Jump to content

Lost Horizon


azal

Recommended Posts

treba ti zabraniti da slusas muziku, i naravno da komentarises i stvaras.

 

sa postovanjem prema dargoronu, koji su super momci i dobro rade, jedino sto je samorazumljivo je da imas neki najuzasniji muzicki ukus ikad vidjeno na ovoj planeti. Kriterijum tvoj je razuman samo tebi i mislis da imas poslednju rec jer slusas power metal skoro 5 godina i dosta si albuma poskidao za to vreme.

 

Angra je u svakom aspektu toliko daleko od Dargorona po kvalitetu da je uopste glupo da se prica o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, kakve ortodoksne gluposti, kakav Dargoron bre... a Angra dečji bend? Poslušaj npr Holy land pa odvali opet tako nešto.

 

"Vrtić metal" je termin koji Boško koristi za sve power metal bendove tog tipa, pa sam zato to napisao.

 

Drugo, nema potrebe da bilo šta detaljno pišem. Uglavnom, ja znam da prepoznam šta je dobar album i dobra pesma. Ako je bilo dovoljno da jednom čujem Dargoron, pa da otkinem na njihov zvuk, a da od Lost Horizon-a posle nekoliko preslušavanja nijedan rif ili melodiju ne uspem da zapamtim, meni je to dovoljno da znam ko radi kvalitetnije. Suština umetničkog stvaralaštva je da se na jednostavan način postigne snažan umetnički efekat, a ne obrnuto - da složeno delo ostavi bled utisak. Džaba nekopme sve njegovo sviračko/kompozitorsko umeće, ako on ne ume da napravi pesmu koju ja danima neću vaditi iz plejliste. Uz to, članovima Dargorona ni pomenuto umeće ne fali - a posebno Šopki, koji ima duplo bolji glas od onog kastrata iz Angre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, kakve ortodoksne gluposti, kakav Dargoron bre... a Angra dečji bend? Poslušaj npr Holy land pa odvali opet tako nešto.

Није дечји, него вртић метал. То је моја изјава, никад нисам успео да сварим Ангру.

 

Ako je bilo dovoljno da jednom čujem Dargoron, pa da otkinem na njihov zvuk, a da od Lost Horizon-a posle nekoliko preslušavanja nijedan rif ili melodiju ne uspem da zapamtim, meni je to dovoljno da znam ko radi kvalitetnije.

То је довољно само да свако са 3 грама мозга и 5-дневним стажом у музици закључи како немаш везе са животом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad me teraš da ocenjujem svaki aspekt muzike Lost Horizon-a pojedinačno, i da to poredim sa Dargoronom... Ali nemam vremena za to. A za Angru to i ne moram da radim, mislim da je samorazumljivo.

 

Ne seri, znamo da imas vremena. Zavezi kosu i pocni.

 

edit:

 

Drugo, nema potrebe da bilo šta detaljno pišem. Uglavnom, ja znam da prepoznam šta je dobar album i dobra pesma. Ako je bilo dovoljno da jednom čujem Dargoron, pa da otkinem na njihov zvuk, a da od Lost Horizon-a posle nekoliko preslušavanja nijedan rif ili melodiju ne uspem da zapamtim, meni je to dovoljno da znam ko radi kvalitetnije. Suština umetničkog stvaralaštva je da se na jednostavan način postigne snažan umetnički efekat, a ne obrnuto - da složeno delo ostavi bled utisak. Džaba nekopme sve njegovo sviračko/kompozitorsko umeće, ako on ne ume da napravi pesmu koju ja danima neću vaditi iz plejliste. Uz to, članovima Dargorona ni pomenuto umeće ne fali - a posebno Šopki, koji ima duplo bolji glas od onog kastrata iz Angre.

 

Tek sad vidim....bolje da nisam.

 

Plakanje.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, a što se potežu ovakve reči, posebno ako se raspravlja o uskusima .... za mene je ANGRA jedan od najboljih power bendova i uvek će to ostati, a posebno mi je drag opus kada je Matos bio u njihovim redovima + "Rebirth" koji mi je u top 20 albuma ikada (verovatno). Za mene je Angra stvarno muzika sa stilom, muzika koja nosi optimizam, pozitivnu energiju i atmosferu meridijana sa kojih dolaze.

