Jump to content

Ronnie James Dio


darkonet

Recommended Posts

Ocito je da je Jorn, jedan od najvecih vokala danasnjice, mesavina 2 legendarna pevaca, Dia i Covedalea, i razumljivo je da on radi tribute. Jel cuo neko njegovu verziju Stargazera?

 

http://www.brianmay.com/whatsnew.html

Evo teksta Brian Maya koji je napisao povodom Diove smrti.

Znaci, nista manje nisam ni ocekivao, Brian May je klasa za tebe, gospodin!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ja verujem da je to iskren tribute s njegove strane i ne bih zeleo da on dobije mnogo sranja zbog toga... Pesma jeste super!

 

Da, ali je početak u fazonu - kupite Diove cdove; hajde da profitiramo od njegove smrti... Sad će mnogi da me napadnu, ali mislim da je to jedan od ciljeva spota definitivno...

Dio je bio legenda stvarno, mada sam uvek gotivio više Black Sabbath za vreme Ozija naspram njegovog perioda... Solo izdanja su mu zato mnogo bolja od Ozijevih... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mali na pocetku kupuje Jornov cd koji se zove Dio koji izlazi ovog leta, ali nema veze...

 

Definitivno izdavacke kuce sad hoce da profitiraju od njegove smrti, ali mislim da je Jornove strane sve iskreno radjeno, a to je ono sto mi je bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali je početak u fazonu - kupite Diove cdove; hajde da profitiramo od njegove smrti...

Ne vjerujem da ce Frontiers profitirati od toga sto ce neko kupiti Holy Diver album, no nebitno, rasprava ionako postaje bezveze.

 

"Elektra", posljednja objavljena Diova pjesma, navodno je trebalo da se pojavi na nastavku albuma Magica:

 

http://www.youtube.c...h?v=K0FjYOCMzE0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jorn je car :rockdevil: Ovo je pripremano vec duze vremena, pre Diove smrti, ali je izdavacka kuca verovatno htela da profitira pa zuri da ga sto pre izda. Nadam se da Jorn nece biti kritikovan zbog ovoga. Pesma je super :rockdevil:

 

Meni je u principu jako lepa ideja, lepo je dati ovakav tribute, posebno sto su izabrane, uuuglavnom manje poznate pesme...plus originalna pesma, sve to dobro, plus peva Jorn kraljina, ali...

 

JEBOTE COVEK UMRE I NAKON 5 DANA OVAJ VEC SNIMIO ALBUM POSVECEN NJEMU? MA DAJ!?

 

A i pesma zvuci kao da je sklepana za 2-3 dana, mozda eto finog objasnjenja zasto su mu solo albumi toliko nyah....

 

 

U principu, nista nije bolji od ovakvih specijalaca...

 

+ + +

 

On to other matters...

 

 

Ne vjerujem da ce Frontiers profitirati od toga sto ce neko kupiti Holy Diver album, no nebitno, rasprava ionako postaje bezveze.

 

"Elektra", posljednja objavljena Diova pjesma, navodno je trebalo da se pojavi na nastavku albuma Magica:

 

Heh, ovo i ja provalih tek pre neki dan... Izaslo je u okviru "Tournado" box seta koji je trebalo da izadje u isto vreme kada je trebala da bude Dio solo turneja ovog februara/marta kad vec... OK pesma. Ako nista drugo, definitivno Diov poslednji muzicki snimak.

 

 

 

Od svih onih "remembering" poruka, najupecatljivije su mi Jensa Johansona, Butlerova, i kralj Gillan:

 

"My dear friend Ronnie,

 

"Departed but not gone. Resting peacefully (for a while) but never forgotten.

 

"I've had a sackful of mail since your passing; a sharing of grief and sorrow.

 

"We all remember your huge voice, of course — my ears are still ringing: Your wicked humour and sense of decency: The utter professionalism and personality that inspired so much respect from your friends in music.

 

"The list goes on but the quality that stands out above all others is your enduring generosity. The one thing that we all treasure, the gift you gave us was your kindness.

 

"We all agree you were the kindest man we ever knew.

 

"Catch up later, mate."

 

 

Ne mogu da se ne nasmejem uvek na ovo "Catch up later", budala :]

Edited by Angelystor
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

JEBOTE COVEK UMRE I NAKON 5 DANA OVAJ VEC SNIMIO ALBUM POSVECEN NJEMU? MA DAJ!?

 

Možda je na neki njegov uvrnut način tako izrazio poštovanje, ali je trebao da sačeka malo :icon_ne:

Spremano je to dugo, ali je trebalo da se čeka malo...

 

RIP Ronnie :sad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majku mu, kako ne shvatate da ovo NIJE TRIBUTE, nego su u pitanju pesme o Diju, kao ova na primer:

 

 

Ne, nego je tribute, sa jednom pesmom o Diju:

 

  1. Song For Ronnie James
  2. Invisible
  3. Shame On The Night
  4. Push
  5. Stand Up And Shout
  6. Don't Talk To Strangers
  7. Lord Of The Last Day
  8. Night People
  9. Sacred Heart
  10. Sunset Superman
  11. Lonely Is The Word / Letters From Earth [2010 version]
  12. Kill The King
  13. Straight Through The Heart [live]
  14. Song for Ronnie James

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...