Jump to content

Ronnie James Dio


darkonet

Recommended Posts

E bash pre neki dan slushah Holy Diver Live po ko zna koji put, i chovek ga je otpevao...pa vrhunski je malo reci...totalni rispekt za DIO-a i nadam se da cu ga videti bar jednom live...

 

Hm..pa ja bash pricham o tome kako je "HDL" jedan od retkih snimaka gde bash i nije savrshen :) ali dobro, one in a million..

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Loviatar

nikako ne mogu da se odlučim u kom bendu je bolji... rainbow ili solo karijera možda...

baš sam krenula opet da preslušavam holy diver, the last in line i dream evil... ti su mi zasigurno najdraži albumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=98631

 

Ima youtube snimak na linku "Temple Of The Killed King" (ovo sam mu ja nadenuo naziv za medley :) )

 

Dakle, gledano po odnosu godina i forme glasa - najbolji pevach u univerzumu.

 

Da, ali samo zbog prevelikog broja godina. Nije ni on više ono što je nekad bio.

 

 

И не пева фалсет, и никад не испада. Неко је једном рекао да је Дио вероватно једини певач који никад није ниједном омашио ниједан тон.

 

Taj što to kaže, preteruje. Na Holy Diver uživo se malo više izmotavao nego što je uobičajeno za njega. Ali, da nije omašio tonalitet, to stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

И шта је онда претерао? Човек снизи тоналитет, или некако промени вокалну линију, али НИКАДА не фалшира.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ima li još neko ko misli da je prvi album od Rainbow prosek. Ja ga nimalo ne gotivim, za razliku od Rising i Long live R'N'R. Čak mi ni Catch the rainbow nije toliko dobra kao drugima...

 

Ovo spada u blasfemije najgore vrste. Taj album nema dosadnog minuta, sve klasik za klasikom jbt... Mislim bolji mi je drugi album zbog jedne od najboljih pesama ikad "Stargazer/A Light In The Black", ali prvi slab, nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo spada u blasfemije najgore vrste. Taj album nema dosadnog minuta, sve klasik za klasikom jbt...

 

 

Slazem se da taj album nema dosadnog minuta, nije mi jasno kako moze biti prosechan album koji ima pesme kao shto su Man On The Silver Mountain, Catch The Rainbow, Temple Of The King, Sixteenth Century Greensleeves...ali dobro ukusi se jelte razlikuju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

И не пева фалсет, и никад не испада. Неко је једном рекао да је Дио вероватно једини певач који никад није ниједном омашио ниједан тон.

 

nažalost čuo sam negde na jutjubu na catch the rainbow da ga je opasno omašio, verovatno je imao problem s monitorima, jbg dešava se i najboljima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

DIO-glas koji je definisao metal!!!!!

 

'Oће то Пантићу, 'оће.

 

Не мож' присмрди ћелаво-брадатом Халфорду.

 

 

Мислим океј, ја се искидам сваки пут кад убацим диск са спотом ''Holy Diver.'' Aл' ајде, то је већ други падеж.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najbolji period u Sabbathima, pa onda solo karijera, pa Rainbow.

Kod mene solo, Sabbath, Rainbow. Ne znam zasto svi uzdizu ta tri albuma koje je Dio snimio sa Sabbathima. To jesu odlicni albumi ali ne najbolji od benda, jedan Headless Cross moze sva tri da pojede za dorucak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da, i po datumu chini se da je to snimak iz Birmingema, prvi 'cert sa ovogodishnje turneje, koja je kraceg karaktera, 10ak datuma ima.. Ja imam dva snimka za sad, ovaj..i josh neki iz Engleske. Anyway, za ovaj tvrdim da je bash dobar, setlistu ja okachih na proshloj strani, uzivanje maximalno. Plus ima momenat kad se vidi da je i Dio ljudsko bice, i da njega malo senilnost jebava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...