Jump to content

Chimaira


fiction

Recommended Posts

Izdaju album do kraja godine...Ocekujem da se skroz udalje od nu metala mada su i na zadnjem bili prilicno daleko icon_smile.gif I izdaju neki modern thrash groove metal.Vrlo vjerovatno top 10 ove godine

Mislim da sam procitao da na albumu rade vec nekih pola godine...

Inace na njihovom sajtu postoji par kratkih filmcica (steta ne za download), na kojima mogu da se cuju neka nasnimavanja za novi album i td. Jedino vrednije paznje je snimak dok ovaj novi lik svira bubnjeve....

 

Inace ne preporucujem ljudima sa slabim netom ni da probaju da pogledaju jer se snimak predugo "download-uje" (obratiti paznju na "navodnike" icon_mrgreen.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Shitsbull

eh......ti likovi bi bili super bend da nisu sranje......i mogli bi malo da nauce od nekih kultnijih bendova kako se svira tj. MANOWAR,Malmsteen,Whitesnake,Dimmu Borgir,Six Feet Under,.....i naravno od Burzum i Cradle Of Filth!.....sem toga...bilo bi steta ...dobar naziv za bend ali steta sto su sranje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh......ti likovi bi bili super bend da nisu sranje......i mogli bi malo da nauce od nekih kultnijih bendova kako se svira tj. MANOWAR,Malmsteen,Whitesnake,Dimmu Borgir,Six Feet Under,.....i naravno od Burzum i Cradle Of Filth!.....sem toga...bilo bi steta ...dobar naziv za bend ali steta sto su sranje!

Svidja ti se Chimaira naziv jer se tako zove onaj masu los album Mayhema,a u sustini ti ne znas ni sta znaci Chimaira...Chimaira nema nikakve veze sa nabrojanim bendovima od kojih su jedino Whitesnake i malmsteen kult

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
malo mi je bezveze sto kenjaju kako nikad nisu bili u nu fazonu, jer ako ono Markovo cmizdrenje i pevusenje na tPD EP-u i onim demo stvarima nije podrzavanje tadasnjeg nu trenda, onda ne znam sta jeste!

Pa jeste...ima i toga (mada nema bas nesto plakanja, al ajde)...ali je ipak dosta drugacije od uobicajenog Nu zvuka...rifovi su mnogo jaci, i malo i vuku na neki da kazemo Thrash, ali na neki noviji, drugaciji (kako god) nacin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nadam da nece.... Mislim da ce da bude dosta tvrdji od KSE-a

I u KSE-u ima dosta clean refrena, dok je Chimaira imala do sad mozda 3-4 pesme sa clean vokalom u do sada da kazem 3 albuma...

 

 

....ma osecam da ce biti do jaja album icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treci Chimaira-in album ce se zvati "Chimaira" (veoma originalno), koji je trenutno najvaljen za 2. Avgust za RoadRunner... Snimili su 13 pesama, a najverovatnije ce da se pojavi 10 na albumu "al su se pretrgli"... i tako.... videcemo sta ce od toga da ispadne... vidi se kako aritmetickom progresijom za svaki sledeci album stavljaju po dve pesme manje... icon_surprised.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

chitao sam zanimljivu studiju o tome zashto bendovi nazivaju albume posle prvog po sebi. Dodushe, u franciji, ali je ideja veoma zanimljiva. Mrzi me da pishem o tome, ali ako je suditi po toj prichi - album ce se do jaja razlikovati od prethodnih i bice govnaja/razlikovace se od prethodnih i bice dobar...

 

nadam se da ce biti ova druga opcija icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

i the cure je svoj poslednji album sto su radili sa chicha robinsonom nazvao jednostavno the cure..

 

kad smo vec kod njih do jaja mi je obrada klasika fascination street od strane himerrrre.bas su ga...ono...skroz... icon_mrtav.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Na oficijalnom chimaira-nom sajyu je postavljen download prve pesme sa buduceg albuma... Pesma se zove Nothing Remains i ostavljam vam da sami prosudite kako vam se cini....ja smtram da je za mene jos prereno da je ocenjujem....

Inace postavili su i celu set listu za novi album ali me trenutno mrzi da je postavljam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo liste sa novog albuma:

 

01. Nothing Remains

02. Save Ourselves

03. Inside The Horror

04. Salvation

05. Comatose

06. Left For Dead

07. Everything You Love

08. Bloodlust

09. Pray For All

10. Lazarus

 

Inace sto se Nothing Remains pesme tice mogu da kazem da meni malo neobicno zvuci, sa nesto vise prelaza nego inace (koliko sam zapazio), ali mogu da kazem da je do jaja... zvuk malo (ili malo vise) vuce na prosli album i jednostavno se slusanjem ne stice utisak da traje skoro 6 minuta... nekako brzo prodje....

 

JEDVA CEKAM ALBUM!!!!!!!!!!!

 

P.S. Naravno, i njega ima da nabavim na original. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...