Jump to content

2013.12.14. *Sportski centar Mladost, Bečej* Riff Fest - OTKAZANO


LazaGNR

Recommended Posts

Ovde na forumu ima ljudi koji su organizovali i dalje organizuju koncerte i to rade ozbiljno, pa makar i bili u gubitku. Ti ljudi koji su pokusali da organizuju Riffest su se uhvatili za nesto sto im nije doraslo, zasto nisu mogli neke manje bendove da dovedu, sa kojima se mogao postici dogovor, a ne DT? A ljudi naravno da nece da kupuju karte dok sve ne bude potvrdjeno, zasto bi to radili? Upustati se u tako nesto, bez sredstava je neozbiljno.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sponzori su počeli da se traže još u septembru, ali su skoro svi domaći potencijalni sponzori odbili da učestvuju, ili su se javili samo oni koji ne doniraju novac, već proizvod, a samo neki strani su se odazvali. Međutim, to nije bilo dovoljno kinte za organizaciju, jer nije bila ozbiljna kinta u pitanju, pošto je festival "nov". To dovoljno govori o Srbiji.

 

zasto su uopste objavili festival pre nego sto su nasli sponzore ako je to bila cela poenta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

проблем је што се овде хоће све и то одмах. могли су ти људи из организације лепо да виде да направе ДТ концерт у Београду и да на том концерту испромовишу фестивал који би се одржао, на пример, на пролеће. прво што би тиме добили бољу рекламу, а друго што би им можда и претекла која кинта, коју би могли за каснији фест да уложе. јебига, овде је ситуација таква да, ако хоћеш озбиљан концерт/фестивал да радиш, мораш са рекламом да кренеш годину дана раније.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nameravao da kupim kartu čim DT zvanično potvrde. Malo sam se pokolebao kad su se Sybreed raspali, ali ipak sam hteo da vidim DT, a opet nisam hteo da se izlećem jer me ostatak line-upa bez DT-a nije mnogo zanimao. Zato sam čekao da bude zvanično. Ne znam koliko je to organizator očekivao da proda karata u pretprodaji, pa da isplati DT, ali to je izuzetno neozbiljno. Plus nisu unapred obezbedili sponzore...nisam neki stručnjak, ali prilično sam siguran da se koncerti ne organizuju tako.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ok je sve to sto su hteli da organizuju koncert i njihova dobra namera da se odrzi, problem je sto su bili previse ambiciozni i sto se o nekim stvarima nije razmisljalo na vreme, ne mogu te stvari u hodu. srpski metalci ovde generalno jesu bagra ali ovde se na njih ne moze svaliti krivica zato sto bi mnogi uzeli kartu da su koncerti bili potvrdjeni, ovako niko nije lud da nesto kupuje na slepo. prosto razumem iskrenu nameru organizatora da uradi nesto ali ne radi se to tako. moja preporuka je da prvo radite malo sitniju ribu, da izgradite reputaciju festivala, pa tek onda tamo za par godina kada steknete poverenje ljudi i bendova da krenete da radite vece bendove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sponzori su počeli da se traže još u septembru, ali su skoro svi domaći potencijalni sponzori odbili da učestvuju, ili su se javili samo oni koji ne doniraju novac, već proizvod, a samo neki strani su se odazvali. Međutim, to nije bilo dovoljno kinte za organizaciju, jer nije bila ozbiljna kinta u pitanju, pošto je festival "nov". To dovoljno govori o Srbiji.

 

Drugi problem je bio "ugovor" sa DT. To što su oni objavili na FB je čisto ograđivanje od festivala, ali da nije postojao dogovor sa njima, čista je glupost. Problem je bio u tome što je dogovor sklopljen sa njima imao svojih rupa, pa tako oni nisu hteli da potvrde učešće dok im se SVA kinta ne uplati 6 nedelja pre festivala. Momci su prvobitno mislili da će biti izvodljivo, pošto je taj dogovor postignut još u avgustu, ali kako od sponzora nije bilo nekih velikih para, pokušali su da se sa agentom DTa dogovore da oni ipak objave nastup, a onda da im bude uplaćena kinta, kada krene prodaja karata. Tu je bilo pregovora, ali je sve ostalo nezvanično i na "videćemo". Sama činjenica da se DT nije bunio do sad kada je njihovo ime korišćeno u promociji, i kada su ih tagovali na FB vam govori da je dogovor postojao.

 

Kako su ljudi u Srbiji odveć nepoverljivi, al nadasve spremni da pljuju i čekaju trenutak kada će uprti prstom u nekog i podsmešljivo reći "vidi budalu, što se tripovao da može nešto da uradi, a hteo samo da uzme pare", i pored potvrde nastupa svih ostalih bendova, karte se nisu prodavale. Tako je stvoreno vrzino kolo - DT neće da potvrdi bez para, para nema jer se karte ne prodaju, karte se ne prodaju jer DT nije potvrdio, etc. Razumete me.

