Jump to content

Najbolja produkcija na metal albumima


Recommended Posts

Blek album , nedostizno masni ali i glatki rifovi , harmonije odlicno odradjene ,jedino mi je snare preglasan (ili prenapadan)

Slayer , od Reigna nadalje...nisu preterano skupi bili ,ali sa tehnicke strane savrseno odradjeni ,osim zadnjeg koji mozda ima previse kompresije

Prvi,ili prva dva Rammstein-a,posle su postali previse ispeglani

Sve od nove Pantere

Led Zeppelin nije metal, ali su konstantno imali nadrealno dobru produkciju

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo subjektivan topic :haha:

 

meni recimo pantera ima prepoznatljivu produkciju koja njima savrseno odgovara, narocito gitara, ali ne i mnogo dobru po mom ukusu. :D

 

meni je Nevermore - Dreaming Neon Black omiljeno isproducirani album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram da će ovde biti najzanimljivija priča o black/death produkciji. :D

 

"Now, Diabolical" i "The Age Of Nero" su meni recimo baš savršeno isproducirani, naročito bubanj. DMDS isto ima produkciju savršenu za takav zvuk, "Filosofem", "Ordo Ad Chao", "Rom 5:12", "The Cult Is Alive"; "Engram", Ulverov "Nattens Madrigal" mi je genijalan baš takav kakav je, kao apsolutna "boli nas kurac kako će se ovo vama svideti" kršina. :haha: Grčka škola produkcije u black zvuku mi je uvek bila vrh.

Jako volim zvuk na "Tomb Of The Mutilated" što se death metala tiče, baš je specifičan nekako. Fukpig za prljavštinu. Behemoth budževinu uvek mogu da slušam. Ne znam koliko nas još ima, ali ja obožavam onaj zvuk bubnja na Vader-ovom "Litany"-ju. :haha:

Crowbar-ov "Sonic Excess..." mi je super, mada to nema veze sa black/death tripom ali setih se sad. :haha:

"Tales From The Thousand Lakes" za kult.

 

Najbolji zvuk na live albumu mi ima "Emperial Live Ceremony", mada to mi je i omiljeni lajv generalno pa nisam baš objektivan.

 

ovo onako iz glave izlupah a setiću se još toga, sigurno.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze Azal,ovo je jako subjektivna tema,ali kad bih morao da biram!

 

Sepultura-beneath the remains,bas kako volim da zvuce gitare,a bubanj je posebna prica.

Produkcija ovog albuma je zapanjujuca,sobzirom pod kakvim okolnostima je uradjena!

Skot Brns je morao da ide u Brazil i da na licu mesta uradi produkciju.Cista magija!

Ako govorimo uopsteno,to bi bio moj izbor!

Za death metal bih izdvojio Death-Spiritual healing i Pestilence-Testimony.....

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice metala 21. veka po meni je ovaj album stovrio neponovljiv zvuk gde je sve glasno a ne prenapucano, sve se lepo i jasno cuje, a nije ustirkano, prljavo, a opet zvuci skupo.

 

Dark Tranquillity - Fiction

:da: :da: :da:

Apsolutno Fiction i sto je vec Kuruz rekao In the Constellation of the Black Widow,znaci ekstremno pisanje i vristanje ali tako lepo snimljeno.

 

I da dodam Kamelot The Black Halo,nije bas mozda TOLIKO upeglana produkcija,ali meni se mnogo svidja.

I da jebote zaboravih The Sound of Perseverance :da:

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...