Jump to content

Recommended Posts

Dobro ti je ovo relativno nezaposleni bez dece. :D A jebiga, svi ti dugački albumi generalno traže koncentraciju i pažnju. Meni Seer nikako nije jebanje u mozak. Samo trebaš da budeš baš raspoložen da slušaš tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

http://vimeo.com/102797013

 

Despite major depression, Thor Harris drums for The Swans and other bands. He succeeds and inspires through music, art, exercise and a community of friends.

Harris talks about depression and how his art has helped him. It’s an incredible, inspiring video and really worth watching if you feel you or someone close to you might be suffering from depression.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Što se tiče takozvanih hitova: "Oxygen" mi je previše na prvu loptu, ume i da zamori. Slično sa "She Loves Us", mada se ona kasnije mnogo više razvije, tako da ne ostavlja isti efekat.

 

Album je otišao još dalje nego prethodnik. Ima više slojeva, što očiglednih, što onih koji se provale nakon nekoliko slušanja. Opseg atmosfere, raspoloženja i osećaja muzike je ogroman, a Gira je neke od pesama toliko prošetao u promenama da mi je vilica samo padala. Čini mi se da je mnogo više korišćen hammered dulcimer (da ne tražim na srpskom) ili barem ima veću ulogu u nošenju pesme nego ranije, na mnogo pesama se samo pojavi niotkuda i odvede stvari u ludom pravcu. A kada smo kod ludih stvari, zakucavanjem na "Bring The Sun" su pokazali koliko su neke stvari nebitne u post metalu, ćaća je objasnio. Jedva čekam da čujem to uživo.

 

U deset najboljih albuma ove godine, nezavisno od žanra. Sada čekam Kayo Dot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Svaki put kada je čujem, pogubljenje u pesmi. Iscima, pa smiri, pa vrati i ubrza bez cimanja, eksplodira, dokrajči sa dodatnim detonacijama i legne. Pa ustaje kao jutro, proteže svetlo preko vidika i šeta. I onda svi ovi povici, bez reči i sa rečima, navijanja preko škripe i i sedme brzine sa glasom koji mumla melodiju uspavanke, ispod metalnog struganja. I to je bilo to, stvari nestaju, nastavljaju sa kakofonijom, još nešto podrhtava i ponovo ubrza, u četvrtoj brzini, manje nasilno i parajuće sa šetanjem škripe žica u naletima. Kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je koncert bio u A38 ali nastup njihov koji sam gledao prosle godine u budimpesti mi je bio mnogo bolji, vise po mom ukusu. U principu mi je najvise smetalo to sto su previse dugacki bili build up-ovi i izgledalo je kao da je pola koncerta bilo u praznom hodu i da su se stekali i tu sam se smorio, a i Gira mi nesto nije bio bas mnogo u elementu, mada kapiram ga, lik 30 godina nastupa na 120dB, ostario je i telo trpi i vidi se da se istrosio. Najbolji momenat je bio Bring The Sun i nova pesma Black Hole Man spoj, ufff koje kucanje. I nije bilo toliko glasno kao sto ume da bude, mozda zato da ne samelju one kamermane sto su ih snimali. E da, snimali su sa profi kamerama kao da su snimali DVD ili tako nesto, mozda ce bude nesto, mada ne bih voleo da oni izbace DVD zato sto to ne bi bio ni 5 % reprezentativan dozivljaj u poredjenju sa stvarnim odlaskom na koncert.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se delimicno slazem sa Chessom oko komentara na koncert, ali moram da dodam par stvari. Jesu izgubili taj industrial edge koji su imali i jesu sad vise u build upovima i jesu sad pomalo i cak ambient. Ali mislim da to nije problem i da je koncert objektivno gledano bio jako dobar, a muzika do jaja radi, ali problem je sto to nije koncert na kome treba stajati vise je nekako da sedis i slusas (mada naravno bilo je povremeno bas zakicavanja i nekih ritmicnih moemnata koji opet nisu nimalo za sedenje). Recimo na pocetku je bio bas jako spor buil up i paznja mi je povremeno skretala sa muzike, ali kad samo zatvoris oci i izbacis sve te ljude oko sebe, muzika pocne nenormalno mnogo da te radi. Tako da mislim da koncert sam po sebi bio super, samo seting nije bio u potpunosti odgovarajuci. Jednostavno ako imas 30minutnu pesmu, gde 10 minuta slusas neki poluambient koji je prilicno repetativan (i ne ide ka nekoj krljackoj kulminaciji) nije to za stajanje u masi dok se guras sa gomilom ljudi i izvirujes preko njihovih ramena da bi nesto video.

 

 

A to sto Gira nije vise toliko u elementu, pa kontam da lik ne moze bas ceo zivot da bude toliko bezrazlozno izdrkan i ljut na svet oko sebe.

 

Mada ok, realno, razumem i tvoje zamerke, fazon gledao si ih pre godiinu dana i bila je skroz druga prica, tako da kontam sto se zalis :D

Edited by Uruk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno ako imas 30minutnu pesmu, gde 10 minuta slusas neki poluambient koji je prilicno repetativan (i ne ide ka nekoj krljackoj kulminaciji) nije to za stajanje u masi dok se guras sa gomilom ljudi i izvirujes preko njihovih ramena da bi nesto video.

 

E, jasam stekao utisak da na 30minuta, recimo 20 minuta ode na build up, a 10 minuta i manje bude sustina pesme i kulminacija, sto je bas mnogo i zato sam gubio paznju. Pocetak prva pesma je trajala cini mi se 45 minuta, za mene je efektivno trajala 10 minuta, i tako sam stekao jos utisak u nekim drugim pesmama. Ne znam, prosli put je bilo mnogo konkretnije, nasilnije i brutalnije, bas kako ja volim, iako je na momente bilo nepodnosljivo a sada sam bez problema 3 sata proveo na koncertu bez da mi bude neugodno nekako E PA HOCU DA MI BUDE NEUGODNO GIRA HOCU!. Jbg, kad cujes Coward uzivo sve ti ostalo deluje kao boza, prosto postavili su neki standard tada za mene koji nisu ponovili. Nove pesme imaju drugaciju strukturu od stvari sa Seer koje sam slusao. Tada su svirali ceo Seer koji je zvucao tako nasilnicki sa beskrajnim drone mlevenjem u sredini, pa Oxygen koji je bio totalna havarija, Coward da ne pominjem koliko mi je razjebao, prosto mnogo konkretnije i sadrzajnije od ovih novih pesama od fazona 15 minuta dzemujemo 5 minuta polivamo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Baal unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...