 

Ne znam koliko je realno porediti ih sa bendom koji je ima iza sebe jedan (ili dva ili koliko već) albuma i koji je čulo (verovatno) hiljadama puta manje ljudi. Ovim što sam napisao ne govorim ništa o Dargoron-u, jer ih nisam nikad ni slušao pa nije lepo da lupetam o tome kad ne znam.

 

Ovde pričamo o LH, a oni su stvarno bili tate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je realno porediti ih sa bendom koji je ima iza sebe jedan (ili dva ili koliko već) albuma i koji je čulo (verovatno) hiljadama puta manje ljudi. Ovim što sam napisao ne govorim ništa o Dargoron-u, jer ih nisam nikad ni slušao pa nije lepo da lupetam o tome kad ne znam.

Да се разумемо одмах, ни ја нисам мислио ништа лоше спрам Даргорона. Момке одлично знам и врло су ми драги, али кад Принц крене да брабоња, склањај се ко може.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, Prince, tebe bih zaista otvorio za glasanje na moderatorskom podforumu da budes banovan za veke vekova odavde. Znaci, najgori muzcki "ukus" svih vremena.

 

Ili si gluv, ili stvarno nemam reci...

 

Dargoron vs. Angra?

 

Dargoron vs. Lost Horizon?

 

Odakle ti uopste hrabrost da napises takve gluposti, znaci kuliram ti postove vec odavno, cenim i postujem razlicita misljenja, ali ovo su vec toliko decije gluposti, da ako imas iznad 15 godina, ne moze da ti bude oprosteno.

 

Respect za Dargoron, naravno, ovo ne pisem da bih njih potcenio, ali jednostavno nisam mogao vise da izdrzim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je meni svejedno da li je bend iz SAD, Nemačke, Rusije, Srbije, Brazila ili Pakistana, ako pravi dobru muziku i sviđa mi se. Kao i ako pravi lošu muziku. Dargoron mi se sviđa 5 puta više od Lost Horizon-a i 10 puta više od Angre i siguran sam da ima još fanova tog benda kojima Angra i Lost Horizon ništa ne znače. Pošto vidim da Boško bez razloga protestuje, reći ću da se meni i njegov Space Eater sviđa više od mnogih daleko poznatijih thrash metal bendova. Kao što niko nema pravo da mi zameri za to što je meni ruski bend Aria treći na listi omiljenih bendova, odmah iza Iron Maiden i Judas Priest, tako nemate pravo da me prozivate ni za prethodne izjave. Tim pre što niko nije rekao čime to Angra i Lost Horizon zaslužuju da ih ja više cenim nego Dargoron, ili recimo ruski bend Arida Vortex (koji kida u poređenju s većinom evropskih power bendova, već su naprotiv, na račun Angre stigle kritike od Boška, slične onima koje joj ja upućujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je meni svejedno da li je bend iz SAD, Nemačke, Rusije, Srbije, Brazila ili Pakistana, ako pravi dobru muziku i sviđa mi se.

Prijatelju, ja 12 godina radim na promociji srpskog i exYu metal zvuka, posedujem 90% onoga sto je na ovim prostorima snimljeno... Naravno da nije bitno odakle je bend, ali izjava se kosi sa zdravim razumom.

 

Ako mislis da ima potrebe objasnjavati zbog cega su Angra i LH odlicni bendovi u svetskim okvirimai koji su postavljali standarde, onda je tu jasnije da sa tobom raspravu na tu temu ne treba ni voditi, jer sta ko moze dokazati nekome ko je takvo poredjenje uopste i izbacio, i pri tome bio ozbiljan sa tim... Neoprostivo je cak i ako za metal znas samo od kad je mp3 prisutan.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, ne vidim kakve su to standarde postavili i jedni i drugi. Vidim samo da su kopije nekih drugih bendova i da su totalno nezanimljivi. Ako je neko postavljao standarde u power metalu, to su Helloween, Gamma Ray, Blind Guardian, Rhapsody, At Vance... Za njih već ne bih rekao da su slabiji od Dargorona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...