Jump to content

Mejdeni, nostalgija i Gojira


azal

  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Naravno da nece biti toga.Zato sto su bendovi u 80-ima stvarali i svirali metal kada je on bio jedan od najpopularnijih muzickih pravaca.I navukli su armiju fanova,popularnost i velicinu kakvu nijedan noviji bend nece nikada.Ne kazem,bice albuma koji ce imati tamo neki kultni status ,ali to je sve.Cak i za 20 godina ljudi ce se pre setiti Master Of Puppets nego tamo nekog albuma koji je izasao 2007.

  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nece.Kao sto sam vec rekao,i u poslednjih 15-20 godina su se pojavili albumi koji ce izdrzati test vremena i koji ce biti slusani u buducnosti,glupo bi bilo pricati kako je sve sranje od 1991.pa na ovamo,to nema veze sa mozgom.Ali takvog kvaliteta kao sto je izlazilo tokom 80-ih nema.Po meni samo jedan jedini bend koji se pojavio posle toga perioda moze stati rame uz rame sa velicinama,a to je Pantera (iako su i oni poceli tokom 80-ih,ali su slavu stekli promenom stila i albumima iz 90-ih).

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nece biti toga.Zato sto su bendovi u 80-ima stvarali i svirali metal kada je on bio jedan od najpopularnijih muzickih pravaca.I navukli su armiju fanova,popularnost i velicinu kakvu nijedan noviji bend nece nikada.Ne kazem,bice albuma koji ce imati tamo neki kultni status ,ali to je sve.Cak i za 20 godina ljudi ce se pre setiti Master Of Puppets nego tamo nekog albuma koji je izasao 2007.

Plus od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nece biti toga.Zato sto su bendovi u 80-ima stvarali i svirali metal kada je on bio jedan od najpopularnijih muzickih pravaca.I navukli su armiju fanova,popularnost i velicinu kakvu nijedan noviji bend nece nikada.Ne kazem,bice albuma koji ce imati tamo neki kultni status ,ali to je sve.Cak i za 20 godina ljudi ce se pre setiti Master Of Puppets nego tamo nekog albuma koji je izasao 2007.

 

ja se slazem s ovim, to je realnost.

ali to nema veze s kvalitetom.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavio se jedan bend svima nama danas dobro znan, svirao kao predgrupa (relativno) velikim bendovima: Therion/GD, HF. 2007. bejahu nepoznati većini ljudi što ih gledaše, a danas na njihove solo koncerte dolaze ljudi koji su u fazonu "Therion, Grave Digger, HammerFall, poznato mi zvuči, jesu li to neke grupe?"

 

U prevodu, retko kad kvalitet doprinosi popularnosti, umesto Sabatona uz toliku medijsku pažnju ili šta već i npr. Pathfinder je mogao danas podjednako popularan da bude, kao i još mnogi bendovi za koje niko maltene ne zna.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par reci o kultnosti bendova 80-ih i ranih 90-ih lezi u nepostojanju interneta i DL muzike. DL je uslovio hiperprodukciju i nepostojanje sistema (izdavacke kuce) koja ce biti filter i koja ce ucestvovati u formiranju kultnosti. Danas veliki bendovi koji pune stadione tipa Foo Fighters koji su nastali u internet eri, su popularni ali ne i kultni i nikada to nece biti jer podlezu zakonima hiperprodukcije. Dok bendovi kao Metalika i Iron Maiden su svoj uspeh doziveli pre internet ere i modifikacije zvuka prema ukusu fanova i kuce su to podrzale i u tom malom moru imale prostora da naprave kult od benda. Dok u eri interneta kultnosti vise nema. Jednostavno kada je umetnost dostupna svako ko zna da opali 3 akorda bice muzicar, da napravi par pokreta cetkom slikar. A sistem da isfiltrira umetnike je nepostojeci, pa se cesto desava da dobri bendovi a ja sam ispratila par mladih UK prog bendova koji imaju nevidjeni potencijal, ali ne i podrsku, tipa jedva izbace jedan album koji je genijalan ali bez podrske i ostao im je samo internet da se reklamiraju.

Tako da Gojira moze biti kultni bend za metal kulturu, ali da bude kultan kao sto su Iron Maiden koji su kultni za opstu kulturu to tesko, jer se kult stvara preko baze fanove i kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Mislim da je malo reci potpis na ovo. :pivopije:

 

Ok,nece biti benda tako kultnog statusa,ali ne mozes reci da nece izaci nesto sto ce imati priblizno veliku i kultnu slavu. U svakom slucaju ko zna kako ce biti za 20 godina,kakva ce scena biti.

 

Ja znam. Scena ce nestati totalno sa ovako usranim bendovima koji hita nemaju.

