Jump to content

Recommended Posts

posto si decak od 15 godina i ne treba te pitati da li si Ustasa

Ти то никако не можеш да знаш. Од информација које имаш о мени, можеш лагодно да закључиш и да сам матора брадата подрумска дебела педофилчина.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arhimandrit, iguman manastira Ćirilovac kod Kolašina, duhovno čedo arhimandrita Tadeja Štrbulovića iz manastira Vitovnica i dugogodišnji čuvar kivota svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca.

 

Rođen 20.7.1940. u Rečinama.

Završio Prirodno-matematički fakultet - odsjek hemija.

Dugogodišnji profesor Gimnazije u Danilovgradu.

Zamonašen 27.4.1991. u manastiru Ždrebaonik.

Rukopožen u čin prezvitera 13.12.1991.

Za v.d. nastojatelja manastira Sv. Kirila i Metodija postavljen 19.9.1999.

U čin arhimandrita proizveden 20.8.2005.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji jedna stvar, možda nauka ne može da da sve odgovore po pitanju nastanka planete i ljudi, ali može da ponudi više odgovora od Hrišćanstva. I ono što je najvažnije dok Hrišćanstvo daje argumente i dokaze koji su odavno dokazani da nisu istiniti, sve što nauka prezentuje može da se i dokaže. Ja gledam na Hrišćanstvo kao jednu kutiju punu arogancije, sve što više nauka napreduje, ta kutija je sve manja i manja... i nadam se da će u nekoj budućnosti ta kutija postati tako mala da će je ljudi zanemariti i zaboraviti.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arhimandrit, iguman manastira Ćirilovac kod Kolašina, duhovno čedo arhimandrita Tadeja Štrbulovića iz manastira Vitovnica i dugogodišnji čuvar kivota svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca.

 

Rođen 20.7.1940. u Rečinama.

Završio Prirodno-matematički fakultet - odsjek hemija.

Dugogodišnji profesor Gimnazije u Danilovgradu.

Zamonašen 27.4.1991. u manastiru Ždrebaonik.

Rukopožen u čin prezvitera 13.12.1991.

Za v.d. nastojatelja manastira Sv. Kirila i Metodija postavljen 19.9.1999.

U čin arhimandrita proizveden 20.8.2005.

Још бих само додао Велики духовник !
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ти то никако не можеш да знаш. Од информација које имаш о мени, можеш лагодно да закључиш и да сам матора брадата подрумска дебела педофилчина.

 

Pa malopre rece Sarma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji jedna stvar, možda nauka ne može da da sve odgovore po pitanju nastanka planete i ljudi, ali može da ponudi više odgovora od Hrišćanstva. I ono što je najvažnije dok Hrišćanstvo daje argumente i dokaze koji su odavno dokazani da nisu istiniti, sve što nauka prezentuje može da se i dokaže. Ja gledam na Hrišćanstvo kao jednu kutiju punu arogancije, sve što više nauka napreduje, ta kutija je sve manja i manja... i nadam se da će u nekoj budućnosti ta kutija postati tako mala da će je ljudi zanemariti i zaboraviti.

 

Onda ce stvarno svet postati pakao.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna se da ne postoji,osim ako vi neki ne smatrate da ste prelazna forma izmedju majmuna i coveka.

 

Hrišćani i muslimani su tu negde.

 

Svi cete se vratiti Bogu,u to budite sigurni,valjda ce vam proraditi osecaj u dusi za necim istinitim kad malo omatorite.

 

Misliš kad dođemo u tvoje godine?

 

"Osećaj za istinitim" je zapravo "potreba da se odagna strah od smrti svesnim samozavaravanjem da smrt nije kraj, jer ljudska sujeta ne može da podnese sopstvenu propadljivost".

 

Ја сам човек Божијег порекла, мајмун нисам.

 

Ti si samo gola sujeta koja ne može da prihvati svoju pravu prirodu.

 

Richard Dawkins is a British evolutionary biologist and science writer. Видео сам довољно из овога нема потребе да гледам ништа ...

 

Pa mi upravo to kažemo za Miroljuba Petrovića.

 

A cak ni on ne sme da kaze da ne veruje potpuno da Bog ne postoji nego mu je cak i ime kampanje bilo Bog verovatno ne postoji

 

Citiraću Kristofera Hičensa:

 

"This is a small episode in an unending argument between those who know they are right and therefore claim the mandate of heaven, and those who suspect that the human race has nothing but the poor candle of reason by which to light its way."

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasicna retorika Dr Vojislav style, poistovecivanje ateizma sa antisrpstvom

Moram da te ispravim, Šešelj je uvek navodio i to "ateisti", kada je govorio da treba da se ujedine srbi muslimanske veroispovesti, katoličke, pravoslavne i onih koji su ateisti.

Proveri, koliko se ja sećam, skoro uvek je pomenuo ateiste.

 

 

Ej,zajebava Truta ni krivog ni duznog

 

Trut je i kriv i dužan što postoji.

Šalu na stranu, Trut (osim ako se čovek ne sprda na ovoj temi) je sramota za nekog hrišćanina i pokazuje elementarno nerazumevanje oko nečega oko čega brani najsrčanije.