 

Tako da - hipotetički, da su se karte prodavale, novca bi bilo dovoljno da se DT-u plati i da festival bude održan. Sa druge strane, organizatori ne da nisu zaradili, već su izgubili novac. A nije im ni bio plan da zarade. Sve je bilo na dobrovljnoj bazi, sa idejom da se jedan mali grad u Srbiji obeleži kvalitetnim zvukom. Ovi ljudi su mnogo vremena i truda su uložili u sve, pa zaista nije lepo pljuvati po nekome samo zato što nije uspeo, a hteo je da se iscima i uradi nešto dobro, bez ikakve lične koristi.

U prevodu:

 

1. Počeli ste da tražite sponzore tri meseca pred festival (čuj, "još u septembru").

2. Uleteli ste u priču sa nula finansijskog pokrića.

 

Ne ide to tako, ali cenim da je u pitanju početnička greška i ništa više. Sledeći put treba da se krene ozbiljnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je bio u tome što je dogovor sklopljen sa njima imao svojih rupa, pa tako oni nisu hteli da potvrde učešće dok im se SVA kinta ne uplati 6 nedelja pre festivala.

 

:haha: :haha: :haha:

 

to se ne zove "rupa u ugovoru" nego "način isplate ugovorne naknade" i sasvim je uobičajen ugovorni element

 

ovde je rupa jedino to što je organizator objavio da je potvrđeno nešto što je tek trebalo da bude potrvrđeno, te u tome da koncert o čijem su organizovanju fanovi obavešteni uopšte nije bio siguran i da je, prema izloženom, tek trebalo sve da bude potvrđeno

 

to se zove dovođenje u zabludu

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lou: edit:quote

 

Trebalo je da mi, verni fanovi to potvrdimo kupovinom karata, ali ovo nije magical pony wonderland nego je zemlja Srbija u kojoj te zajebu na svakom cosku i sto bi onda bilo ko normalan rizikovao...

 

Neka ih, lakse ce im biti da vrate pare od 50 karata nego od 150...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrom slučaja znam neke ljude iz organizacije, pa se zato ubacujem u diskusiju.

Prvi RF je organizovala mahom jedna osoba, pa verovatno zato nije ni uspeo.

Drugi RF je organizovao tim mladih osoba, volonterski, po "sektorima":

I dalje je jedna ona osoba bila zadužena za "glavne" stvari, dok su ostali bili zaduženi za promociju, marketing, prevod, sajt, itd.

Ideja je bila da se RF finansira najviše od sponzora, kako bi srpskim metalcima bilo omogućeno da dobru svirku vide za male pare. Ljudi svesno nisu hteli da pumpaju cene karata, da bi "velikim" organizatorima pokazali da je moguće napraviti dobar cert ja "sitnu" kintu.

 

Sponzori su počeli da se traže još u septembru, ali su skoro svi domaći potencijalni sponzori odbili da učestvuju, ili su se javili samo oni koji ne doniraju novac, već proizvod, a samo neki strani su se odazvali. Međutim, to nije bilo dovoljno kinte za organizaciju, jer nije bila ozbiljna kinta u pitanju, pošto je festival "nov". To dovoljno govori o Srbiji.

 

Drugi problem je bio "ugovor" sa DT. To što su oni objavili na FB je čisto ograđivanje od festivala, ali da nije postojao dogovor sa njima, čista je glupost. Problem je bio u tome što je dogovor sklopljen sa njima imao svojih rupa, pa tako oni nisu hteli da potvrde učešće dok im se SVA kinta ne uplati 6 nedelja pre festivala. Momci su prvobitno mislili da će biti izvodljivo, pošto je taj dogovor postignut još u avgustu, ali kako od sponzora nije bilo nekih velikih para, pokušali su da se sa agentom DTa dogovore da oni ipak objave nastup, a onda da im bude uplaćena kinta, kada krene prodaja karata. Tu je bilo pregovora, ali je sve ostalo nezvanično i na "videćemo". Sama činjenica da se DT nije bunio do sad kada je njihovo ime korišćeno u promociji, i kada su ih tagovali na FB vam govori da je dogovor postojao.

 

Kako su ljudi u Srbiji odveć nepoverljivi, al nadasve spremni da pljuju i čekaju trenutak kada će uprti prstom u nekog i podsmešljivo reći "vidi budalu, što se tripovao da može nešto da uradi, a hteo samo da uzme pare", i pored potvrde nastupa svih ostalih bendova, karte se nisu prodavale. Tako je stvoreno vrzino kolo - DT neće da potvrdi bez para, para nema jer se karte ne prodaju, karte se ne prodaju jer DT nije potvrdio, etc. Razumete me.

