Jump to content

Chimaira


fiction

Recommended Posts

Eh,verujem da se mnogi nece sloziti samnom,ali ovo je tek "the first impression" nakon preslusavanja NOTHING REMAINS...

Zasto mi se cini da su malo isforsirali pesmu...stavili milion nepovezanih delova...kao da bi samo pokazali svetu sta sve znaju icon_sad.gif

Sta znam,mozda mi nece tako delovati posle 5. slusanja...

Delovi,po na osob slusani,su stvarno extra dobri...pogotovu onaj "orjentalni" deo icon_smile.gif ....definitivno je sve na nivou...ali,nisam bas odusevljena kako su celinu osmislili.'bes ga,cekam album...jedna pesma ne govori apsolutno nista!

 

Inace,imam neki live iz dvehiljadite...obradili su fuckin' "RAINING BLOOD" i super zvuce...ali,mnogo su pisicni sa onim kratkim kosicama...

Rob je cak u nekom prslucetu...ma,pisurija!Jedino onaj njihov bivsi djitras izgleda pristojno...valjda Jason...lici na Head-a!

Steta,Marku su dobro stajali dredovi,ali oni kraci...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...obavezno...Stvarno umes ponekad da se ponasas jadno...

Ta dokolica te ubija u mozak...bolje sedi,pa prelistaj knigu kako bi dao neki ispit,umesto sto me s vremena na vreme podjebavas...

 

Strasno no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta vas dvoje

 

inache.. nothing remains me je odushevio! ne odobravam bash muslimanije, ali rif sa starta je keva!!! Jedva chekam aljbum biggrin.gif

Edited by dRunken_munKy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...obavezno...Stvarno umes ponekad da se ponasas jadno...

Ta dokolica te ubija u mozak...bolje sedi,pa prelistaj knigu kako bi dao neki ispit,umesto sto me s vremena na vreme podjebavas...

 

Strasno no.gif

icon_mrtav.gif zene.... you can't live with them, yet... they're everywhere...

 

zezam se bre marina sta se drkas odma......

 

moj fax je moja (ne)odgovornost violent.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto mi se cini da su malo isforsirali pesmu...stavili milion nepovezanih delova...kao da bi samo pokazali svetu sta sve znaju icon_sad.gif

Sta znam,mozda mi nece tako delovati posle 5. slusanja...

I meni je u prvih nekoliko slusanja zvucalo ne povezano, ali se posle nekog 7-og do 10-og slusanja sve lepo stopi i onda zvuci do jaja.... pogotovo drugi deo pesme icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

elem meni se Nothing Remains ne svidja, ali mi se nekoliko rifova iz pesme mnogo svidja. npr rif koji ide na kraju. ne svidja mi se kako je sve uklopljeno, i zvuk mi ne lici na IOR, vise mi vuce na neki metalcore, ili tako nesto. ja ne bih voleo da Chimaira zvuci ovako, i posle 10+ slusanja pesme i dalje je slusam samo da bi cuo rif sa pocetka (onaj kad stanu pa krenu opet), solazu, i rif za kraj, kao celina mi se i dalje ne svidja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nothing Remains je jedna mnogo dobra riljachina... pesma je znatno komplexnija od ranijih radova, sto je meni ok mada ne treba preterivati. oni riffovi su verovatno najbrutalniji koje su ikad uradili, tako da i dalje idu na snagu

jedino nisam u potpunosti zadovoljan kako je ispao bubanj- osim onog dela na kraju pesme (sa onim promenama tj. preskakanjem) mislim da je mogao da bude malo bolje osmisljen..

 

anyhow- nothing remains :cmpt: :3/\0: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nisam cu album ali jesam nothing remains...

mislim da su svesno napravili silne skokove ali nisam siguran koliko su bas uspeli...pesma je komplexna, u celosti razgranata koliko je god mogla to da bude, sve je to ok...i riffovi su nacelno dobri, sa stavom...ali imaju neke stvarno cudne momente---strofa mi je totalno zapostavljena, a prelaz iz melodije u riff u bridgeu mi je nekako isilovan...i slazem se sa kolegom subotom, bubnjevi su skroooooz uprosceni, pogotovo ako se ima u vidu bubnjanje na npr. clensation itd...

