Jump to content

Ronnie James Dio


darkonet

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Koliko god poštovanja imao prema Dio-u, i koliko god njegova smrt bila veliki gubitak za metal i rock muziku, moram reći da mi više stvarno ide na kurac ova tzv. "rasprodaja bola" za njim. Jebote, na blabber-u više ne možeš disati od izjava da je ovaj obradio onu pesmu, da ga onaj navodi kao najveći uticaj, da je onaj treći izgubio nevinost uz "Holy Diver"-a, pa tribute albumi, koncerti posvećeni njemu... Aman više.

Edited by Talvi
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to isto smetalo i kad je Boško poginuo. Neposredno posle smrti je OK odati počast čoveku, na razne načine, ali naknadno su krenula proseravanja. Te jedan nosi na svirci (belu) majicu sa Boškovim likom, te drugi napravi pesmu navodno posvećenu Bošku (i nazove je "Milosrdni anđeo"), a pritom ne zna ni njegov nadimak da izgovori (Nije R-N-A, nego Rna, po Momiru Rniću)... I svako misli da će ispasti veća faca i da će fanovi više da ga slušaju ako se okoristi imenom pokojnika. Naravno, sa Diom se to radi u mnogo većem obimu.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko god poštovanja imao prema Dio-u, i koliko god njegova smrt bila veliki gubitak za metal i rock muziku, moram reći da mi više stvarno ide na kurac ova tzv. "rasprodaja bola" za njim. Jebote, na blabber-u više ne možeš disati od izjava da je ovaj obradio onu pesmu, da ga onaj navodi kao najveći uticaj, da je onaj treći izgubio nevinost uz "Holy Diver"-a, pa tribute albumi, koncerti posvećeni njemu... Aman više.

 

Pa tamo oko smrti je bilo dosta tih pisma podrske i sl. U poslednje vreme ne toliko. A i ne znam sta je tebi tol'ka frka, ja bih radije da cujem neku dobru Dio obradu, nego da citam sa kim se Dave Mustaine ovoga puta posvadjao i sl. gluposti.

 

Jedino sto bas zameram su sad ovi lajvovi sto izlaze, H&H 'ajde, ali onaj "Dio" live mi je potpuno bespotreban, i najobicniji cashgrab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Craig Goldy-jev nov band

 

Craig Goldy - gitara

Chas West - vokal (Bonham)

Sean McNabb - bass (Quiet Riot,Great White)

Gary Holland - bubanj (Great White)

 

Radni naziv benda 13th Floor

 

Verovatno ce biti i jedna nova pesma na reizdanju Magica albuma koju su nisu uspeli da zavrse dok je DIO bio ziv.Naknadno je zavrsavaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ide za sinom.Moj komsija okoreli Metalac, dobar drugar je umro u 35-oj prosle godine, a otac mu umro 1,5 mesec pre toga.Odrastao s njim i bio mu sve. Vecna slava Adame, prijatelju moj dobri!

Cause dreamers never die, no!!!

Edited by heavyervin

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ripper Owens will be singing in place of Dio on some unreleased Dio material the Dio band is going to be recording. Apparently Rudy & Craig were given permission by Wendy to go through Ronnie's computer looking for tunes they can record.

 

 

koja tugica. Ovoj Wendy stvarno trebaju pare izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, Dio je za 40 godina uradio toliko mnogo dobrih stvari da tih nekoliko pesama, kakve god da su, neće ništa promeniti. Stvarno nema potrebe ni za tim, a ni za Heaven&Hell ili Black Sabbath. Svi oni bi mogli ili u penziju ili da nastave solo, a Ronija i njegov rad neka ostave na miru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto? Mislite da njemu ne bi bilo drago da te pesme koje je čuvao za naredni album ne budu objavljene...?

 

ne.

 

 

da budemo iskreni...DIO materijal kao materijal nije nista specijalno, muzika nikad nije bila spektakularna....rainbow...da, to je ipak Blackmore, ali DIO, ne bas....ti albumi i te pesme su dobre 90 posto zbog glasa pokojnog genijalca...a Ripper nema ni jednu desetinu tog glasa, niti ce ikad imati.

 

jedini razlog za ovo je da ta njegova zena hoce jos neke pare da zaradi, ne vidim drugi, iskreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...