Jump to content

Better Call Saul (2015- )


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Mike the origins serija sa scenama Dzimija pride..

 

Ok je ali iskreno nikoga ovo ne bi zanimalo da nije gledao BB..

 

Jos par epizoda pa onda cekam svaku sledecu, izgleda da jos malo treba da sustigne BB..

 

Malo su mi Majkovi motivi bzvz vamo nece da rokne nekog dilera kao pokrenuce se lavina posledica a onda hoce da rokne narko bosa kome je vec uzeo brdo kinte jer mu je zapretio jednom..

 

Mada verovatno ce i on da se 'pokvari' kao Saul i Walt posto se secam da je pri kraju BB svako malo hteo nekog da rokne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesovanje za serijom mi je opalo, pored fenomenalno napisanog Farga i Linčovih ludorija, Saul se trudi da bude interesantan, ali ne može da isporuči jer smatram da je njegova transformacija bila razvučena. Daleko od toga da Odenkirk i ekipa ne glume dobro, i dalje ume sa sitnim detaljima da iznenadi. Ali sa druge strane previše udovoljavaju sebi sa približavanjem dešavanja iz Breaking Bad, a na početku serije su govorili da će se držati što dalje toga da ne ispadne omaž BB.

 

Sviđa mi se što Jimmy dobije sporednu ulogu u epizodama, Mike ga dobro popunjava jer imamo priliku da vidimo kakav je zaista čovek, u BB je bio samo matori zajebani tip, ovde vidimo i čoveka donekle. Sećam se da su mnogi mrzeli žene u BB, ali ovde su uspeli da izgrade glavnog ženskog lika (Kim) da ne bude njanjava (Skylar ništa nije falilo, ona se i realno postavila spram Waltera i njegovih proseravanja) i da ume da se vodi sa Jimmy-evim zavrzlamama (chickanery! :haha: ) i povremeno ga spusti na zemlju sa razlogom.

 

Najviše uživam kada na površinu ispliva Saul, kada se kuva kakva prevara, ti delovi su mi najintrigantniji u seriji. Plus taj balans gde se on lomi, učiniti pravu stvar ili muljati.

 

Ne bih voleo da serija traje još 5 sezona, eventualno dve i da završe priču, ali će to sada teže ići pošto su ga Breaking Saulovali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj brat kaže da mu je bolja, a i još par ljudi :D

Ja počela pa nešto zabatalila, definitivno nije zarazna kao BB, ali Saul je toliko prejak lik da ne može da ne valja

 

(Skylar ništa nije falilo, ona se i realno postavila spram Waltera i njegovih proseravanja) i

Je l' moguće da postoji neko ko je ne mrzi :haha:

Ja ponekad pokušavala da razumem jerbo sam feministkinja al' opet je glupa drolja i ide mi na živce, kao i ona njena sestra ludača

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je. :bigblue:

 

Generalno je problem napisati dobru žensku ulogu u serijama, jer kada je glavni lik neozbiljan, zamlata ili ga hvata kriza srednjih godina, onda one popiju fiktivni metak od publike zbog njihovog realnog kritikovanja dotičnih. To ti je kao i Ghostbusters filmu, imaš onog činovnika što je predstavljen kao seronja, a u stvari tip je realan jer hoće da proveri te njihove aparature i utvrdi da li su opasne, a onda imaš Bill Murray koji mu se popiša u život i koji je drkadžija, realno. :da:

 

Evo po meni trenutno najkvalitetnije ženske uloge su u Fargu, u sve tri sezone imaš jake ženske likove koje se nose sa vraški teškim situacijama, a nisu smarači.

 

Saul je sam po sebi dobar, ali on funckioniše kao lepak za ostali univerzum Breaking Bad-a, pitanje je da li bih izdržao čitavih 45-50 minuta samo njega bez prateće ekipe, to su barem ovde dobro raspodelili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj niste normalni, BB ne mozes a da ne pogledas sezonu na ex, ovo sam mislio da prekinem na pola sezone zbog toga sto se nista posebno nije desavalo..

Saul je realno nebitan lik, on je u BB sluzio da unese humora ali pre svega sto kaze Voivod kao lepak za ostale likove, trebao im je neko ko ce uvesti Majka, Gasa itd u pricu..

OK zanimljivo je sve to kako se probija kao samostalni advokat i prica oko brata ali dzabe kad se on nesto preterano ne menja vremenom, nikad stvarno ne okrene list kao Walt nego se samo koristi fazonima dok ga ne smori pa uradi nesto konkretno kao npr. da upadne u namestaljku sa burazerom..

Kod Walta je meni bar sve to mnogo detaljnije i zanimljivije odradjeno a i generalno serija nema ni priblizno sarma koliko je imala BB..

 

Slazem se sa ovom za zensku ulogu, Skajler skroz na mestu do kraja i to kuckino ponasanje je skroz opravndano. Lepo uzmes prvih par epizoda premotas pa primetis razliku u odnosu na ostatak..

Isti slucaj sa npr. medicinskom sestrom u One Flew Over the Cuckoo's Nest, svima je ona kao glavni negativac dok je likusa samo radila svoj posao..

Ok tu je valjda i fazon da se ona predstavi kao neprijatelj, sve zavisi kako se shvata film ali ista stvar je u pitanju..

 

Inace koji je fazon sa gledanjem retrovizora kroz dvogled?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...