 

sigurno cu zavoleti pesmu za par slushanja, ali mi je prvi utisak totalno izmesan sa svim i svacim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,album je zanimljiv...ima dosta pretty delova...S obzirom da sam ga preslusala 2 puta,prerano je oceniti ga....Ima dosta onih "muslimanskih"delova,ali to mi se bas i svidja.Pesme su uglavnom na foru prve...mislim po brzini,a ovako su dosta razliciti stilovi korisceni...sto je ok,mada negde i preteruju.Zasad, najveca zamerka je to sto su bas razvukli neke pesme...

Sve u svemu,not bad.

Moj favorit je pesma Salvation,mada i Lazarus je dosta dobra...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam cu album ali jesam nothing remains...

mislim da su svesno napravili silne skokove ali nisam siguran koliko su bas uspeli...pesma je komplexna, u celosti razgranata koliko je god mogla to da bude, sve je to ok...i riffovi su nacelno dobri, sa stavom...ali imaju neke stvarno cudne momente---strofa mi je totalno zapostavljena, a prelaz iz melodije u riff u bridgeu mi je nekako isilovan...i slazem se sa kolegom subotom, bubnjevi su skroooooz uprosceni, pogotovo ako se ima u vidu bubnjanje na npr. clensation itd...

 

sigurno cu zavoleti pesmu za par slushanja, ali mi je prvi utisak totalno izmesan sa svim i svacim...

pa da al plavokosi Andols vise ne svira bubanj....

 

nego offffftopic mora malo:

da vam prezentujem moj najsveziji i najuspesniji izum do sada:

 

 

(=|) - ja ga zovem "Kanadjanin" icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da al plavokosi Andols vise ne svira bubanj....

 

nego offffftopic mora malo:

da vam prezentujem moj najsveziji i najuspesniji izum do sada:

 

 

(=|) - ja ga zovem "Kanadjanin" icon_da.gif

ne znadoh to...

icon_confused.gif

 

perke jebote???

 

e da za sta sluzi patent?Kanadjanin? ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa "Kanadjanin" je kao sto si mozda dosad skapirao smajli. tako da umesto da pises :kanadjanin: mozes da stavis (=|)... inace zasnovan je na liku Terensa i Filipa

 

btw. preslusao sam album JEDANput i vec za vreme prvih par pesama mi je bilo jasno da je to jedan od onih albuma koje moras da preslusas 5-6 puta da bi imao oformljeno misljenje o njemu.

cudna stvar- osecaj dok sam ga slusao je bio nekako kao da slusam ...And Justice For All.. icon_confused.gif

 

i dalje mislim da je bubanj mogao da bude bolji. Mislim, tehnicki ovaj bubnjar verovatno nije losiji od Andyja ali lik se negde previse osilio a negde jednostavno nema tu energiju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
e pa "Kanadjanin" je kao sto si mozda dosad skapirao smajli. tako da umesto da pises :kanadjanin: mozes da stavis (=|)... inace zasnovan je na liku Terensa i Filipa

 

btw. preslusao sam album JEDANput i vec za vreme prvih par pesama mi je bilo jasno da je to jedan od onih albuma koje moras da preslusas 5-6 puta da bi imao oformljeno misljenje o njemu.

cudna stvar- osecaj dok sam ga slusao je bio nekako kao da slusam ...And Justice For All.. icon_confused.gif

 

i dalje mislim da je bubanj mogao da bude bolji. Mislim, tehnicki ovaj bubnjar verovatno nije losiji od Andyja ali lik se negde previse osilio a negde jednostavno nema tu energiju....

ovo za and justice je prilicno interesantno zapazanje icon_da.gificon_da.gif

takodje je istina da album mora da se preslusa vise puta da bi usao u usi...

 

jedina moja veca zamerka je sto smatram da su neke pesme nepotrebno razvucene...

favoriti: nothing remains, SAVE OURSELVES, comatose, BLOODLUST, pray for all, LAZARUS....

jedina pesma koja mi je osetno slabija je ¨left for dead¨... a sto je tek uvod u pesmu los.... definitivno najgori deo od svih pesam koje su do sada napravili...

 

jedva cekam da cujem na sta lice i one tri pesme koje nisu stavili na album...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...