Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Smrt fašizmu, sloboda narodu!

 

230px-Stjepan_Stevo_Filipović.jpg

 

ne znas ti ko je bio Toza Vampir brat Zage Malivuk,taj sta je zbog te parole ljudi zaklao ovde po mom kraju.Zeni koja mu je izdala sestru Zagu Malivuk odsekao joj glavu brijacem i ostavio na tacni u kuci.Posle toga ga moja prababa Nemica krila na tavanu dok je pradeda bio interniran u logor u Norveskoj kao komunista ilegalac.A prababina braca bila u Princ Eugen.

 

Imam sliku sa njim kad sam imao 2 godine,na nekoj komunjarskoj proslavi u cast mog pradede kod mene kuci.

 

Ceo blok u kome zivim nosi naziv po tom pradedi a na kuci mi i dalje stoji spomenik sa nekim komunistickim pohvala za kucu koja je skrivala komuniste i oruzje.Ne da mi keva da je skinem. :bigblue:

Edited by Speedz Maniac
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.b92.net/i...&nav_id=1115860

Zavetnici na b92, i posle neko da me ubedi da nisu sns podmetačina, što nisu doveli onog gerilu Borka ili onog "rusa" ako im se već diže na nebitne likove.

 

Bili su i na rtsu u Sta ste rekli

 

Milica pricala o "dinastiji Krkobabic koja hoce narodu da uzme penzije''

Edited by ~SilentWarrior~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi se penzosi i ostali zatucani upecali na ovo i shvatili kakva su ovo govna kad bi ima svaki dan ovo pustao na TV-u i pisao u novinama, ili bi odmahivali rukama i vikali : " Ma oni ga mrze, hoce da uniste nase dete Vucica, on je jedini najposteniji od sviju " sa sve suzama u ocima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tvoj otac,sto ti ga je kevi onako retardski.

 

Zanimljiv paradoks je kad liberal kaze nekome da je retard,pogotovo na sajtu poput yumetala

Povlačim reč i redefinišem pitanje.

Ko si ti i zašto činiš da i retardi izgledaju inteligentno u poteđenju s tobom?

 

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако навијаш за Партизан, све ти је дозвољено.

 

Rekao bih da je firmaš ili ufovac. Manijak pravo govori kada liberale naziva libtardima. Samo libertarijanci... Vlast liberarijancima, sloboda narodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kad ovo sranje stupa na snagu? Meni ceo vozni park stoji ispred vrata :haha:

 

Pitao sam uredno komšije sa obe strane, razume se, nikome ne smeta, al' ako nekog pogledam popreko, prijaviće me.

Al' dobro, barem neće komšija na Goli Otok da me šalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.b92.net/i...&nav_id=1115860

Zavetnici na b92, i posle neko da me ubedi da nisu sns podmetačina, što nisu doveli onog gerilu Borka ili onog "rusa" ako im se već diže na nebitne likove.

 

Aman čoveče, što si toliko opterećen njima?

Da sam k'o oni pederi, pa da svako neslaganje sa pederima poistovećujem sa podsvesnom željom da se bude peder, onda bih rekao da i ti želiš da budeš zavetnik.

Srećom, nisam.

Prvo, nisu se oni "od juče" pojavili, to što si ti čuo juče za njih, ne znači da od tada postoje.

Drugo, šta ti znaš o njima, pa da sad sa toliko samouverenosti tvrdiš da su SNS podmetačina? Paradoksalno je tvrditi da ti se neko toliko gadi da ga proučavaš, a u isto vreme tvrdiš da je najgori.

Ja lično, malo znam o njima (ali puno više od tebe), i ustežem se od bilo kakvih komentara za sada. Nit' sam za njih, nit' protiv.

 

Ako i Zveri i Radikali i ovi Zavisnici svi pređu cenzus i treba Srbija da ide u kurac.

 

Ovo mi je fascinatno razmišljanje.

Trpiš 16 godina jedne te iste, iste mantre: "EU nema alternativu", dok pljačkaju besomučno, Srbija ide u kurac sve vreme, i ti nemaš nijednu lošu reč za njih, i za svaku alternativu koja je drugačija sa gnušaljem odbijaš, i na kraju ovakav (potuno paradoksalni) zaključak.

A najparadoksalnije u svemu tome je podržavati Radulovića, čiji program je, brat bratu, radikalski program iz 96-te (prvo sređivanje firmi, pa onda privatizacija, red u javnom sektoru, jake državne institucije, sloboda tržišta, ali sa pod kontrolom države (da se privatne kompanije ne pretvore u monopoliste). Jedino što Radulović posebno ističe (što je super) je transparentnost. Ostalo je sve postojalo. I već rečeno mnogo puta.

 

Al' dobro, dobri moj Dead Man Walkinže :) .... ti u takvom razmišljanju i dalje vidiš negde vidiš veliku mudrost... ja ne.. od negde 2004-te (i ja sam bio za DS nekada, ma koliko ludo zvučalo :) )

 

Pa brate, valjda ce svako da bude uveren i da ide ka tome.