Ako zaista imaš 15 god. imaš mnogo pismenija štiva da proučavaš od Trutovih preporuka Deretića i sličnih (ima toliko jakih žitija recimo, koje i ateiste ne ostavljaju ravnodušnim), jer ovo što je na ovoj temi je zaista sprdačina i ništa drugo.

 

 

Еволуција је будалаштина? :haha:

 

Ja ne bih rekao da je budalaština, ali ni ona ne daje onoliko odgovora (koliko sam mislio) na pojedina pitanja.

 

 

Ne kazem da Lunar ne poseduje znanje,neka i poseduje i vise od mene u bilo kojoj sferi,za to svaka cast. Ali pitati nekoga za dokaz da li je ustasa,kome su dedovi krvarili protiv istih zlotvora,pa to je stvarno idiotski.

 

Lunar je samo retorički pokazivao besmislenost i neargumentovanost nekih tvrdnji, služeći se kontrapitanjem.

I to vrlo uspešno.

I nema to veze sa hrišćanstvom, kao što vidiš, jer i ja, kao neko ko naziva sebe hrišćaninom, potpuno podržavam ono što je lunar "pitao".

 

 

Postoji jedna stvar, možda nauka ne može da da sve odgovore po pitanju nastanka planete i ljudi, ali može da ponudi više odgovora od Hrišćanstva. I ono što je najvažnije dok Hrišćanstvo daje argumente i dokaze koji su odavno dokazani da nisu istiniti, sve što nauka prezentuje može da se i dokaže. Ja gledam na Hrišćanstvo kao jednu kutiju punu arogancije, sve što više nauka napreduje, ta kutija je sve manja i manja... i nadam se da će u nekoj budućnosti ta kutija postati tako mala da će je ljudi zanemariti i zaboraviti.

 

nije ni hrišćanstvo toliko nefleksibilno koliko misliš.

Nije fleksibilno kao nauka, koja zaista odmah prizna svoje greške, ali ako pogledaš, ni jedan verski poglavar danas ne tvrdi da je zemlja ravna ploča na primer.

Po meni su to prosto stvari koje ne treba mešati. Jer religija je prosto neka vrsta osećaja, a ne naučnog dokazivanja.

Hoću reći, biti religiozan i pokušavati da to naučno potkrepiš je u neku ruku isto kao biti naučnik, a to pokušavati da nekim svojim "osećajem" dokažeš.

 

 

ako vi mislite da evolucija uči o tome da je čovek potekao od majmuna, stvarno treba da se vratite u osnovnu školu.

Nego su nastali od zajedničkog pretka? :)

Pazi, to je jasno, ali u zadnje vreme sam čitao i gledao dokumentarce na tu temu, i nigde nisam video da kažu da su čovek i majmun nastali od istog pretka. Nego... znaš onu čuvenu iskopinu fosila Lucy? Ženka neka australopithecus-a. I sad, uvek su teorije da je ona i neko od njenih predaka, sišao sa drveta (a rodom su bili majmuni), zbog loših vremenskih neprilika... zbog visoke trave bili primorani da stoje na dve noge i hodaju (da bi videli eventualne predatore koji ih motre)... mislim znaš... to su popularni dokumentarci.

E sad, ako su oni otpali od majmuna i sišli sa drveta, kako nemaju majmunsko poreklo, nego imaju istog pretka?

To je u suštini nebitna stvar za sam pojam evolucije, ali meni to lično nije jasno.

 

Čovek je u stvari nastao od doomer-a :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad neobrazovani ljudi kažu "čovek je nastao od majmuna", to čine jer evoluciju razumeju kao da je današnji čovek nastao od današnjeg majmuna. Insistiranjem na pojmu "zajedničkog pretka" naučnici pokušavaju da objasne da su se iz majmunolikog stvorenja koje je nekada živelo razvili majmuni na jednu stranu, a ljudska vrsta na drugu. Dakle, u širem smislu, može se reći da je čovek nastao od majmuna, ali ne tako kako ograničeni ljudi to zamišljaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da te ispravim, Šešelj je uvek navodio i to "ateisti", kada je govorio da treba da se ujedine srbi muslimanske veroispovesti, katoličke, pravoslavne i onih koji su ateisti.

Proveri, koliko se ja sećam, skoro uvek je pomenuo ateiste.

 

Izvinjavam se, nisam ja konkretno nista citirao Seselja (daleko bilo), samo me je (radikalni) stav podsetio na njega, kad neko satanizuje nesto sto se ne uklapa u njegov nacin gledanja na stvari i naziva ga antisrpskim.

 

 

Da, ali pitanje je koliko je taj "majmunoliki" svet tada različit od današnjih majmuna?

Koliko ja znam, po iskopinama fosila, nimalo.

 

Koliko sam ja video, oko 3 vrste se premisljaju koja je poslednji zajednicki predak simpanzi i coveku, i cini mi se da su sve 3 prilicno razlicite od simpanze.

Nisu to ne znam koje razlike, ipak je to "majmun", al' po tom merilu onda ni razlicite vrste majmuna nisu puno razlicite...

 

"...uhvatio ga u prednje šape

i podigao se...

i nešto mu krcnulo u leđa

i postao čovek od majmuna"

 

vrhunski :haha: :haha: :haha:

 

Odakle je to? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...