 

Tako da - hipotetički, da su se karte prodavale, novca bi bilo dovoljno da se DT-u plati i da festival bude održan. Sa druge strane, organizatori ne da nisu zaradili, već su izgubili novac. A nije im ni bio plan da zarade. Sve je bilo na dobrovljnoj bazi, sa idejom da se jedan mali grad u Srbiji obeleži kvalitetnim zvukom. Ovi ljudi su mnogo vremena i truda su uložili u sve, pa zaista nije lepo pljuvati po nekome samo zato što nije uspeo, a hteo je da se iscima i uradi nešto dobro, bez ikakve lične koristi.

 

Zato, prijatelji, ostajte sumnjičavi u zemlji Srbiji, plaćajte hiljade za po jedan koncert, i pričajte kako bi bilo super kada bi bilo više kvalitetnih metal svirki, jer, zaista, bilo bi. I pljujte po onima koji nisu uspeli da organizuju nešto za vas. Jer nije kao da vi niste pokušali i odradili to sve ko iz pičke.

 

Izvini, verujem u tvoje dobre namere, ali cela ova priča mi deluje 5x neozbiljnije nakon ovog tvog posta.

 

Puno sreće u daljem radu. :pivopije:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa druge strane, organizatori ne da nisu zaradili, već su izgubili novac.

 

A i to me bre zabole kurac,sta ste za koji kurac objavljivali imena koja nisu ISPLACENA unapred?Kakav je to nacin?Gde se to tako radi ajde kazi jednog organizatora da tako radi sem ovih dobro poznatih prevaranata?Zasto se svaki koncert LEMILICE odrzao ma i da je 50 ljudi posetilo svirku?Zato sto covek ozbiljno shvata posao i zato sto radi kako se to zapravo radi...

Bolje bi bilo da se doticni "organizatori" vise ne hvataju za stvari za koje su neposobni...

Ako nemas para da pokrijes svoju pricu onda i ne ulazi u nju...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Organizatori bečejskog Riff Festa su, putem zvanične fejsbuk stranice festivala, objavili da festival ipak neće biti održan.

Prema saopštenju organizatora razlog otkazivanja je mali broj prodatih ulaznica (kako navode “za pedeset dana prodalo se samo četrdesetak ulaznica”) ali i slab odziv sponzora.

Novac će onima koji budu kupili karte, biti refundiran: “Svi koji su kupili ulaznice, svoj novac mogu povratiti preko Eventim-a, odnosno na prodajnom mestu na kom su podigli ulaznicu ! Vlasnicima junskih ulaznica novac će biti vraćen do kraja godine, putem pošte ili uplatom na žiro račun ! Potrebno je da na [email protected] pošalju svoje podatke, adresu, br. žiro računa, kao i serijski broj ulaznice, kao dokaz da su stvarno vlasnici iste!”

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Igrom slučaja znam neke ljude iz organizacije, pa se zato ubacujem u diskusiju.

Prvi RF je organizovala mahom jedna osoba, pa verovatno zato nije ni uspeo.

Drugi RF je organizovao tim mladih osoba, volonterski, po "sektorima":

I dalje je jedna ona osoba bila zadužena za "glavne" stvari, dok su ostali bili zaduženi za promociju, marketing, prevod, sajt, itd.

Ideja je bila da se RF finansira najviše od sponzora, kako bi srpskim metalcima bilo omogućeno da dobru svirku vide za male pare. Ljudi svesno nisu hteli da pumpaju cene karata, da bi "velikim" organizatorima pokazali da je moguće napraviti dobar cert ja "sitnu" kintu.

 

Sponzori su počeli da se traže još u septembru, ali su skoro svi domaći potencijalni sponzori odbili da učestvuju, ili su se javili samo oni koji ne doniraju novac, već proizvod, a samo neki strani su se odazvali. Međutim, to nije bilo dovoljno kinte za organizaciju, jer nije bila ozbiljna kinta u pitanju, pošto je festival "nov". To dovoljno govori o Srbiji.

 

Drugi problem je bio "ugovor" sa DT. To što su oni objavili na FB je čisto ograđivanje od festivala, ali da nije postojao dogovor sa njima, čista je glupost. Problem je bio u tome što je dogovor sklopljen sa njima imao svojih rupa, pa tako oni nisu hteli da potvrde učešće dok im se SVA kinta ne uplati 6 nedelja pre festivala. Momci su prvobitno mislili da će biti izvodljivo, pošto je taj dogovor postignut još u avgustu, ali kako od sponzora nije bilo nekih velikih para, pokušali su da se sa agentom DTa dogovore da oni ipak objave nastup, a onda da im bude uplaćena kinta, kada krene prodaja karata. Tu je bilo pregovora, ali je sve ostalo nezvanično i na "videćemo". Sama činjenica da se DT nije bunio do sad kada je njihovo ime korišćeno u promociji, i kada su ih tagovali na FB vam govori da je dogovor postojao.

