Jump to content

Ronnie James Dio


darkonet

Recommended Posts

Najbolji metal pevač po meni. I ne samo pevač, već tekstopisac i kompozitor melodija. Volim da slušam sve njegove periode, sem u ELF-u. Što se samog Dio benda tiče, nalazi mi se među prvih pet heavy metal bendova, a album Holy Diver među prvih pet heavy metal albuma. Omiljena mi je pesma Don't Talk to Strangers (za njom slede We Rock, Egypt, Rainbow in the Dark, Holy Diver, Rock 'n' Roll Children, Killing the Dragon). :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bootleg, koji se naziva "Bruce Meets Dio", sniman 2000te ali nisam siguran gde. Tu je takodje i Nicko McBrain koji unishtava "Rainbow In the Dark", kao da Bruce to ne chini dovoljno..

To najiskrenije ne bih voleo da cujem. Brus otprilike unistava sve pesme koje nisu izvorno njegove ili pravljene za njega, osim mozda Blejzovih. Vecina njih zvuci bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dickinson je baš odlično otpevao smoke on the water to se nalazi na albumu Rock aid Armenia ili pesma Zoo od Scorpions,Pa neke stvari mu odgovaraju a neke ne

bilo šta izvodi od Led zepp to mu nikako ne stoji .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To najiskrenije ne bih voleo da cujem. Brus otprilike unistava sve pesme koje nisu izvorno njegove ili pravljene za njega, osim mozda Blejzovih. Vecina njih zvuci bolje.

 

Clansman i Sign zvuce dobro sa Brusom..e sad stvar ukusa dal je bolje il ne..ali Lord Of The Flies daleko bolje sa Blejzom...Brus se prenapinje kad je peva...uopste mi se ne svidja...Man on the edge takodje..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od najjacih tributa..ne znam..tesko da je iko omanuo pri poslu..Primal Fear odlican, Gamma Ray af kors..Grave Diggerov We Rock sam cuo dosta komentara da im se ne svidja zbog Krisovog vokala, ali bre jebes ti njih, perfektno odradjeno, u GD fazonu..Angel Dust veoma lepa verzija Templa..al mozda najbolja obrada Diovog vokala je Jeff Soto u "Gates of babylon"..kralj

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...

Da zivnemo temu o Bogu...

Ovih nedelja sam kao uklet, slusam Holy Diver i Last in Line jednom na dan, ulete i ostali albumi, ali ovo je pod obavezno, ne znam sta mi je. Kompletirah diskografiju sa Sacred Heart koji ranije ne cuh, ima nekih vrh pesama, kao King of RnR, jedna od njegovih naj pesama sigurno, ali ima i nekih losih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'King Оf RnR' је по мени најбоља његова песма, још она форица као да је уживо снимљено. Не треба заборавити са тог албума ни 'Rock'n'roll children'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam gotivio RNR Kids...josh onaj spot shugavi... Sa tog albuma vrsi su uvodna i Sacred Heart. Al' kad se sve svede, najslabiji Diov album.

Zaista? Wow! I pored onog smeca od Strange highways i Angry machines, tebi je Sacred heart gori?

Ja mislim da je skroz OK album, ima par zaraznih pesama. Prve 4 stvari su odlicne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Исто мислимо.

 

А шта толико фали споту? Симпатичан је, а укалапа се са темом песме. Јебига, није то 'Hall Of The Mountain King'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam gotivio RNR Kids...josh onaj spot shugavi... Sa tog albuma vrsi su uvodna i Sacred Heart. Al' kad se sve svede, najslabiji Diov album.

 

Sad si se ispalio žešće. Uz Holy Diver i Last in Line, Sacred Heart je najjači album. Ovo posle uglavnom ne može da se meri sa prva tri - jedino bih Killing the Dragon od novijih izdvojio kao jak album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si se ispalio žešće. Uz Holy Diver i Last in Line, Sacred Heart je najjači album. Ovo posle uglavnom ne može da se meri sa prva tri - jedino bih Killing the Dragon od novijih izdvojio kao jak album.

Master of the moon & Lock up the wolves > Last in line & Sacred heart

 

Po meni. Osecam da ce sada poceti pljuvanje po meni. :)

MOTM i LUTW su mi u prva tri omiljena Diova albuma, zajedno sa Holy diver, koji mi je bio i ostao najveci favorit.

Tek posle idu Last in line i Sacred heart.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista? Wow! I pored onog smeca od Strange highways i Angry machines, tebi je Sacred heart gori?

Ja mislim da je skroz OK album, ima par zaraznih pesama. Prve 4 stvari su odlicne.

 

Tebi smece, meni dobri albumi. Nisu klasichni Dio materijal, vishe nastavak "Dehumanizer"a, nego Dio materijala..

 

"Hunter Of The Heart" :rockdevil:

 

Jbg, meni je SH, sveukupno, na dnu shto se tiche uporedjivanja sa ostalim albumima.

 

А шта толико фали споту? Симпатичан је, а укалапа се са темом песме. Јебига, није то 'Hall Of The Mountain King'.

 

Dobro, bolji je od pomenutog :) Ma ja inache imam vel'ku averziju prema metal spotovima..

 

Sad si se ispalio žešće. Uz Holy Diver i Last in Line, Sacred Heart je najjači album. Ovo posle uglavnom ne može da se meri sa prva tri - jedino bih Killing the Dragon od novijih izdvojio kao jak album.

 

Ovo moze da kaze samo chovek koji u zivotu nije chuo "Dream Evil".

 

Master of the moon & Lock up the wolves > Last in line & Sacred heart

 

Pazi, realno, LiL i HD su iznad svih ostalih. The essential DIO.

 

tako da, kad se oduzme infinitna velichina iz jednachine, dobijemo:

 

Master of the moon & Lock up the wolves > Sacred heart

 

sa chime se potpuno slazem

 

:)

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Можда зато што једино тај албум нема његов ђавољи лого?

 

Хех, скоро сам наишао на синглицу неког НС бенда који је стране назвао "DIO" и "Devil", тј. на једној страни еј нормалан лого, а на другој обрнут.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...