Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Buržuj!

 

Ako je završena priča o Kosovu, zašto se onda još cimaju sa nama?

Valjda bi prekinuli sve pregovore, i boleo bi ih kurac za sve što se tiče nas. Ali to ne mogu, dok ne uđu u UN.

Do tada, moraju da se pate sa nama.

 

@Dimon.

Ne znam ko treba da se sabere. :P

Čoveče, loše analiziraš politiku, što se pokazalo i na prošlim i predprošlim izborima. :P

 

I opet me nisi shvatio. Nije poenta moj predlog šta treba da se uradi. Nego je poenta, ako već nudiš Đurića na poslužavniku, šta radiš kao kontrareakciju kada ga uhapse? Nebitno šta, ali mora da bude neki plan. Neka konra reakcija. Možda i miroljubiva.... nebitno.... Ali ovi debili čak ni to nemaju.

I to komentarišem, i naglas se čudim što nemaju... jesu oni debili i retardi, ali baš toliki, i dalje mi je teško da poverujem.

----------

 

Aprpoo broja. Nas i sada ima više od tih 5%. Šiptara (po mom mišljenju) na Kosovu nema više od milion. I oni se zadnjih 10-15 god, mnogo iseljavaju, i njihove žene neće da rađaju više od jednog deteta. I kod njih su došle "zapadne vrednosti". Nas ima oko 20-30 hiljada u severnom delu (Kosovska Mitrovica, Zvečan...), a po južnim enklavama nas ima oko 100 hiljada, i zadnjih par godina je po tim enklavama zabeležen porast nataliteta (za divno čudo).

 

Ne pate se oni mnogo, njima je svejedno. Pre ili kasnije će doći na svoje. Nego su u fazonu: "Što nam otežavate kad ste nesposobni da bilo šta pametno uradite?"

 

Koliko se sećam, po nekim poslednjim istraživanjima balkanskih vukojebina, jedino se na Kosovu rađa više od dvoje u proseku. Tako da ako ne odlaze masovno (a odlaze koliko i svi ostali), ipak će ih biti više vremenom, a nas sve manje. I da, najveći procenat ljudi beži iz Srbije zbog Srba za koje većina Srba glasa na izborima. Kao i onih Srba što rade po policijskim upravama, Srba u sudovima, Srba u opštinama, Srba u bolnicama, Srba u školama... Srba koji pljuju i bacaju smeće po ulici, Srba koji gledaju da te zajebu prilikom prodaje, servisa, usluge... Srba koji mrze sve što nije srpsko, iako u životu ne mogu bez stvari koje nisu srpke. I tako. Amerika je kriva za sve. Ok, nađe se tu po koji Mađar ili Bunjevac, ali to je zanemarljivo.

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i onih Srba što rade po policijskim upravama, Srba u sudovima, Srba u opštinama, Srba u bolnicama, Srba u školama... Srba koji pljuju i bacaju smeće po ulici, Srba koji gledaju da te zajebu prilikom prodaje, servisa, usluge... Srba koji mrze sve što nije srpsko, iako u životu ne mogu bez stvari koje nisu srpke. I tako. Amerika je kriva za sve. Ok, nađe se tu po koji Mađar ili Bunjevac, ali to je zanemarljivo.

Kolika gomila govana, bem ti život.

 

Ljudi idu zbog para, sve ostalo je teško licemerje.

Možda neki Boškić što ga stišće sredina, ne dozvoljava mu da usvaja dete sa svojim dečkom Dekijem, ali to je zanemarljivo.

Ili asocijalni, neprilagođeni koji i onako žive u četir zida i na internetu, a kenjaju nešto.

 

Kao nekome ko ovde zarađuje dve, tri hiljade jura, ima svoju kuću ili stan, smeta kultura?

:haha: :haha: :haha: :haha:

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam ljude koji su zaradjivali 2k/3k evra i otisli jer su zeleli da zive u uredjenoj zemlji.

Uglavnom ljudi sa decom, ali je bilo i samaca.

 

Jbg, kada nemas pare samo o tome mislis. Kada imas, onda razmisljas o drugim stvarima.

Edited by 23/16
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

uređena država je nešto drugo.

opet, ne može se reći da je to neka većina.

ni približno.

 

alio reći da zbog kulture i pljuvanja na ulici odlazi većina je stvarno...

ja znam norvežane koji su zbog kulture i društva otišli iz norveške

u španiju i francusku.

 

jednostavno, ljudi koji od negde odlaze iz tih razloga nisu nikakva većina i uvek će ih biti i u svakoj zemlji ih ima.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko od 15-20 ljudi koje znam da su otišli, nije otišao zbog plate. Oni i koji su otišli zbog posla, otišli su jer ovde ne mogu da se bave naukom/visokim tehnologijama. Za neke stvari novac jeste neophodan, ali za većinu je potreban sistem i dobra volja, a novac se nađe. Takođe, mnogi koje znam da su i dalje ovde, imaju solidna primanja, pa opet gledaju da odu.

 

Što se pljuvanja tiče, karikiram malo, nemoj se hvatati za to. Poenta jeste u uređenoj državi u kojoj se između ostalog vodi računa i o takvim stvarima. I naravno, to je samo do nas samih. Uostalom, nije bezveze nastala ona: "Morava je najtoplija reka u Evropi, jer u njoj ima najviše šporeta". Tako da kad naš čovek u Njemačkoj ugrabi slobodnog vremena, on ode na reku, jezero, planinu da se odmori. Kod nas ne možeš proći od smeća gde god da odeš. Ako uopšte i možeš da odeš, pošto se sve raspada.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao nekome ko ovde zarađuje dve, tri hiljade jura, ima svoju kuću ili stan, smeta kultura?