Ja mislim da hoce, a kad bi se pojavljivalo na TV kako zasluzuju onda bi i vise imali.

 

Mnogi idealizuju Radulovića.

Mislim da su njegova ciljna grupa, ono, što se kaže: kvazi intelektualci. Uglavnom bivši glasači DS-a do pre koju godinu, LDP-a, i još po nekih liberala koji i osnovi svoje političke ideje imaju žestoki šovinizam, čak nacizam... i narcizam... čast izuzecima naravno.

Ja lično, još ne znam dovoljno o njemu. Možda čovek stvarno hoće to i veruje u to, ali čak i da je tako (i ja za sada verujem da je tako), mnoga od njegovih rešenja su mi... laka.

Pitanje: Kako ćete rešiti problem velikih državnih kompanija?

Radulović: Lako. Prvo postavite lične karte preduzeća, vidite koliko to zaista vredi, otpustite višak, i onda to ide na tržište po realnoj ceni.

 

Ok. Ali ajde sada... on to uradi za sva preduzeća, i otpusti sve te ljude... sa svim tim preduzećima.. dobijemo... lupam... 200,000 otpuštenih. Dobijamo ogromni socijalni problem, da ne pominjem da time ukidamo i potrošnju (koja podstiče proizvodnju). Jesu ti ljudi dobijali pare koje ne zaslužuju, ali trošenjem tih para oni ipak održavaju proizvodnju na drugim mestima.

Da Radulović kaže: Ustanovimo lične karte preduzeća, pa onda vidimo šta država može da učini da ta preduzća stanu na noge (da budu što konkurentnija), pa onda prodaja... ok... ali ovako mi se čini kao jedno od lakiš rešenja koje nude sve stranke.

To je samo jedna stvar, a ima ih još, ali me mrzi sada da pišem toliko...

 

Suština je da ljudi koji se lože na Radulovića se nešto posebno ne razlikuju od ljudi koji su se ložili na Miloševića.

Svi se lože, a malo ko uđe dublje.

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

A najparadoksalnije u svemu tome je podržavati Radulovića, čiji program je, brat bratu, radikalski program iz 96-te (prvo sređivanje firmi, pa onda privatizacija, red u javnom sektoru, jake državne institucije, sloboda tržišta, ali sa pod kontrolom države (da se privatne kompanije ne pretvore u monopoliste). Jedino što Radulović posebno ističe (što je super) je transparentnost. Ostalo je sve postojalo. I već rečeno mnogo puta.

 

pa jebote hahahahahah

 

zasto nam ovo radis brte jbt?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

' da izmerim pa ti kažem

 

 

Relativizacija tih gluposti je najopasnija, Radulović isti program kao Radikali 90ih, kad pogledaš, pa i DSS ima sličan program, jao pa jeste, ma, sve je to isto, i onako će ovi opet da pobede...

 

Elf glumi naivnost, čudi se zaboga kako se mi iščuđavamo... Ne glasaš za nekog na osnovu programa, nego na osnovu toga kako se njegova demagogija primila kod tebe. :)

 

 

Mada sam ja svakako u startu isključio programe svih koji bi me terali da idem u vojsku i crkvu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna lekcija, da bolje razumete.

 

Šalu na stranu, evo kako ja to razumem i doživljavam (možda grešim, naravno).

 

Sad, ne pričam o Srbiji, nego globalno.

Ranije smo imali desnicu, i levicu. Levica je značila veće oslanjanje na državu i institucije države. Moć države. Desnica je više bila za slobodno tržište, više za kapitalizam, pa čak i nauštrb malih proizvođača koji ne mogu da ne nose sa velikim.

U Srbiji je bila poprilično drugačije (ali ima paralela). Imali smo SPS, koji je suštinski bio ekomoski levičar, a spoljnopolitički desničar. Imali smo SRS, koji je bio ekomoski između levice i desnice, a spoljnopolitički desničar. I imali smo ostale "demokratske" snage koji su u ekonomiji bili desnica, a spoljnopolitički sluge.

 

I sad, dolazi Dos.. uvodi najrigorozniji liberalizam, puna šteta za naša mala i srednja preduzeća...

PRVI ZAKON O RADU - zaboravili ste?

Šta bi Radulović tada rekao u skupštini da je tada bio aktivan? Da li bi bio za taj zakon, ili ne?

Ja mislim da ne.

On je i danas za mnogo bolji zakon o Radničkim pravima.

Dakle... Radulović = SRS po tom osnovu...

 

Mislim... mogu da kucam do jutra... stvarno me mrzi.. poslušajte Šešeljeve govore iz skupštine kad je Dos došao na vlast.

Recimo, kad je rekao: "Nije problem zakom o privatizaciji. Problem je što ćete vi (lopovi) da ga sprovodite ".

 

Ima još bezbroj paralela, ali ne mogu ni ja da kucam eseje.. bolje da organizujemo neko okupljanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...