 

Kako su ljudi u Srbiji odveć nepoverljivi, al nadasve spremni da pljuju i čekaju trenutak kada će uprti prstom u nekog i podsmešljivo reći "vidi budalu, što se tripovao da može nešto da uradi, a hteo samo da uzme pare", i pored potvrde nastupa svih ostalih bendova, karte se nisu prodavale. Tako je stvoreno vrzino kolo - DT neće da potvrdi bez para, para nema jer se karte ne prodaju, karte se ne prodaju jer DT nije potvrdio, etc. Razumete me.

 

Tako da - hipotetički, da su se karte prodavale, novca bi bilo dovoljno da se DT-u plati i da festival bude održan. Sa druge strane, organizatori ne da nisu zaradili, već su izgubili novac. A nije im ni bio plan da zarade. Sve je bilo na dobrovljnoj bazi, sa idejom da se jedan mali grad u Srbiji obeleži kvalitetnim zvukom. Ovi ljudi su mnogo vremena i truda su uložili u sve, pa zaista nije lepo pljuvati po nekome samo zato što nije uspeo, a hteo je da se iscima i uradi nešto dobro, bez ikakve lične koristi.

 

Zato, prijatelji, ostajte sumnjičavi u zemlji Srbiji, plaćajte hiljade za po jedan koncert, i pričajte kako bi bilo super kada bi bilo više kvalitetnih metal svirki, jer, zaista, bilo bi. I pljujte po onima koji nisu uspeli da organizuju nešto za vas. Jer nije kao da vi niste pokušali i odradili to sve ko iz pičke.

 

Lepa, poučna i nadasve tužna priča, ali ovo je definicija Miki Maus organizacije. Pouzdati se u sponzore i pretprodaju u SRBIJI, dovoditi velika imena na prvo izdanje festivala itd. - niko normalan ne bi kupio kartu u pretprodaji. Prvo pravilo organizacije koncerta je da se ponašaš kao da radiš posao, a ne zadovoljstvo. Ovde je to pravilo brutalno prekršeno i ne čudi da je cela priča prošla kako je prošla. Rešio mali Mikica da radi koncert, jer voli dečko muziku. Ne radi se to tako. Ne sumnjam u dobre namere, ali svi znamo izreku sa dobrim namerama. Ovime je kredibilitet domaćih organizatora samo urušen za dodatni korak.

 

E da, stvar koja mi je najviše upala u oči - sponzori su počeli da se traže JOŠ u septembru? Za koncert koji se dešava polovinom decembra? Festival se organizuje 9-12 meseci ranije, nije ovo tribute svirka lokalnog benda. Ako se finansije ne obezbede 6 meseci pre dešavanja, treba razmišljati o otkazivanju. A oni su počeli da traže pare JOŠ u septembru... Neverovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da napomenem. Sajt je ugasen kao i zvanicna strana na fejsu. Takodje i licna stranica od organizatora. Drugim recima, svi koji su ispaljeni za kesh neka mi se jave na [email protected].

U razgovorima sam sa jednim autoprevoznikom da nas pebaci do Beceja i nazad i na dobrom putu da prikupim sve licne podatke mladjanog decaka Aleksandra koji nosi titulu organizatora najvece pljacke metal populacije u istoriji srpske scene.

Molim modove da ne brisu poruku kako bi se kaznena ekspedicija organizovala kako i dolikuje.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

разумем ја да швецки дет металци свирају за кајгану и преноћиште, ал јебему матер

екипа што цевчи пивџану испред драгстора код мене у крају има здравије резоновање по питању финансија него ови ентузијасти

мики маус је за ове ликове богољуб карић

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da napomenem. Sajt je ugasen kao i zvanicna strana na fejsu. Takodje i licna stranica od organizatora. Drugim recima, svi koji su ispaljeni za kesh neka mi se jave na [email protected].

U razgovorima sam sa jednim autoprevoznikom da nas pebaci do Beceja i nazad i na dobrom putu da prikupim sve licne podatke mladjanog decaka Aleksandra koji nosi titulu organizatora najvece pljacke metal populacije u istoriji srpske scene.

Molim modove da ne brisu poruku kako bi se kaznena ekspedicija organizovala kako i dolikuje.

 

Zar nije prica da se u prodajnim mestima Eventima vraca sve sto je preko Eventima uzeto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...