Jump to content

Dark Tranquillity


Earendil

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Скинух недавно "Character" и "Fiction" (мада обрнутим редоследом) и допало ми се.

Слушао сам интензивније на слушалицама јер сам био на путу и то углавном "Character" и морам признати да добро звучи.

Добри текстови, сасвим солидна продукција али оно што је Dark Tranquillity - то је дефинитивно глас.

Лик стварно има веома, веома моћну глашчину и не плаши се да истински виче и то се збиља осећа, његов глас једноставно тресе, његов глас разара, то вибрира на све стране.

За свако поштовање, одслушах и данас "Character" са ништа мањим задовољством.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сад сам одслушао "Fiction" и искрено ми се допао и стварно ми је легао.

Имам баш онај филмски осећај кад ово слушам, то сам приметио и први пут: као да је филмска музика, као да је soundtrack, такав је осећај, баш је просторно, баш пространо, широко.

Оно што ми се највише допада је bass, тако велики, тако широк и моћан, бас који је као поплава - огроман и све прекрива.

То волим.

Два највећа квалитета овог албума су bass и глас + атмосфера;

Поред тога што је веома гласан, овај човек и зна да пева а то је, будимо искрени, веома ретко у death металу, па и у тешком металу уопште.

Ово је храбро остварење и веома квалитетно парче музике.

И још нешто: Слушајте ово што гласније, сломиће вам кости и смрвити у потпуности.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Ovo ti je cela diskografija...

 

Dark Tranquillity - full discography

 

Ovo ti je zadnji album...

 

Dark Tranquillity - Fiction

svaka chast za ovaj sajt, dusha mi je vapila za direktnim downloadima, torenti su mi preko qrca odavno. :pivopije:

 

EDIT: Jebi se, zbog tebe se prebacujem na flat.

 

EDIT2: Ove lopine sa RapidSharea oce pare isto :(

Edited by Ukyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam Focus Shift i dodje mi nekako kao slaba kopija Lost to Apathy... ne znam, meni su njihovi novi albumi nekako jednolichni. Gallery, The Mind's Eye, mozhda delimichno Projector su dobri albumi, ovo novo mi je dosta loshije ... :/ ...

shto ne uklone klavijature....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam Focus Shift i dodje mi nekako kao slaba kopija Lost to Apathy... ne znam, meni su njihovi novi albumi nekako jednolichni. Gallery, The Mind's Eye, mozhda delimichno Projector su dobri albumi, ovo novo mi je dosta loshije ... :/ ...

shto ne uklone klavijature....

Focus Shift nije ni primatji najboljoj pjesmi sa Fiction-a...Ne znam zashto su je uopshte izdvojili.

 

Preslushaj citav album, ima mnogo boljih stvari od Focus Shift-a, meni lichno puno bolje su The Lesser Faith, Terminus, Misery's Crown...i ostale su dobre ali meni su te nekako najvishe zapale za uvo :)

 

A shto se tiche novijih albuma, jedna pjesma vrijedi jedno 300 albuma nekih bendova a ta pjesma se zove "Monochromatic Stains" sa Damage Done-a.

 

Poz. :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

heh... znam tu pesmu :>.

Nego, znash li mozhda od chega je skratjenica TNB u nazivu Deprivation TNB sa Lost to Apathy EP-ea? Obozhavam tu pesmu... dosta je tisha ali idalje jako mrachna i umesto growla tu je neki black whisper... Neshto kao death rock...

Nije "Deprivation" nego "Derivation" :P

 

A TNB stoji za trinitrobenzen.

 

Sama pjesma predochava opasnost od nuklearnog rata :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...