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scena nece nestati, ali ce se na svakih 5-10 godina menjati garniture bendova po festivalima i koncertima, to jest dok se ne potroshe 2-3 hita koje u proseku svaki bend danas ima. Josh uvek sviraju bendovi iz '80 i '90 godina proshlog veka, tako da to nece biti toliko primetno, velikani i dalje sviraju, a mali se menjaju. Kad krenu da stare i umiru chlanovi kultnih bendova... bice belaja. Mada, to se nece deshavati josh sigurno 10-15 godina, a do tada postoji shansa da nastane neki novi sistem vrednovanja i filtriranja bendova ili ce mediji da se skoncentrishu i dignu u nebesa trenutne treceligashe.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Scena nece nestati, ali ce se na svakih 5-10 godina menjati garniture bendova po festivalima i koncertima, to jest dok se ne potroshe 2-3 hita koje u proseku svaki bend danas ima. Josh uvek sviraju bendovi iz '80 i '90 godina proshlog veka, tako da to nece biti toliko primetno, velikani i dalje sviraju, a mali se menjaju. Kad krenu da stare i umiru chlanovi kultnih bendova... bice belaja. Mada, to se nece deshavati josh sigurno 10-15 godina, a do tada postoji shansa da nastane neki novi sistem vrednovanja i filtriranja bendova ili ce mediji da se skoncentrishu i dignu u nebesa trenutne treceligashe.

 

Novi bendovi nemaju 2,3 hita. U nekim zanrovima da, ali ovo sto rade ovi s ove teme je daleko od hita. Nema ni poluhita nigde. Kada matorci odumru ostace samo masa AOR bendova koji jos nesto valjaju posto ih masa ima mladih i cilih, a sviraju onako kako pravila igre nalazu. Bice bluzera i jezera, ali rokera i metala ce biti na kasicicu, a ako Gojira bude perjanica metala ko sto ovde kazu metal ce majkati u roku od odma.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sjajno je to što u 2014. godini i vremenu kada se metal razvio u milijardu podpravaca vi i dalje pričate o nekim perjanicama metala u globalu.

 

svaki žanr će ići svojim putem dalje, neki fazoni će se razvijati sve šire, neki će padati u zaborav, neki se neće menjati nikad, ali kakva bre jedinstvena budućnost za ceo metal, ne budite smešni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema je... jer kategoricki pojam kultnosti se vezuje za matore bendove znaci 80 i rane 90, za bendove posle tog perioda koji su jako dobri i genijalni ja ne zelim da vezem pojam kultnost jer se on odnosi upravo na prethodni period kada je muzika bila uniformna (znaci nije bilo mnogo pravaca), baza fanova je bila dovoljno velika da se razvije u glavama ljudi pojam kulta i jos si imao muzicke kuce koje su to prodavale. Danas toga nema sto je i logicno i vezivati kultnost za "modernije" metal bendove je prosto irelevantno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ja kazem da od metala treba odstraniti te pravce koji se poturaju kao metal. Da se jos jednom obnovu lekcija sta je to metal i da se utvrdi da to ovi govnari nisu nego da je metal ona muzika koja vuce korene iz starog roka i metala, a ne ova muzika sto vuce korene iz zvuka WC solje kada povucem vodu.

  • Upvote 1
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolja stvar u vezi metala i jeste u tome što pokriva toliko različitih stilova, da se nije razvijao i evoluirao niko ga se ne bi sećao već 20 godina minimum.

 

samo avangarda, samo eksperimentisanje

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se nije razvijao i evoluirao niko ga se ne bi sećao već 20 godina minimum.

 

Ne lupetaj gluposti.

Da je tako kako ti pricas,danas niko ne bi slusao Slejer,Mejdene ili Megadet,vec samo ove vase evoluirane.I ne bi 90% klinaca setalo u Slejer i Mejden majcama,vec u Godjirama.

Dakle,teorija ti je glupost.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Eksperiment kaput!!!!

 

Kukolj se mora odstraniti. Ko se ne slaze zivi u zabludi jesce gvozdeno crtalo mesto zita koje je kukolj sjebo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne lupetaj gluposti.

Da je tako kako ti pricas,danas niko ne bi slusao Slejer,Mejdene ili Megadet,vec samo ove vase evoluirane.I ne bi 90% klinaca setalo u Slejer i Mejden majcama,vec u Godjirama.

Dakle,teorija ti je glupost.

 

ne kažem da niko ne bi slušao, nego da bi i bendova i publike danas bilo jedno 10 puta manje i bio bi negde u rangu grunge-a - nekada slavan žanr u kojem je preživelo tek nekoliko velikih bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

malcore,mathcore,metal core,nu metal, nwoahm...sve to sjebati u korenu.

moderni thrash,isto,pola bendova ni za karu.

 

najbolji metal bio u perijodu 1987-1991, 1995-1998, 2001-2003, posle toga sve je sranje.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...