovu . Edited by bo88gdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato sto mislim da je nestanak zmaja bitan deo denerisinog character arc-a, skupa sa problemima sa zmajevima i svime ostalom, tu ima neka tenzija, neka aksioznost oko toga sta ce biti sa njom koja treba da se razresi na neki pustolovan-dramatican-epican nacin koji ukljucuje nju licno a ne da se razresi tako sto ce da uleti majti bren mazne zmaja i cica mica gotova prica - u tom slucaju stvorila bi se nekakva konfrontacija njih dvoje a to mi je mismatch.

 

mogu i jos razloga da smislim zasto mi se ne svidja ideja, ali nije mi nemoguce, samo vrlo malo verovatno. ne bi bilo toliko lose za seriju doduse mozda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajdmo sada teorije od Branu(Brenu) i njegovoj misiji.

 

Sta mislite oce li moci da warguje zmaja? Vatra protiv leda

Bren ce da warguje jedino zmaja koji po legendi zivi ispod Winterfela i njegovim dahom greje toplu vodu koju winterfel koristi za zagrevanje , bar ja tako mislim .

 

Ocigledno je da je Bran dosao da zameni Bloodravena i verovatno ce postati jedan od Starih Bogova, kapiram da ce moci da uradi sta god pozeli. Pa i da

ozivi Jona, ako je stvarno umro

 

to ce da uradi Melisandra , takodje moje misljenje Edited by bo88gdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...