 

Naravno. Možeš da zarađuješ i 10 hiljada evra mesečno, ti i dalje živiš sa istim ljudima, stojiš sa njima u istom redu da izvadiš ličnu kartu i pasoš, bacaš smeće u isti prepuni kontejner, parkiraš na istoj izrovarenoj ulici, plaćaš isti enormni porez, čekaš satima istu saobraćajnu policiju kad te neko udari kolima, sudiš se godinama na istom sudu oko nečega što se u civilizovanom svetu podrazumeva.

 

Zapravo je licemerno smatrati da je jedini problem Srbije to što je siromašna.

 

I da, najveći procenat ljudi beži iz Srbije zbog Srba za koje većina Srba glasa na izborima. Kao i onih Srba što rade po policijskim upravama, Srba u sudovima, Srba u opštinama, Srba u bolnicama, Srba u školama... Srba koji pljuju i bacaju smeće po ulici, Srba koji gledaju da te zajebu prilikom prodaje, servisa, usluge... Srba koji mrze sve što nije srpsko, iako u životu ne mogu bez stvari koje nisu srpke. I tako. Amerika je kriva za sve.

 

MIC DROP

 

Najbolji post na ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uređena država je nešto drugo.

opet, ne može se reći da je to neka većina.

ni približno.

 

alio reći da zbog kulture i pljuvanja na ulici odlazi većina je stvarno...

ja znam norvežane koji su zbog kulture i društva otišli iz norveške

u španiju i francusku.

 

jednostavno, ljudi koji od negde odlaze iz tih razloga nisu nikakva većina i uvek će ih biti i u svakoj zemlji ih ima.

 

većina odlazi jer se ženama priimadne dece i "normalnog zivota" (sa decom) a srbija je neatraktivno mesto za to da se ubijes to je posledica neimastine i kulture u razmeri koju je tesko odrediti. mozda cak vise kulture.

 

ta ekipa iz zapadne i bogate severne evrope koja dodje ovde da se zali nije dozivela neke stvari koje bi ih odbile od duzeg boravka u srbiji. ja znam lika iz zap evrope kog su ovde urnisali prilikom operacije slepog creva i jos su mu naplatili par hiljada evra. kad to dozivis onda si stvarno bio u srbiji jebiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srbija je skup svih svojih pozitivnih i negativnih strana, glupo je ignorisati ili se fokusirati samo na jedno ili samo na drugo. Poenta je samo da su različitim ljudima bitne različite stvari, i od toga zavisi i šta će da pretegne. Ja volim svoju porodicu, svoje društvo, svoje barove i kafiće kao i bilo ko drugi u Beogradu, ali mi sve to zajedno nije dovoljno da pretegne u odnosu na mala primanja (u odnosu na kolege iz Evrope), političku žabokrečinu i opšte osećanje beznađa koje je opipljivo na svakom koraku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno ima neku liniju za to u porodici

 

meni je pradeda bio državljanin Austro-Ugarske, pa bih i ja mogao da dobijem taj pasoš po nekim olakšanim uslovima

ne znam tačno koji su, uopšte me ne interesuje ta priča, pa se nisam raspitivao, ali znam da su mnogi ljudi iskoristili tu mogućnost

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada je mogao lako da se dobije. Sada stvarno moras znati jezik.

Ortaka su toliko unistili da je na kraju na svako pitanje odgovarao sa "Vrbas" (mesto rodjenja). A imao je vezu...kao.

Edited by 23/16

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.b92.net/...&nav_id=1374811

 

Najviše prostora, ipak, u ovom izveštaju daje se "srpskim nacionalistima".

 

Uglavnom je reč o intelektualnom kružoku koji poznajemo kao "siminovce" (u izveštaju su navedeni kao "nacionalistička grupa").

 

Kao najvažniji akteri među njima navedeni se: Pavle Ilić, Dejan Medaković, Borislav Mihajlović Mihiz, Matija Bećković, Žika Stojković i drugi. Navodi se da su nametali "svoje nacionalističke poglede u svakom od važnijih događaja u kulturnom i stvaralačkom životu ne samo u Beogradu već i u drugim republičkim centrima u celoj zemlji". Služba je beležila i njihove međusobne kontakte, a posebno kontakte sa drugim "sumnjivim licima" i na osnovu njihovih izjava u privatnim razgovorima kreirala "profil neprijatelja".

 

U celom dokumentu u kontekstu državnih nerpijatelja pominje se veliki broj javnih ličnosti: Milovan Đilas, nacionalisti-šovinisti Dejan Medaković, Borislav Mihajlović Mihiz, Matija Bećković, Žika Stojković, Dobrica Ćosić, Mihailo Đurić, studenti ekstremisti Sonja Liht, Milan Nikolić, Milorad Vučelić, pisci Momo Kapor, Brana Crnčević, Slobodan Selenić, Duško Radović, Miodrag Bulatović, Borislav Pekić, profesori Mihailo Đurić, Voja Đurić, Veljko Korać, filozofi Ljuba Tadić, Zaga Golubović, glumci i reditelji Stevo Žigon, Ljubomir Tadić, Mira Trailović, Mira Stupica, Dušan Makavejev, Živojin Pavlović, Želimir Žilnik, novinari Raša Popov, Jug Grizelj...

 

 

 

posle se pitamo zašto je država propala

komunističke nakaze

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...